Brak dźwięku przestrzennego w HDMI

k0val

New member
Witam posiadam tv 40w4000 i dekoder cyfrowy od Multimedi.Gdy podłącze(dekoder -> kino) dekoder z kinem bezpośrednio przez kabel optyczny dźwięk przestrzenny jest ,wszystko działa.
Tv połączone jest z dekoderem przez kabel hdmi.(przez niego powinien iść dźwięk z dekodera) dźwięk idzie ale gdy kabel optyczny podłącze do tv i kina (dekoder->[hdmi]tv->[optyczny]kino)To również jest dźwięk w kinie ale tylko stereo na kanałach hd nie ma dźwieku przestrzennego.Może wiecie jaka jest tego przyczna?Bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu probelmu.

Pozdrawiam
 

MMrozo

New member
Może tak jak w dekoderze HD Astera kabel hdmi nie przesyła dźwięku DD5.1 tylko stereo. Najlepiej jest podłączyć optyka bezpośrednio z dekodera do ampli.
 

majusi

New member
Może do HDMI wysyła dźwięk zdekodowany do pcm a HDMI jest wersji starszej (1.1.) Po optycznym do kina idzie sygnał cyfrowy i tam go dekoduje. Poza tym nie wszystkie kanały i materiały HD posiadaja dźwięk przestrzenny w wersji polskiej ( w oryginalnej jest OK ale tylko z napisami). Sprawdziłem to na cyfrze z satelity. Z n-TV nie ma takich problemów
 

k0val

New member
kanały na których sprawdzałem mają na bank dźwięk 5.1 ,a hdmi jest w najnowszej wersji 1.3b, jeden ziomek na forum o dekoderze MM potwierdził że leci przez hdmi dźwięk cyfrowy.W ustawieniach tv też szperałem ale nic to nie daje ;/
 

majusi

New member
TV nie ma nic do tego, za dźwięk odpowiada amplituner. TV nie dekoduje dźwięku DD. Czyżbyś łączył bezposrednio MM z TV pomijając amplituner? Jeżeli tak to tu leży przyczyna.
 

damga

New member
Niestety tak ma być - jest to opisane na 34. stronie instrukcji obsługi. Ze złącza Optical OUT idzie dźwięk 5.1 tylko dla kanałów DVB. Dla kanałów analogowych i innych złącz (w tym HDMI) zawsze idzie PCM. Tak samo mają samsungi serii 6.
Jak dla mnie totalna bzdura - co za problem przepuścić sygnał z HDMI bez żadnej zmiany???
Philipsy za to ładnie sobie z tym radzą, ale ta informacja Ci chyba nie pomoże...
 

afrikaner

New member
podpinam się pod temat z dźwiękiem,bo mam problem:
po połączeniu laptopa do tv kablem hdmi obraz idealny natomiast nie mam dżwięku !!!
gdzie lezy przyczyna? proszę o instrukcje gdzie co mam ustawić,bo grzebię w ustawieniach tv i dalej echo.
dodaję ,że ma w4500 i laptop lenovo sl500 z wyjściem hdmi.
z góry dziękuję za rzeczowe sugestie
 

timix

New member
afrikaner napisał:
podpinam się pod temat z dźwiękiem,bo mam problem:
po połączeniu laptopa do tv kablem hdmi obraz idealny natomiast nie mam dżwięku !!!
gdzie lezy przyczyna? proszę o instrukcje gdzie co mam ustawić,bo grzebię w ustawieniach tv i dalej echo.
dodaję ,że ma w4500 i laptop lenovo sl500 z wyjściem hdmi.
z góry dziękuję za rzeczowe sugestie

również to samo u mnie
 

michautoja

New member
również się podpinam, w moim Asusie G1S karta GF 8600 GT dźwięk przez wyjście HDMI również nie idzie : ( obraz bardzo sympatyczny niestety bez dźwięku. jeżeli komuś się udało puścić dźwięk proszę o odpowiedź..
 

michautoja

New member
odświeżam do wszystkich z kartami graficznymi z wyjściem HDMI, jeżeli nie macie dźwięku, kliknijcie prawym przyciskiem myszy na ikonkę głośniczka w prawym dolnym rogu, potem playback device, i ustawcie Realtek Digital Output na set as default device. u mnie chula :D
 
Do góry