Brak dźwięku podczas nagrywania na HDD (seria LM)

aklys

New member
Mam problem z moim 42LM620S, który ostatnio zaczyna mnie denerwować :). Problem występował chyba od "zawsze", ale wcześniej był mało dokuczliwy. Już podaję szczegóły, w dwóch punktach:
1. jeśli zaprogramuję sobie jakieś nagrywanie na hdd i te nagrywanie rozpocznie się przy wyłączonym tv, to jeśli potem w czasie nagrywania włączę tv, to nie ma dźwięku - jest tylko obraz. Nie mogę więc normalnie oglądać tego materiału w czasie jego nagrywania (nagrywa się ok, z dźwiękiem). Problem jest powtarzalny - występuje za każdym razem (jeśli spełnione są te warunki - czyli nagrywanie rozpoczęło się podczas gdy tv był wyłączony)
2. drugi problem jest powiązany z pierwszym - tv po nagrywaniu z programatora z wyłączonym tv przy pierwszym włączeniu po tym nagraniu włącza się bez dźwięku. czyli np nagrywanie było nastawione na od godz. 17 do 18, tv był w tym czasie wyłączony, a ja go włączam o 19. Tv w takiej sytuacji włącza się i nie ma dźwięku - pomaga tylko wyłączenie tv i jego ponowne włączenie - wtedy dźwięk jest już ok. Problem powtarzalny, ale nie występuje za każdym razem. Zdarzało mi się, że po takim nagrywaniu włączałem tv i dźwięk był ok (zdecydowanie częściej jednak go nie ma).

I jeszcze ważna informacja: tv to jak pisałem wyżej 42LM620S, nagrywanie odbywa się zawsze ze źródła DVB-S (czyli wbudowany w tv tuner satelitarny) na dysk USB 2,5 cala (podłączony na stałe do TV). Problemy występują na wszystkich kanałach.

Problem nr 1 zaczął być odczuwalny na wakacjach - mam nastawione nagrywanie kliku bajek dla dzieci, a teraz siedzą w domu i dość często mogą je po prostu oglądać w czasie emisji. Tylko jeśli tv zacznie już sam nagrywać, to po jego włączeniu niestety nic nie słychać... Dodam jeszcze, że w wariancie 1 nic nie daje wyłącz/włącz, cały czas dźwięku nie ma...

Czy ktoś też zauważył takie zjawisko w swoim LG, czy to przypadłość mojego egzemplarza (wątpię)? A może ktoś ma jakiś lepszy sposób na pojawienie się dźwięku w punkcie 2, bez wyłącz/włącz tv?
 
Ostatnia edycja:
Do góry