brak dźwięku po podłączeniu amplitunera do tv

madej23

New member
Proszę o poradę jak podłączyć i jak ustawić amplituner i tv, żeby głos szedł z głośników zewnętrznych a nie z tv.Ustawiam niby tak jak w instrukcji ,ale nie ma fonii .Aha, połączyłem to kablem hdmi .Napiszcie jak ustawić amplituner i telewizor.Amplituner to sony 820 a tv to Sony 46 w4000,Pomóżcie bo jestem k.......... zielony.
 

PopaY

New member
Bez reklam
W obu urządzeniach włącz przesyłanie dźwięku po HDMI (TV powinien mieć to automatycznie włączone).
 

greg hiszpan

New member
nie jestem do końca pewny się czy ten TV ma WYJŚCIE? głosu po HDMI.
sprawdź dokładnie instrukcje obsługi.
jeżeli chcesz mieć głos z TELEWIZORA na głośnikach amplitunera musisz podłączyć do WYJŚCIA głosu.
producenci najczęściej realizują to wtyczkami cinch(stereo), albo SPDIF (optyczne) dla uzyskania DD5.1 z naziemnej TV cyfrowej
DO TEGO sprawdź w instrukcji źródło które można słuchać (po SPDIF tylko tuner cyfrowy
cytat ze strony SONY POLSKA
Cyfrowe wyjście audio (optyczne) TAK
Wejścia HDMI 3
Możliwość doprowadzenia sygnału HDMI z komputera TAK
WEJŚCIE PC(15-stykowe D-Sub) + wejście audio TAK
Wejścia komponentowe 1
Kompozytowe wejście wideo TAK
Wejście USB 2.0 TAK
Gniazdo minijack (słuchawkowe) (mm) 3,5
gniazdo PCMCIA TAK
Wyjście audio cinch TAK
Wejście RF (antenowe) TAK
Wejścia Scart (RGB) 2
BRAVIA Sync TAK
http://www.sony.pl/product/t46-w-series/kdl-46w4000#pageType=TechnicalSpecs
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Fakt... Dźwięku wyjściowego po HDMI nie będzie :/ Podłącz dźwięk przewodem optycznym.
 
Ostatnia edycja:

greg hiszpan

New member
oj chyba nie....
nigdzie w instrukcji nie pisze o wyjściu głosu na HDMI

z instrukcji wynika, że włączenie systemu audio gdy mamy włączony TV spowoduje odsłuch dźwięku na amplitunerze a wysłanie dźwięku do amplitunera wykonujemy kablem SPDIF (MENU/KONFIGURACJA AUDIO)
ZRESZTĄ te wszystkie oznaczenia łatwo sprawdzić patrząc na ikony WEJŚĆ/WYJŚĆ pokazanych w instrukcji obsługi.
 

madej23

New member
Ok!Czyli muszę zakupić przewód optyczny.Amlituner połączyłem jednym kablem z blu-rey , drugim z telewizorem.Teraz więc kabel hdmi z telewizora wyłączyć i podpiąć optyczny.Czy ten kabel hdmi ,który zamienię na optyczny już mi się do tego zestawu Sony HTP-BD8350 i 46W4000 nie przyda ?Czy może jak założę N'ke to nim podepnę ?.Pytam bo jeżeli nie jest mi już potrzebny to go mogę jutro zwrócić (84zł piechotą nie chodzi).Wiem ,że pytam o rzeczy dla was oczywiste ,ale naprawdę jestem w tym kompletnie "lewy".Doradźcie mi wszystko bo "wiem że nic nie wiem";)
 

PopaY

New member
Bez reklam
Do tego zestawu Ci się nie przyda. TV ma tylko wejście więc przewodem HDMI możesz pociagnąć sygnał z innego źródła więc do "N"ki może Ci się przydać.
 
Ostatnia edycja:

madej23

New member
Ok!Czyli muszę zakupić przewód optyczny.Amlituner połączyłem jednym kablem z blu-rey , drugim z telewizorem.Teraz więc kabel hdmi z telewizora wyłączyć i podpiąć optyczny.Czy ten kabel hdmi ,który zamienię na optyczny już mi się do tego zestawu Sony HTP-BD8350 i 46W4000 nie przyda ?Czy może jak założę N'ke to nim podepnę ?.Pytam bo jeżeli nie jest mi już potrzebny to go mogę jutro zwrócić (84zł piechotą nie chodzi).Wiem ,że pytam o rzeczy dla was oczywiste ,ale naprawdę jestem w tym kompletnie "lewy".Doradźcie mi wszystko bo "wiem że nic nie wiem";)
 

madej23

New member
Może masz rację ,ale brat ma 47 lg5000 full hd i N'ke musiał podłączyć componentem bo z hdmi nie było głosu.Chyba że też coś źle zrobił ,ale raczej nie bo montował mu to "fachowiec":cool: I gdzieś już chyba na forum czytałem właśnie o tym.
 

matejator

New member
witam

Ja proponuje ci podłączyć wszystko w następujący sposób. Blue Ray i dekoder podłączasz do kina domowego przez HDMI, a z tego co widziałem w internecie kino ma wyjście HDMI, wiec z wyjścia HDMI puszczasz sygnał do TV. nie potrzebujesz wtedy kabla optycznego. Ja mam tak u siebie podłączone inne kino Sony i działa.
Mam nadzieję, że nie piszę za późno i że jeszcze nie masz kabla optycznego.
 

asoz

New member
Ale wtedy aby oglądać tv zawsze musi włączać kino. A podłączając kablami HDMI wszystkie urządzenia do tv a z niego optykiem do kina, ma możliwość wyboru. Lecz nie może wtedy wyświetlić OSD na tv, jeżeli to kino wogóle coś takiego ma.
 
Do góry