Brak dźwięku po optyku w v463

marcinaldo

New member
Witam Forumowiczów!

Ostatnio stałem się posiadaczem amplitunera Yamaha v463. Podłączyłem do niego PS3 za pomocą hdmi i wszystko działa pięknie. Dźwięk idzie na głośniki i nie mam z tym żadnym problemów.

Natomiast nie potrafię dobrze połączyć dekodera N. Chciałem zrobić to następująco:
hdmi bezpośrednio do telewizora, żeby nie trzeba było włączać za każdym razem ampli, bo nie zawsze jest do tego potrzebny.
Nkę optykiem do amplitunera (podłączyłem pod gniazdo DTV/CBL, PS3 jest połączone pod hdmi DVD).

No i niestety nie działa. Sygnał po optyku idzie, bo widać światełko. Nka przełączona w tryb dvi. Amplituner przełączony na input DTV/CBL i dźwięku brak.

Czy aby to działało Nka musi być podłączona do amplitunera również jakimś kablem video? Chciałbym żeby to współgrało w takiej konfiguracji jak jest teraz (hdmi do tv a optyk do ampli), ale może to niemożliwe?

Bardzo prosiłbym Was o sugestie w tej sprawie.

Z góy dziękuję,

Pozdrawiam,
Marcin
 

vib

New member
musisz przyporzadkowac wejscie odpowiednie optyczne pod dany przelacznik - nie pamietam co tam jest defautowo, ale swoj tuner HD jak podlaczalem po coaxialu to tez musialem przypisac to wejscie cyfrowe audio, sparowane z jednym hdmi pod przelacznik ktorys

wszystko naprawde jest w instrukcji, badz po prostu wyswietl sobie programowanie amplitunera na telewizorze i w menu znajdziesz szybko opcje opcje zaprogramowania odpowiedniego wejscia
 

marcinaldo

New member
vib napisał:
musisz przyporzadkowac wejscie odpowiednie optyczne pod dany przelacznik - nie pamietam co tam jest defautowo, ale swoj tuner HD jak podlaczalem po coaxialu to tez musialem przypisac to wejscie cyfrowe audio, sparowane z jednym hdmi pod przelacznik ktorys

wszystko naprawde jest w instrukcji, badz po prostu wyswietl sobie programowanie amplitunera na telewizorze i w menu znajdziesz szybko opcje opcje zaprogramowania odpowiedniego wejscia

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie problemem jest to, że (jak mi się wydaje) robię dokładnie jak w instrukcji, a dźwięku nie ma.
1. Podłączam kabel optyczny z Nki pod wejście optyczne nr 2 w amplitunerze.
2. Ustawiam na input assignment DTV/CBL jako wejście nr 2.
3. Przełączam input w ampli na DTV/CBL
4. Przełączam Nkę w tryb DVI (żeby wysyłała dźwięk optykiem)
5. Dźwięku brak :(

Co to może być? Walnięty kabel? Coś nie tak z ampli lub dekoderem Nki? Czy ja nie umiem po prostu tego ustawić?

Pozdrawiam,
Marcin
 

vib

New member
powiem Ci tak, ja tez kombinowalem bo cos pamietam mialem problem i w koncu mam tak:
tuner hd (video pod HDMI, audio po coaxialu) pod DVD przyporzadkowane
a DVD (konsole ps3) mam przyporzadkowane pod DTV/CBL - bo na odwrot cos nie moglem sparowac - czyli jak by na odwrot niz yamaha przewidziala defautowo
 

rav126

New member
ja akurat mam rx-v 663, może będzie u Ciebie podobnie. powinieneś mieć przycisk audio input, domyślnie ustawiony jest na auto, ale wybierz na Coax/Optical. i jak wejdziesz do menu to przy opcji input i tym gdzie masz przypisane N, do audio daj LAST zamiast AUTO. Nie wiem czy u Ciebie to będzie tak wyglądać bo masz trochę inny ampli.
 

marcinaldo

New member
rav126 napisał:
ja akurat mam rx-v 663, może będzie u Ciebie podobnie. powinieneś mieć przycisk audio input, domyślnie ustawiony jest na auto, ale wybierz na Coax/Optical. i jak wejdziesz do menu to przy opcji input i tym gdzie masz przypisane N, do audio daj LAST zamiast AUTO. Nie wiem czy u Ciebie to będzie tak wyglądać bo masz trochę inny ampli.

Dziękuję za sugestię. Spróbowałem i niestety nie działa... Spróbuję jeszcze wymienić kabel, być może jest wadliwy (choć jak pisałem wcześniej widać, że przesyła sygnał).

Pozdrawiam,
Marcin
 
Do góry