Brak dżwięku na optyku.

xgutti

New member
Bez reklam
Witam.
Posiadam PS3 oraz amplituner Harman Kardon AVR 760. Chciałem ostatnio podłączyć dźwięk po optyku z konsoli do ampli lecz niestety nie działa.
Zmieniłem w ustawieniach konsoli na wyjście optyczne w ampli ustawiłem wejście dźwięku na optyk a dźwięku brak. Myślałem że może wina kabla ale po podłączeniu odtwarzacza CD HD 990 przez optyka dźwięk jak najbardziej jest. Więc cóż to może być? Awaria portu out opti w konsoli czy może jeszcze trzeba coś ustawić?
 

Samurai666

New member
Witam mam problem tego typu. Jestem w posiadaniu tv samsung smart tv seria 8, amp Pioneer vsx 422-k oraz playstation 3. Kiedy podłączam tv-optykiem-amp i przelaczeniu w amp na optyk wszystko lata ale kiedy optykiem podlaczam ps3 z amp dzwieku brak i w amp na game nie mogę już ustawić opt. Dźwięk z tv powinien pójść z hdmi a nie idzie czy to problem kabla? Powinien być high speed? Bo mam zwykły. Dodam ze ps3 zmieniam ustawienia na optyk. Co robię zle? Proszę was o pomoc
 

marwol

New member
Dzwiek z tv po hdmi do ampli pojdzie jedynie po arc. Znajdz takie gniazda w tv i ampli i połacz. Zobacz tez w instrukcji ampli czy trzeba jakos dodatkowo włączyc arc. Zakładam ze Twoj ampli obsługuje arc.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Samurai666

New member
Ok przelaczylem hdmi pod wejście w tv do arc i cisza czy w ustawieniach w tv muszę przejść na głośnik zewnętrzny ? Dodam ze na opt nie musialem
 

marwol

New member
Ja mam głosnik wew. Mam tez jeszcze funkcje anynet właczona. A ampli u mnie musze wybrac zrodło tv, wtedy arc działa.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

marwol

New member
W amp pod WYJSCIE (out) podpinasz kabel hdmi a pozniej w tv znajdujesz gniazdo opisane jako arc
Popatrz dokładnie w instrukcji, powinno działać.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

Samurai666

New member
W instrukcji jest napisane. Uwaga: używaj wyłącznie przewodów o dużej przepustowości typu high speed. Funkcja arc nie będzie działać prawidłowo z innym rodzajem przewodów czy to prawda? Na zwykłym hdmi nie ma prawa to latać?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Witam.
Posiadam PS3 oraz amplituner Harman Kardon AVR 760. Chciałem ostatnio podłączyć dźwięk po optyku z konsoli do ampli lecz niestety nie działa.
Zmieniłem w ustawieniach konsoli na wyjście optyczne w ampli ustawiłem wejście dźwięku na optyk a dźwięku brak. Myślałem że może wina kabla ale po podłączeniu odtwarzacza CD HD 990 przez optyka dźwięk jak najbardziej jest. Więc cóż to może być? Awaria portu out opti w konsoli czy może jeszcze trzeba coś ustawić?
Próbowałeś może tego?
PS3™ | Odtwarzanie dźwięku przez kilka wyjść

Pozdrawiam,
 

DamianK87

New member
W amp pod WYJSCIE (out) podpinasz kabel hdmi a pozniej w tv znajdujesz gniazdo opisane jako arc
Popatrz dokładnie w instrukcji, powinno działać.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Mam problem z dźwiekiem z Tv na avr161 po optyku dźwiek się tnie w nieregularnych odstępach czasu, spotkałeś się może kiedyś z czymś takim? Tv mam praktycznie taki sam jak Ty. Czy oprócz optyka mogę puścić dźwięk 5.1 z Tv na ampli?
 
Do góry