Brak dźwięku na niektórych kanałach n-box

jag10

New member
Witam,
dzisiaj kupiłem Toshibę 42x3000p lecz po podłączeniu do n-boxa moją radość bardzo zmącił brak dźwięku na niektórych kanałach np wszystkie TVP, TVN7, i inne, lecz np TVN Meteo, TVN, MGM mają dźwięk.
Czym to jest spowodowane??? N-boxa podłączyłem kablem HDMI v.1.3 a w menu TV nie mogę znaleźć opcji zmiany standardu ( w HDMI ) z B/G na D/K. Już się zaplątałem, a żona zaraz mnie zabije, bo "M jak miłość" oglądała z kablówki ( dźwięk był ale za to obraz fatalny )

Dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam
 

NIUNIAS

New member
Witam,
W MENU nBOXa wybierz USTAWIENIA,wpisz swoj PIN,nastepnie TELEWIZOR a pozniej DOLBY DIGITAL ustaw na NIE.
Teraz bedzie hulac az milo.

Pozdrawiam
Robert

____________________________________________
SONY KDS-55A2000, PLAYSTATION 3, PACE DS 810KP, nBOX HDTV, SONY STR-DG 510, JENSEN ACCURA 5.1 A
 

jag10

New member
Faktycznie. Też na to wpadłem lecz ten tryb niejako wymusza stereo też na innych kanałach wykluczając Dolby Digital, a ciągłe przełączanie jest trochę męczące. Dziwne jest to, że na połowie kanałów TVN jest dźwięk, a na drugiej niema. Przecież to jest jeden nadawca i do tego właściciel platformy

Pozdrawiam
 

crasher

New member
jag10 napisał:
Faktycznie. Też na to wpadłem lecz ten tryb niejako wymusza stereo też na innych kanałach wykluczając Dolby Digital, a ciągłe przełączanie jest trochę męczące
Component + 2xCinch do TV, SPDIF do amplitunera i problem zniknie ;)


jag10 napisał:
Dziwne jest to, że na połowie kanałów TVN jest dźwięk, a na drugiej niema
Nie wszystkie programy na TVN nadaja z dzwiekiem DD 5.1.
 

jag10

New member
Myślę że może zostawię HDMI, a dźwięk podłączę chinchami. Optykiem mam n-kę podłączoną do kina domowego, lecz nie zawsze go używam i chciałbym np wiadomości, reportaż lub nawet mecz "odsłuchać" przez TV.

To prawda że nie wszystkie nadają w DD 5.1, lecz dlaczego taki dźwięk jest w TVN24 i TVN CNBC:???: Dziwne to trochę

Pozdrawiam

Niestety patent z HDMI i audio chinchami nie wypalił, a więc sprawa dalej jest otwarta
 
Ostatnia edycja:

tacim

New member
temat stary ale cos mnie trafia wsio było git aż do dzisiaj na HDMI bez problemów- jak pisał przedmówca na 50 % kanałów mam fonie a na reszcie nie. Co by było trudniej przez optyk do ampli dzwięk jest wszedzie? Kurna ze sprzetami
 
Do góry