brak dźwięku hdmi-dvi + cinch, pomocy

Troyan

New member
witam,
sprawa wygląda tak :) Posiadam telewizor samsunga 37A656 i kompa procek: athlon x2 5600+ grafika Gf8800gs, ktora ma 2 wyjścia dvi + chyba optyczne.
Mianowicie, telewizor podłączyłem do komputera za pomoca kabla dvi-hdmi. Dźwięku oczywiscie sie nie spodziewalem, wiec kupilem kabel jack-2cinch i podłączyłem do kompa i telewizora, niestety dzwieku nie osiagnolem :(
wtedy pomyslalem ze telewizor bierze jako zrodlo dzwieku hdmi. Co moge teraz zrobic, zeby miec w telewizorze dzwiek ? musze zmienic polaczenie kabla z dvi-hdmi na dsub ?
prosze o pomoc
 

bubu54142

New member
Jeżeli nie będzie cyfrowego sygnału w kablu HDMI audio i video to tak będzie.Telewizor nie ma możliwości przy włączonym HDMI korzystania z drugiego analogowego źródła audio.Przy podłączeniu przez czincze dźwięku podłącz komputer przez kabel dvi-component.Zastosuj inny kabel lub dołącz przejściówkę HDMI-component.
 

Troyan

New member
chciałbym dodać, że mam też płyte główna ze zintegrowaną dzwiękówką HD i zintegrowana grafika z wyjsciem hdmi, mozna to moze jako w ten sposob podlaczyc ?
 

robotxx

New member
jest spora szansa ze sie da jezeli masz dolaczony kalbelek spdif do grafiki.

ja osobiscie mam karte muzyczna polaczona takim kabelkiem z grafika i uzyskuje dzwiek poprzez hdmi .

karty radeon( nowe egzemplarze) maja wbudowane dzweikowki i wtedy juz wogole problemu nie ma.

wszystko zalezy od plyty glownej i karty graficznej. o ile raczej plyta glowna ma odpowiednie wyjscie , to z grafika moze byc juz roznie
 

Troyan

New member
chyba sie nie zrozumielismy ;]
na grafice mam wyjscie 2x DVI i svideo i kablem DVI(komp) mam podlaczone do telewizora(hdmi) wpiąłem w hdmi2 obok jest wejscie na 2 cinche i sa podpisane dvi in (hdmi2) wydaje mi sie, ze to jest na puszczenie dzwieku, jezeli podpinamy kompa przez dvi, ale po podlaczeniu, nie dziala.. probowalem w wejscie sluchawkowe i we wszystkie sloty, ktore mam, ale nie dziala, moja karta dzwiekowa to sound blaster audigy. niewiem jak teraz wlaczyc dzwiek n a glosnikach telewizora, ma ktos jakis pomysl ?
 
Do góry