Brak dźwięku Dolby Digital - wina głośników czy kabla optycznego?

kamil176

New member
Mam głośniki Creative Inspire Digital 5700, które posiadają dekoder Dolby Digital i DTS. Są one podpięte do TV kablem optycznym. Jeszcze przedwczoraj wszystko działało jak należy. Od wczoraj jednak nie mogą wyłapać dźwięku Dolby Digital i gdy tylko włączę jakiś film z DD, panuje cisza. To samo na xboxie, jak dam cyfrowe stereo, jest ok, ale na DD 5.1 jest cisza. Mam nadzieję, że z głośnikami jest wszystko w porządku, dlatego moje pytanie jest następujące: czy może być to wina kabla optycznego?
 

pangoral

New member
to może być wina wszystkiego, kabel możesz sprawdzić po podłączeniu do TV na 2gim końcu powinien świecić na czerwono jeżeli świeci to raczej nie kabel, ale chwile piszesz, że stereo jest czyli idzie po optyku coś? jeżeli tak to nie kabel na 99% albo ustawienie tv albo głośniki jak nie grzebałeś w ustawieniach TV to spróbuj zresetować głośniki później TV do fabrycznych ustawień.
 

kamil176

New member
Dzięki. Optyk świeci. Dźwięk jest, tylko jak ma być dolby digital 5.1, to wtedy cisza. A niby przy włączaniu tego dekodera od głośników wszystkie lampki po kolei świecą na chwilę (wydaje mi się, że to taki test czy wszystko działa). Niestety nie wiem czy jest w ogóle możliwość zresetowania tych głośników Creative 5700. Coś szukałem na necie, ale nic nie znalazłem...

Dodam jeszcze, że od początku było tak, że raz łapało od razu DD, a raz dopiero po 10 minutach... Jeszcze w sobotę wszystko działało dobrze, a w niedzielę włączam i nic. Mam nadzieję, że dekoder nie padł. Jeszcze raz dzięki za chęć pomocy.
 

pangoral

New member
podaj więcej szczegółów model TV czy masz dekoder jakiś czy DVBT inaczej ciężko coś doradzić czy masz DVD ? oo jak masz odtwarzacz DVD to zapewne ma optyk podłącz i zrób test czy głośniki działają. obstawiał bym że coś w TV ale raczej ustawienie niż awaria
 

kamil176

New member
TV to LG42LM3400. DVB-T leci prosto z TV (bez dekoderów). Kabel podłączałem do tv, do xboxa i do komputera (wyjścia, wejście jest w tych głośnikach). We wszystkich te same objawy. Dekodera przy tamtym telewizorze nie mam.

A czy jest możliwość, że wejście optyczne w głośnikach się tak zabrudziło, że stereo przepuści a dolby digital nie wykryje? Jest szansa, że czyszczenie wejścia coś da, np. sprężonym powietrzem?
 
Do góry