Brak dźwieku 5+1

Ewaaaaaa

New member
Cześć,
Potrzebuje waszej pomocy. Mam tak tv Samsung 55JU7000, kino domowe Samsung HT-D550 oraz dekoder UPC. Podłączyłam kablem hdmi tv do dekodera oraz drugim hdmi kino do tv. Kablem optycznym połączyłam kino do tv. Wszystko prawie ok działa ale na 2 głośnikach. Jak testuje przez youtube filmy z dźwiekiem 5,1 to nadal 2 głośniki. Czy mam coś źle podpięte czy mam coś zmienić w ustawieniach. Proszę o pomoc.
pozdrawiam
Ewa
 

popej

New member
Kablem optycznym połączyłam kino do tv.
Optyczny nie jest potrzebny. Kabel HDMI między TV i kinem powinien przenosić dźwięk w obie strony. Tylko w obu urządzeniach trzeba załączyć ARC na HDMI. W TV pewnie tylko jedno gniazdo HDMI obsługuje ARC, trzeba je użyć do podłączenia kina.

Jak testuje przez youtube filmy z dźwiekiem 5,1 to nadal 2 głośniki.
To prawdopodobnie kwestia ustawień dźwięku w menu TV.
 

Ewaaaaaa

New member
Tylko w obu urządzeniach trzeba załączyć ARC na HDMI. W TV pewnie tylko jedno gniazdo HDMI obsługuje ARC, trzeba je użyć do podłączenia kina.

Co tzn załączyć ARC na HDMI. Jak mam rozpoznać gniazdo które obsługuje ARC?
 

Ewaaaaaa

New member
Okazało się że tv z kinem mam podłączone na ARC. W kinie mam jedno tylko wyjście HDMI i nie wiem czy to ARC. Dekoder mam podpięty z tv do HDMI (STB) mam jeszcze dwa wole: HDMI (DVI) i HDMI (MHL). Skoro mam teoretycznie wszystko dobrze podpięte do dlaczego nie działa dźwiek 5,1?
 

popej

New member
Zobacz w ustawieniach TV. W moim Samsungu to jest menu -> dźwięk -> ustawienia dodatkowe -> format dźwięku. U mnie jedyny sensownie działający wybór to DTS Neo, amplituner to widzi jako DTS.
 
Do góry