Brak dźwięku 5.1 dolby digital podczas transmisji filmów na Canal +

Lemoniada

Member
Witam mam taki sprzęt amplituner Yamaha 661
Kolumny Jamo 606 5.1
tuner Philips HD DSR 6201/91
I jest taki problem, wczoraj podłączyłem tuner do ampli po hdmi i z ampli do telewizora po hdmi, i jak w programie na canal + jest film z dźwiękiem dolby digital 5.1 to mój amplituner wogóle nie reaguje tylko na wyświetlaczu pokazuje dwa kanały w czym rzecz? wogóle nie ma żadnej mocy uderzenia jak w przypadku oglądania filmów przez dvd.
 

vandel

New member
podlacz poprze coaxial po hdmi nie bedzie 5.1 i w tunerze zmien dzwiek / sciezke audio na 5.1 np na oryginalna, polskie sa w 5.1 ale na tvn
 

vandel

New member
a to czemu obraz po hdmi do tv lub ampli a coaxial do ampa.ten philips nie obsluguje 5.1 po hdmi jesli dobrze pamietam zreszta on ma wiecej wad niz zalet:)
 

Radoslav

New member
Może odgrzeje troche kotleta, ale lepsze to niż zakałdanie podobnego nowego wątku ;)
Mam podobny problem z ampli ONKYO 608 i dekoderem C+ Pace PVR (taki CYFRA+ wprowadza nowy dekoder Pace PVR HD (zdjęcia) - MojeHD.pl ) połączone HDMI. Wg specyfikacji dekoder obsługuje m.in. dźwięk Dolby Digital. Jednak kiedy np.TVN pokazuje, że nadaje w takim właśnie formacie ampli nie przełącza się na odpowiedni tryb. Nawet ręcznie szukając w Listening Mode=>Movie/TV nie ma opcji Dolby Digital.
Ktoś może wie o co chodzi i co z tym zrobić?
 

furi_dp

New member
nowy dekoder Pace PVR HD (zdjęcia) - MojeHD.pl[/url] ) połączone HDMI. Wg specyfikacji dekoder obsługuje m.in. dźwięk Dolby Digital.

ten dekoder (przynajmniej przy obecnym sofcie) nie wysyła AC3 po HDMI.
zostaw podłączenie via HDMI odnośnie obrazu i połącz jeszcze dekoder optykiem.
będziesz cieszył się wtedy dźwiękiem 5.1 na kilku kanałach.
 

Radoslav

New member
ten dekoder (przynajmniej przy obecnym sofcie) nie wysyła AC3 po HDMI.
zostaw podłączenie via HDMI odnośnie obrazu i połącz jeszcze dekoder optykiem.
będziesz cieszył się wtedy dźwiękiem 5.1 na kilku kanałach.

Ehhh...co za technologia uwsteczniająca ;) Będe musiał przetestować taki wariant.
A czy tak samo jest w przypadku turbodekoderów N?
 
Do góry