Brak DD w Onkyo

driver692

New member
Witam wszystkich gdyz to moj pierwszy post :) niestety naleze do laikow w tym temacie dlatego tu przychodze po pomoc :)
Posiadam amplituner Onkyo HT-R518 i DvD DV-SP406 (5.0) i mam problem z dzwiekiem DD .
Jedyne co udalo mi sie znalezc to nalezaloby zmienic dzwiek wych na beatstream ale jest takowy ustawiony . Dpstepne sa neo 6 cin , mono movie , TV logic, all ch st , full mono, t-d , mono, pl II movie , BRAK ZWYKLEGO DD co moze na to wplywac ? Czy brak suba moze tu miec znaczenie ? bo takowego tematu zadnego nei znalazlem...
 

valdi74

Member
Na moje początkujące w temacie oko, to DD (czy też DTS) zostanie automatyczne wybrane przez amplituner w momencie, kiedy ten dostanie na wejściu sygnał cyfrowy w formacie DD. Wymieniona przez Ciebie lista to algorytmy "uprzestrzenniania" dźwięku 2.0, czyli konwertery stereo na 5(7).1. W przypadku DD taka konwersja nie jest potrzebna. Brak suba nie powinien mieć znaczenia (u mnie nie ma). Pytanie pomocnicze: ampli i DVD masz połączone cyfrowo?
 

Radoslav

New member
Jest tak jak mówi valdi74. Dlaczego? Szczerze mówiąc nie wiem.
Pocieszę cię, bo w TX-SR608 jest dokładnie tak samo tzn. do ręcznego wyboru nie ma stricte DD (Dolby Digital), za to są PL II (Dolby Digital Pro Logic II) itp.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
najpierw skonfiguruj dvd tak by wypuszczał dźwięk DD, w amplitunerze w setupie znajdz opcje gdzie ustawiasz jaki kodek ma obsługiwać dany dźwięk, jest to chyba pozycja listening mode preset i tam dla dźwięku DD przypisz DD, i
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podłącz DVD z amplitunerem kablem HDMI, optical lub coaxial. Włącz jakiś film ze ścieżką 5.1. DD lub DTS powinny się same załadować. Jeszcze nie raz np po słuchaniu stereo i włączeniu filmu muszę ręcznie zmienić tryb bo av zapamiętuje ten ostatni, czyli stereo.
 
Do góry