Brak DD i DTS

manfred1

New member
Witam serdecznie mam płytkę z filmem podłączyłem poprzez hdmi dvd ferguson 880 i włączyłem na menu DTS plus polskie napisy. Niestety na amplu 805 mam PLII Movie a gdy ustawiam dźwięk DTS to jest cisza. Pomimo ustawienia na DD 5.1 i tak na amplu cały czas jest PLII Movie gdzie popełniam błąd?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a sprawdz po optyku badz koaksjalnym, byc moze musisz ustawic w DVD, ze dzwiek ma isc po hdmi w dd lub dts

czy jest to film oryginalny czy przegrywany, moze byc w przypadku przegrywanego nagrane tylko audio w stereo
 

manfred1

New member
drosophilia napisał:
a sprawdz po optyku badz koaksjalnym, bydz moze musisz ustawic w DVD, ze dzwiek ma isc po hdmi w dd lub dts

Doszedłem do tego jak ustawić DD i DTS . Najpierw wyłączyłem dźwięk HDMI co spowodowało że mogłem wejść do zakładki wyżej . Tam ustawiłem dźwięk na zakładce WSZYSTKIE po czym znowu kliknąłem na zakładkę HDMI i wtedy Eureka dźwięk DTS . Włączyłem film który dziś kupiłem za 8 zł IMPOSTOR Test na człowieczeństwo. Żona oniemiała córka zaczęła płakać ze strachu:D a ja byłem w siódmym niebie.
 
Ostatnia edycja:

KarolBanek

New member
Witam
Dołączę do tematu jeśli można?
Mam połączone DVD Pioneer DV-490v przewodem koaksjalnym z amplitunerem
Denon.Próbowałem najróżniejszych ustawień i też mimo odtwarzania płyt w
DD5.1 na wyświetlaczu amplitunera mam ciągle PLII C.Dodam iż dźwięk z
innych źródeł np. z "n" odtwarzany jest prawidłowo.Pioneer poza gniazdem
koaksjalnym ma tylko HDMI-podobny problem oraz analogowe.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
 

KarolBanek

New member
Już wszystko dobrze,mialem włączoną opcję MPEG >PCM,przełączyłem na MPEG>MPEG i problem zniknął.Byłem pewien że powinno być MPEG > PCM-człowiek całe życie się uczy.
Może pomocna będzie dla kogoś ta informacja.
Pozdrawiam.
 
Do góry