Brak basu

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nic to nie da, przeczytaj moj post, male glosniki takie jak bx2 nie nadaja sie do stereo, to sa glosniki bardziej do efektow.

Dokładnie, a przynajmniej nie do 24 mkw. Jeszcze jak byś miał pokój 8-10 mkw to monitory jak najbardziej ale masz za duży salon na takie kolumienki. Nie zrozum nas źle, MA seria BX to super kolumny ale tutaj chodzi o gabaryty samych kolumn a nie dźwięk. Ogólnie masz za słaby ampli i brakuje podłogówek. Kupno podłogówek przy tym ampli da różnicę ale nie aż taką jak przy mocniejszym sprzęcie. Ja bym i wymienił ampli i dokupił fronty. W którymś poście inny kolega pisał że spalił głośniki w JBL bo właśnie głośno słuchał na słabym amplitunerze, dlatego do większych metraży kupuje się mocniejsze piecyki.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Podalem przyklad moich z ktorych jestesm zadowolony a nie sa bardzo drogie, sam szukalem zestawu kolumn do kina jak i stereo w dobrych pieniadzach i JBL byly dla mnie najlepszym stosunkiem cena/jakosc dzwieku.

Ty masz caly zestaw tych bx czy tylko 2 szt BX2? Tak jak ci mowie, albo do yamahy kupisz jakies kolumny, albo sprzedasz calosc i kupisz lepszy amplituner + dobre kolumny ew amplituner stereo i 2 kolumny.
 

kamien87

New member
Mam tylko amplituner i BX2. Może uda mi się wypożyczyć E80 żeby zobaczyć jak to zagra w mieszkaniu. Pozostaje tylko problem ewentualnego narażenia E80 na spalenie, a nie mam w tej chwili kasy, żeby wymienić kolumny i dokupić lepszy amplituner. A czy pod wzmacniacz stereo podępnę dekoder i ps3? Z tego co wiem one nie mają hdmi
 
Ostatnia edycja:

kamien87

New member
Kolega krzysiek1980 napisał: "W którymś poście inny kolega pisał że spalił głośniki w JBL bo właśnie głośno słuchał na słabym amplitunerze, dlatego do większych metraży kupuje się mocniejsze piecyki."
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mam tylko amplituner i BX2. Może uda mi się wypożyczyć E80 żeby zobaczyć jak to zagra w mieszkaniu. Pozostaje tylko problem ewentualnego narażenia E80 na spalenie, a nie mam w tej chwili kasy, żeby wymienić kolumny i dokupić lepszy amplituner. A czy pod wzmacniacz stereo podępnę dekoder i ps3? Z tego co wiem one nie mają hdmi

Jak nie będziesz słuchał na 80 - 90% mocy to nie spalisz. Spalić można wtedy jak ampli nie ma wystarczającej mocy a kręcisz nim prawie na max. bo występują przesterowania które są zabójcze szczególnie dla głośników wysokotonowych. Już kiedyś było o tym pisane że szybciej spalisz głośniki na słabym sprzęcie niż za mocnym. Więc przy twoim sprzęcie zachowaj zdrowy rozsądek przy głośnym słuchaniu. Co do wzmaka i podłączeń to np. amplituner stereo HK 3490 ma 2 wejścia cyfrowe, więc optykiem czy coaxialem możesz podłączyć jakieś DVD czy konsole. Typowe wzmaki mają raczej tylko wejścia analogowe.
 

bluray

Banned
To najgłubszy wątek w historii !!!

Kup najtańszy subwoofer i odcinaj (80/100/120/THX Hz) wedle przyjemności.

We wskazanym przedziale cenowym ŻADNE FRONTY nie podejmą niskiego pasma.
Zapomnij.
Kup byle-jakiego suba i to jest to o co Ci chodzi.
To czego szukasz.

Napisz za 10 lat czy potrzebna jest modyfikacja.

ps. zostaw ampa w spokoju bo nie ma nic wspólnego z Twoim problemem.
Ampy mają transmitować bez ingerencji w barwę.
Nic nie wnoszą w dźwięk.
Taka ich rola.
Zabawa zaczyna się wraz z mocą ...

Nauczam od lat:
system kompletny LogiTech Z5500 to za 1200 pln ideał dla 99% luda.
System kompletny znaczy końcówka mocy, preamp (dts/DD), doskonału, bardzo mocny sub-woofer, głośniki z pasywnymi/biernymi membrabami, certyfikat THX !!!.
Cena za system 5.1 ŚMIESZNA !
Po podłączeniu PS3/SACD/DVD Audio jest zawsze SZOK !

pisze to wójek co ma główną scenę audio za 35k i dla gości LogiTech Z5500.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To najgłubszy wątek w historii !!!

Kup najtańszy subwoofer i odcinaj (80/100/120/THX Hz) wedle przyjemności.

We wskazanym przedziale cenowym ŻADNE FRONTY nie podejmą niskiego pasma.
Zapomnij.
Kup byle-jakiego suba i to jest to o co Ci chodzi.
To czego szukasz.

Napisz za 10 lat czy potrzebna jest modyfikacja.

ps. zostaw ampa w spokoju bo nie ma nic wspólnego z Twoim problemem.
Ampy mają transmitować bez ingerencji w barwę.
Nic nie wnoszą w dźwięk.
Taka ich rola.
Zabawa zaczyna się wraz z mocą ...

Nauczam od lat:
system kompletny LogiTech Z5500 to za 1200 pln ideał dla 99% luda.
Zyztem znaczy końcówka mocy, preamp (dts/DD), doskonału, bardzo mocny sub-woofer, głośniki z pasywnymi/biernymi membrabami, certyfikat THX !!!.
Cena za system 5.1 ŚMIESZNA !!!

Stary co ty bredzisz?
Ampy mają transmitować bez ingerencji w barwę.
Nic nie wnoszą w dźwięk.
- Przecież to jest śmieszne co napisałeś. To posłuchaj sobie np. Onkyo 509 i HK 460 czy Marantza 6006 i zobaczysz różnicę w barwie dźwięku. Kupno najtańszego suba nic nie wniesie oprócz dudnienia i buczenia. Pozatym kolega napisał że chce poprawić stereo, a do stereo to kolumny grają pierwszorzędną rolę a później wzmak, a nie subwoofer. Większość ludzi słucha stereo bez suba. To wstaw te LogiTech na 24 mkw i pogadamy o jakości w kinie i muzyce.
 

kamien87

New member
Powiedzcie mi jeszcze proszę, co może być przyczyną "pykania" przy zmianie kanałów telewizyjnych? strasznie to denerwujące. Dekoder i PS3 są połączone do ampli kablem HDMI.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wydaje mi sie ze to dekoder podczas zmiany kanalu cos wysle niepotrzebnie a amplituner to oczywiscie naglosni i slychac cyk itd..

No i jaka decyzja wkoncu? SWoja droga dosc specyficzny zestaw Ci wogole sprzedali. Bo zestaw oparty na malych glosniczkach to sie sprzedaje w komplecie 5.1 z subwooferem a nie para BX2.. Do czego to ma sluzyc? Do kina nie bo brakuje reszty glosnikow, do stereo tym bardziej bo kto slucha muzyki na malych glosniczkach nie wspierajac ich subem..

A nie pytales w sklepie czy np nie moglbys oddac wszystkiego? Bo co teraz bedziesz robil? Sprzedasz za grosze i trzeba dolozyc kupe kasy aby wogole kupi cos lepszego, dokupujesz kolumny i zostawiasz yamahe?
 

kamien87

New member
Myślisz, że puszczenie dźwięku kablem optycznym może coś zmienić?

Jaka decyzja? Nie wiem, nie chce drugi raz popełnić błędu. Zależało mi na tym, żeby mieć możliwość słuchania muzyki z usb (flac) i możliwość przepuszczania dźwięku na wyłączonym ampli (chociaż teraz stwierdzam, że jest mi to niepotrzebne). Służyć miało to głównie do mużyki, ale oglądam też sporo filmów. Chodziło też o to, by głośniki nie zajmowały dużo miejsca, bo mieszkanie jest tak umeblowane, że nie mam gdzie postawić dużych podłogówek. Zamysł był taki, że rozbuduję to o suba i będę szczęśliwy. W budżecie jaki miałem (zapłaciłem za to 2600) mieściła się tylko yamaha w zestawie z BX2, Onyx100 i Klipsch rb 51 zdaje się. Na odsuchu najbardziej mi się podobały bxy więc wziąłem. W mieszkaniu niestety dźwięk ginie.
Rozważam dwie opcje:
1. Wymiana Yamahy na HK 2490, a w późniejszym terminie kolumny
2. Zostawienie Yamahy i wymiana BXów na np. Dali concept 6, aczkolwiek nie słuchałem więc biorę na razie pod uwagę tylko kwestie wizualne.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czyli wogole nie planujesz rozbudowy do pelnego 5.1 tylko 2 kolumny plus ew subwoofer tak? Jesli tak to zakup amplitunera 5.1 byl bardzo nie racjonalny. Mam dla ciebie propozycje, sproboj sprzedac ten zestaw za wmiare godziwe pieniadze i kup sobie HK 3390 to amplituner stereo ktory zagra o wiele lepiej niz yamaha, masz tam radio, wejscia cyfrowe i analogowe to sobie podlaczysz N i co tam bedziesz chcial. N hdmi do TV a dzwiek jak chcesz optykiem do HK i gra. Do tego jakies 2 kolumny, moga byc np Concepty aczkolwiek radze odsluch bo one maja malo basu, graja raczej plaskim brzmieniem, zadne pasmo sie przed orkiestre nie wyrywa. Subwoofer jest zbyteczny odsluch stereo to stereo a nie zaburzanie sceny subwooferem..

Ja mam podlaczony dekoder optykiem i tez czasem cos tam cyknie wiec zmiana polaczenia nic nie da.
 

kamien87

New member
Nie planuję. Najśmieszniejsze jest to, że podoba mi się jak ten zestaw gra w kinie i jedyną rzeczą jakiej mi trochę brakuję to centralny. To ciekawe, ale potrafi przyjemnie przywalić. Pytałem "fachowca" w sklepie o możliwość podłączenia ampli stereo ale zdecydowanie mi doradzał mi jednak 5.1.
Napisałeś o HK 3390, domyślam się, że miałeś na myśli 3490 bo niższy zdaje się nie ma wejść cyfrowych. Podsumowując, jeśli HK zagra w kinie tak jak Yamaha i dużo lepiej w stereo z nowymi kolumnami to nie będę potrzebował suba.
Poczytałem o conceptach i rzeczywiście wszyscy piszą, że trochę płasko, a nie o to mi chodzi.
Co proponujesz za ok 1500/para poza JBL?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Moze byc i 3490, podalem nizszy bo nie wiedzialem czy cie stac na ten. Hehehe no to pogratulowac sprzedawcy i jego kompetencji na tym stanowisku, skoro do stereo poleca tani amplituner 5.1 z malymi glosnikami.. HK + para kolumn podlogowych zagra super w stereo i tak samo podczas ogladania filmu. Sub nie potrzebny. Co do kolumn to niech sie wypowiedza chlopaki bardziej w temacie, ja od siebie polecam JBL bo gra dynamicznie a ty zdaje sie szukasz takiego brzmienia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
We wskazanym przedziale cenowym ŻADNE FRONTY nie podejmą niskiego pasma.

bzdura nr1

Ampy mają transmitować bez ingerencji w barwę.
Nic nie wnoszą w dźwięk.
Taka ich rola.

bzdura nr2, na dodatek twierdząc:

Zabawa zaczyna się wraz z mocą ...

zaprzeczasz sam sobie

system kompletny LogiTech Z5500 to za 1200 pln ideał dla 99% luda.

Pewnie dlatego tak bardzo popularne są plastikowe gotowce w hipermarketach w podobnej cenie

głośniki z pasywnymi/biernymi membrabami

bzdura nr3. Czyli wg Ciebie jedym słusznym producentem kolumn jest wyłacznie Kef?

certyfikat THX !!!.

bzdura nr4, Dobrze wiemy co dziś oznacza certyfikat i w jaki sposób się go zdobywa. Czyli jedynymi słusznym amplitunerami są produkty Onkyo? Tylko dlaczego tak wiele osob gdy usłyszy Onkyo ma gdzieś certyfikat?

Nauczam od lat:

Wójku, już nie nauczaj, chyba podziękujemy Twojej szkole.

system kompletny (...) to za 1200 pln ideał dla 99% luda.
pisze to wójek co ma główną scenę audio za 35k i dla gości LogiTech Z5500.

Czyli Ty jesteś gość, a reszta to plebs, łącznie z Twoimi znajomymi, którzy nie zasługują na dobre brzmienie?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja od siebie mogę Ci polecić Roth Oli, na Twój metraż (z tego co doczytałem masz 24m2) to by wypadało Oli40 ale tu się nie zmieścisz z kasą. Na nie musiałbyś mieć około 2000zł. U mnie grają bardzo dynamiczne i dobrym głębokim basem.
 

copperman

New member
Dzięki za odpowiedzi

A więc tak:
1. kolumny są połączone prawidłowo
2. tego można się było spodziewać, ale przekonała mnie jego multimedialność
3. pytanie tylko jak duża to będzie różnica...
4. tak dużego wydatku nie przewiduję. miałem nadzieję, że któryś z tańszych modeli również poprawi głębię
5. tak, bas jest podkręcony ma maksa
6. kolumny grają od kilku dni niezbyt intensywnie, więc jest jeszcze nadzieja, że coś się poprawi.
7-8. problem może tkwić też właśnie w aspekcie metrażu jak i akustyki, ponieważ pokój ma 24m z przejściem o szerokości około 2m do kuchni.

wczoraj znalazłem jakiś hip-hopowy kawałek z potężnym basem i zagrało całkiem przyjemnie. Problem w tym, że ja słucham rocka i niestety brakuje mi tzw pie**olnięcia. Pytanie tylko jak najmniejszym kosztem to zmienić?
Ustaw kolumny jak najbliżej tylnej ściany,tak dla próby.
 
Do góry