BR do Yamahy

sniatek

New member
Witam,

Chciałbym prosić szanowne grono o pomoc w doborze BR gdyż jako laik nie mogę zdecydować się co wybrać a przede wszystkim który BR będzie najbardziej odpowiedni.
Posiadam dość stary amplituner Yamaha RX-V350 plus kamera Canon HF 100.
Chciałbym cieszyć się dźwiękiem HD ale amplituner nie ma wyjścia HDMI więc nie wiem jaki odtwarzacz muszę kupić aby móc się nim delektować.
Jeżeli chodzi o filmiki z kamery to chciałbym je nagrywać na płytach BR ale nie wiem jaki odtwarzacz mi to później odczyta. Albo najlepiej byłoby podłączyć przez USB dysk zewnętrzny i to odtwarzać.
Zastanawiam się nad nowymi seriami Panasonica, Samsunga, Sony i nowym LG 370. Który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem.

z góry dzieki za pomoc
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ze wzgledu na podlaczenie umozliwiajace ci odbior dzwieku w formatach HD sugerowalbym ci wybor miedzy odtwarzaczami posiadajacymi wyjscia analogowe i dekodujacymi wszystkie formaty dzwieku np.panasonic 55, sony 550 , samsung 2500
 

sniatek

New member
Dzieki za pomoc, mój wstepny wybór też padł na Panasa BD 80. Tylko czy podłączając dysk zewnętrzny przez USB będę mógł odtworzyć film z kamery HD?
 

sniatek

New member
a jak podłączę kolumny analogowo pod Blu-raya to amplituner nie będzie mi właściwie potrzebny i co najgorsze stracę też mozliwość słuchania audycji tv w 5.1 ( chociarz nie jest ich zbut duzo). Czy zatem podłączając odtwarzacz BR optycznym kablem do dekodera tv będę mógł przez niego cieszyć się dźwiękiem 5.1?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
sniatek napisał:
a jak podłączę kolumny analogowo pod Blu-raya to amplituner nie będzie mi właściwie potrzebny i co najgorsze stracę też mozliwość słuchania audycji tv w 5.1

a skad ci sie to wzielo?! poza tym co ma wspolnego podlaczenie odtwarzacza BD z audycjamii TV ?! obydwa podlaczenia sa niezalezne i mozna zarowno podlaczyc tuner optykiem jak i zastosowac polaczenie cyfrowe playera BD oprocz podlaczen analogowych!!!!
ludzie- zanim wydacie pieniadze naprawde troche poczytajcie!!!!!!!!!!!!!
 

dario135

New member
bd80 ma anlogowe 5.1, a takze dekoduje na pokladzie nowe formay dzwieku hd, wiec jak go podlaczysz analogowo do amplitunera to bedziesz sie cieszyl nowym dzwiekiem,
musisz uzyc amplitunera!!! bezposrednio do odtwarzacza bd80(jak i innych nie bedacych one in all) nie mozesz podpiac kolumn, niema on takiej opcji, bd80 jest odtwarzaczem a nie elektrownia za ktora posluzy ci twoj ampli.
 
Ostatnia edycja:

sniatek

New member
dzięki za wyjaśnienie. A jak wygląda sprawa odtwarzania materiału HD z zewnętrznego dysku poprzez USB na panasonicu BD 80. Pójdzie mi to?
 

janusz

New member
Bez reklam
Najlepszą propozycją powinien być Samsung BD-P 3600. To nowy model, odtwarza wszystkie formaty (podobnie jak LG370), a ponadto ma wyjście 7.1, jako następca BD-P 2500 zapowiada się świetnie. Pierwsza cena to 1118 zł, powinno być taniej z każdym tygodniem.
 
Do góry