BR czy musi byc 3d?

lukaszczecin

New member
witam mam laptopa bez BR . chcę oglądać filmy BR 3d . i mam zamiar kupic naped do komputera i mam takie pytanie musi to byc napad BR 3d .czy wystarczy kupić zwykły napęd BR i cybet link power dvd z obsługa 3d.
 

TechnoDream

New member
Z tego co się orientuje odtwarzacz blurey, a odtwarzacz blurey 3D różni się tym, że odtwarzacz 3D ma w sobie opcje 3d :) Ale też wiem że jest możliwość oglądania blureyów 3D na playstation 3 mimo iż ma wbudowany zwykły blurey, ale po ostatniej aktualizacji Sony zostały dodane opcje 3d właśnie dla krążków B3D:) Czyli nie zmieniło się nic prócz dodania oprogramowania pozwalające odpalić Film 3D na krązkach Blurey3D :)


Podejrzewam, że działa to w ten sposób, że na zwykłym blureyu normalnie odpalisz płytę, ale nie bedziesz miał dostępu do żadnych opcji 3D i nie odpalisz filmu w trybie 3D i chyba to wszystko :)

W przypadku komputera mysle że zwykły blurey wystarczy, ponieważ krążek odpalisz normalnie, a w programie typu PowerDVD, Media Total Theatre włączysz opcje 3D i powinno hulać :)
 
Ostatnia edycja:

facet

Member
Bez reklam
Wytłumaczcie mi jak to jest z tym 3D.
Powiedzmy że ściągne sobie jakieś demo 3D z chomika:) Bo jest tam w czym wybierać:)
Powiedzmy że to demo ma 2 - 3 giga:) I nagram ściągnięty plik na płytke dvd.
Wrzucę to w np. PS3 (nie mam jeszcze BR) I co ??? I bedzie filmik w 3d na TV ???
Oczywiście tv ma 3D:)

Te dema na chomiku mają 2 obrazy. Albo jeden pod drugim, albo obydwa obok siebie:)
Oglądać je chciałbym najlepiej na sharpie 52LE830:) Ale to w święta dopiero:)
 

TechnoDream

New member
Tak bez problemu odpalisz taki film na krążkach dvd bo te pliki to nic innego jak ripy Blureyów w postaci mkv :) Takie pliki mają już obraz podzielony w sobie i odpalasz je normalnie jak inne zwykle filmy w innych formatach, a w opcjach TV odpalasz tylko odpowiedni tryb 3D, najpopularniejszym formatem 3D w sieci jest Side By Side czyli obraz obok obrazu. Takie filmy obejrzysz na każdym odtwarzaczu który ma w sobie możliwośc odpalania plików mkv i takie pliki jak sie zmieszczą można nagrywać na plytę DVD :)

Są pliki mkv które zajmują ponad 10 giga i tu nagranie na dvd stanowi już problem :D
i trzeba tez brać pod uwagę to że plik 4 gigowy a 20 gigowy to kolosalna różnica w jakości HD czy też 3D :)
 
Ostatnia edycja:

chaos666

New member
Wytłumaczcie mi jak to jest z tym 3D.
Powiedzmy że ściągne sobie jakieś demo 3D z chomika:) Bo jest tam w czym wybierać:)
Powiedzmy że to demo ma 2 - 3 giga:) I nagram ściągnięty plik na płytke dvd.
Wrzucę to w np. PS3 (nie mam jeszcze BR) I co ??? I bedzie filmik w 3d na TV ???
Oczywiście tv ma 3D:)

Te dema na chomiku mają 2 obrazy. Albo jeden pod drugim, albo obydwa obok siebie:)
Oglądać je chciałbym najlepiej na sharpie 52LE830:) Ale to w święta dopiero:)

Dema o których piszesz są -sbs side by side to dwa obrazy (jeden dla lewego, drugi dla prawego oka) ustawione obok siebie. Są też under-over( jeden pod drugim). Odpalasz film(demo) z dysku czy ps3 czy BR ,a na TV wciskasz 3d i wybierasz sbs lub under-over i oglądasz:) Aha nie zpaomnij o okularkach:p:hihi:
 

facet

Member
Bez reklam
Dzieki za info.
Wiem że różnica jest kolosalna, ale tu raczej liczy się czas odtwarzania:)
Te pliki co ogladałem to mają po 5 i 10 minut tylko:)
Czasem i mniej:)
jak pisałem wcześniej to tylko demka jakieś takieś sobie:)
 
Do góry