Bowers & Wilkins prezentuje nową serię 800 Diamond

Henry

Active member
Bez reklam
Malkontenci ;)
Takie przejęcia mają miejsce nie od dziś i nie oznaczają automatycznie spadku jakości....popatrzcie choćby na branżę motoryzacyjną, pierwszy przykład z brzegu - Volvo, "Szwedom" wcale nie wyszło to na złe.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Miejmy nadzieje, że nie i nie pojawią się w marketach z dopiskiem "12 rat 0%".

Armanig będzie dobrze zobaczysz dalej w naszych marzeniach będziemy mieli te same kolumny :)
MA tłuczony jest pewnie gdzieś w Chinach i nie przeszkadza żeby platinum II najmniejsze podłogówki wyjściowo kosztowały 36 tyś zł, a B&W robione w Anglii raptem 3 tys więcej... a już nie wspomnę czym jest B@W na chwilę obecną, a czym jest MA w stosunku do tej pierwszej firmy.. Bo osobiście dosyć lubię MA... ale generalnie to różnica dla mnie kolosalna.

Henry zgadzam się z Tobą w 100% - gdyby nie takie myki to już kilka firm motoryzacyjnych poszłoby na trawkę.. a tak są i mają się nieźle.. i to samo będzie z firmami audio jeśli ktoś poważenie myśli o danej firmie. To będzie jakość, a przy okazji może lepsza cena.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aż tak źle pewnie nie będzie. B&W to była duża korporacja i "cyferki" już i tak były najważniejsze więc aż tak dużo się nie zmieni. Szkoda jednak, że takie firmy z tradycjami się sprzedają. Pytanie czy nowym właścicielom będzie zależało na kontynuowaniu tych tradycji. Jakiś czas temu zrobiło to Dynaudio. Już nawet nie wspomnę o Sonus Faber gdzie pasja tworzenia dobrym kolumn, aż kipiała z tej firmy.

Ciekawe jak się potoczą losy legendarnej firmy Tannoy.
Newsy: Tannoy zamyka swoją szkocką wytwórnię - HiFi Philosophy
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Tannoy także przerzuca produkcję do Chin ;)

@Paweł, niedługo zobaczę "nowe" Sonusy Venere, rzekomo włoskie, zrobię fotkę tylnej ściany, zobaczymy czy dalej chińskie czy wróciły do macierzy, tak jak zapowiadali ;)
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nawet już nie chodzi o same Chiny. Wiadomo jak wygląda podejście korporacyjne. Nawet jak konstruktorzy chcą dobrze to potem pojawią się księgowy i trzeba szukać oszczędności. Wstawia kondy, rezystory, kable najtańsze marketowe za dolara.

Ostatnio rozmawiałem też gościem, który jest fanem JBL-a (i to tych drogich produktów) i twierdzi, że to co robi Harman już od dawna z JBL-em dobrze nie wróży. Zwolnili jakiś legendarnych konstruktorów. Można sobie trochę poczytać.
Another sad day for JBL
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie Koledzy to nie chodzi że to będzie w Chinach robione czy gdzieś indziej - niezależnie od produktu - chodzi o to czy firma X która kupi firmę Y będzie dalej kontynuowała to co do tej pory prezentuje firma Y..
Velodyne robione są w Cjhinach i bez względu na model to każdy sub prezentuje się dobrze i dziękować Bogu że fabryka jest w Chinach bo jakby była w USA to pewnie 40% Polaków którzy mają velodyne nie kupiłoby takiego suba bo byłby za drogi. A tak cieszą się ludzie... chodzi o to że by w takiej fabryce był odpowiedni nadzór , a w odpowiednich firmach taki nadzór jest..
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a Oppo to co, zle produkty robi? :) Firma od poczatku chinska. A Lenovo, jakby nie patrzec IBM :)
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli coś mogę dodać od siebie - podobają mi się firmy Niemieckie ,nie bardzo dają się wciągnąć wielkim koncernom ,na pewno by się znaleźli chętni aby przejąć MBL ,Burmester ,Transrotor

Niemcy też stronią od produkcji chińskiej - weźmy taki Thorens,Elac ,czy Octave tam po ojcu firmę przejął syn ,podobnie jak Revox chyba nawet nie przeszło im przez myśl, żeby przenieść fabryki do Chin
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Jeżeli coś mogę dodać od siebie - podobają mi się firmy Niemieckie ,nie bardzo dają się wciągnąć wielkim koncernom ,na pewno by się znaleźli chętni aby przejąć MBL ,Burmester ,Transrotor

Niemcy też stronią od produkcji chińskiej - weźmy taki Thorens,Elac ,czy Octave tam po ojcu firmę przejął syn ,podobnie jak Revox chyba nawet nie przeszło im przez myśl, żeby przenieść fabryki do Chin

Sa dla mnie dwie wazne kwestie zwiazane z przenoszeniem jakichkolwiek produktow do chin: niestety ale tracimy prace a co za tym idzie cale dobro wypracowane latami zostaje oddane w rece chinczykow...
Druga:
Poziom produktow czesto spada i ich prestiz a co za tym idzie cena.. A w efekcie po jakims czasie chinczycyc tez zaczynaja oszczedzac na komponentach aby utrzymac marke na rynku i zamiast produkt lekko obnizyc loty spada daleko w dol.

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Nieliczne firmy zostaja przy swoich standardach i zachowuja wysokosc jakosc moze 5/10%. Reszta idzie w strone zwiekszenia rentownosci. Porownajmy sobie tv z 90 roku a obecne , jakosc plastiku czy trwalosc totalnie rozna...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja Wam mówię B&W dalej będzie trzymało poziom bez względu gdzie te kolumny będą robione - będą to kolumny których jakość będzie dla wielu marek dalej nie do osiągnięcia.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Trzeba brać póki sa oryginały bo zaraz ceny pójda w górę :) Jak to mówia Chińskie to sa dobre tylko sajgonki :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jestem w stanie się założyć że nawet produkowane w Chinach B&W będą lepsze od sajgonek :)
 
Do góry