Bowers & Wilkins Cm8 i Cm9 - jaki wzmacniacz?

Szlachtus

Member
Witam
:)


Z moim Tatą jesteśmy posiadaczami kolumn odpowiednio Bowers & Wilkins Cm8 (Ja) i Cm9 (Tata). Chcemy do nich dobrać jakiś fajny wzmacniacz który oczywiście zagra z nimi dobrze i wykorzysta ich potencjał. Z rzeczy które zdążyłem wyczytać to polecane są przykładowo:

Rotel RA-12 / Rotel A-12

Yamaha A-S700 / A-S701

NAD C368

Primare I22 DAC

Xindak XA6950

Nie rozumiem jednak tak różnych komentarzy na temat połączenia tych kolumn z nadem. Jedni twierdzą że te kolumny są stworzone pod NADA a inni że one absolutnie się ze sobą gryzą. Proszę o jakieś fajne i konkretne wytłumaczenie
:)
Tata ma obecnie do swoich CM9 wzmacniacz NAD C390DD - i to co muszę podkreślić, bas jest strasznie płaski - brakuje mu fajnego miękkiego zejścia, jest płasko i sztucznie. Próba wszelkich ustawień EQ room nie przyniosła dobrego skutku i obecnie zestaw chodzi z subwooferem Velodyne bo inaczej jest mega słabo. I tu przychodzi kolejne pytanie - czy ten nad się jednak nie nadaje do tych bowersów, czy kwestia jakiejś konfiguracji pokoju?

P.S szukamy wzmacniacza używanego, najlepiej jakby miał wejścia zarówno analogowe jak i cyfrowe. Mile widziany bluetooth i USB odczytujący FLAC. Funkcje sieciowe byłyby super ale ostatecznie można pod to dokupić sobie jakiś streamer np. yamaha wxad 10

Wielkość pokoju to odpowiednio 18m2 dla CM8 i 21m2 dla CM9

Z góry dzięki wielkie za pomoc Panowie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tych wymienionych wziąłbym Rotela A 12 to świetny wzmacniacz miałem okazję go słuchać NAD to też jest dobra opcja
 

Szlachtus

Member
no właśnie napaliłem się na tego nada, ale widziałem sporo opinii że stare NADY dobrze się komponowały z bowersami, a że nowe grają zupełnie inaczej, chłodniej, analityczniej. Czego wynikiem jest chyba ten wzmacniacz 390dd u mojego Taty, te kolumny z tym wzmakiem brzmią słabo i żeby był jakiś ciekawszy bas to potrzeba subwoofera. Ogólnie mało w tym wszystkim życia. Trochę jestem zawiedzony jak na sprzęt który w czasie premiery kosztował razem 20 tys. :O
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
NAD jest też dobrą propozycją z tych co wymieniłeś to Rotel i właśnie NAD wydają się najlepszym wyborem Tak sięgam do swoich notatek miałem okazję słuchać kilku kombinacji Rotel A 14+cd 14 + B&W CM5S2 oraz B&W 683S2
Rotel RA 11+RCD 12+ B&W 684S2
Rotel RA 10+RT 11+B&W CM5S2
 
Do góry