Bose

asoz

New member
A więc tak. Planuje zakup Pioneer'ka LX508D, PS3 oraz zestawu kina domowego 5+1. Jak sądzicie czy jest jakaś alternatywa dla Bose Lifestyle 28?
Może bose Acousyimass 15 i dotego jakiś amplituner? Proszę o radę.
 

scenik

New member
Moim zdaniem do Bose Lifestyle 28 jest dużo lepszy, a przede wszystkim miejsce, mało zajmuje.


asoz napisał:
A więc tak. Planuje zakup Pioneer'ka LX508D, PS3 oraz zestawu kina domowego 5+1. Jak sądzicie czy jest jakaś alternatywa dla Bose Lifestyle 28?
Może bose Acousyimass 15 i dotego jakiś amplituner? Proszę o radę.
 

mischka

New member
to może ktoś napisze jakie jest to lepsze kino?
mówisz tak bo testowałeś czy nie stać cie na takie wiec chwalisz tańsze?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Po co odgrzebujesz stare tematy? Na temat KD jest w cholerę wątków na tym forum. Na dobrze grające KD trzeba wydać minimum 7-8 kPLN (ampli+kolumny). Żeby mieć jeszcze dobre stereo, trzeba dorzucić kilka tysięcy. Za tę cenę Bose daje niewiele...
 

mischka

New member
bose lifestyle v30 daje sporo kosztuje ok 12tys
ja pytałem o konkrety a tu znowu nic, nikt nie jest w stanie powiedzieć czegoś konkretnego, dlaczego bose daje niewiele?
odgrzebuje te tematy bo właśnie ta marka mnie interesuje, zainteresowałoby mnie co innego gdyby ktoś potrafił cokolwiek powiedzieć z doświadczenia a nie z czytania czegoś tam...
interesuje mnie konkretna alternatywa do niewiele dających bose, jak nie potrafisz odpowiedzieć to chociaż milcz, a jak potrafisz to przejdźmy do konkretów, bo mam zamiar coś kupić i to szybko a takie gadanie mi nie pomaga, albo wiem i się dziele wiedza albo siedzę cicho i nie przeszkadzam...
 

asoz

New member
Po licznych przesłuchaniach stwierdzam, że Bose są tylko małe, nic więcej.
Zestaw KEF 3005SE, Pioneer SC-LX71 i BDP-LX71 zjada na śniadanie każde Bose jakie słuchałem, wliczając Lifestyle 38.
 

mischka

New member
słuchałeś tylko w sklepie czy w domu tez?
jaki sprzęt bose testowałeś, mi chodzi najbardziej o muzykę klasyczna, zestaw musi zajmować mało miejsca
 

pejotpe

New member
Bez reklam
mischka napisał:
odgrzebuje te tematy bo właśnie ta marka mnie interesuje, zainteresowałoby mnie co innego gdyby ktoś potrafił cokolwiek powiedzieć z doświadczenia a nie z czytania czegoś tam...
interesuje mnie konkretna alternatywa do niewiele dających bose, jak nie potrafisz odpowiedzieć to chociaż milcz,

A ja używam opcji "szukaj", zamiast od razu rządzić na forum. Oprócz tego chodzę i SŁUCHAM sprzętu, który mnie interesuje (zamiast jęczeć na forum). Za te pieniądze można mieć sprzęt, który świetnie sprawdzi się w KD, jak i w stereo. Azoz podał przykłady, a jedno polecenie w wyszukiwarce da Ci linki do setek podobnych tematów - w wielu przedziałach cenowych...
 

mischka

New member
czyli nie masz, ok dzięki za wyczerpujące rady, potrafię korzystać z forum, jest tylko jeden problem nikt nie pisze dlaczego nie bose, większość jest taka jak ty, kolega mówił, czytałem, słyszałem w sklepie itd.... a ja chce poradzić się kogoś kto się na tym zna i kto potrafi normalnie doradzić, kogoś kto używa i może obiektywnie powiedzieć co mu się podoba a co nie, w końcu to temat BOSE i dlatego pytam głównie o ten sprzęt, ty już się nagadałeś a teraz pozwól wypowiedzieć się komuś kto wie co mówi, bo używa w domu, bądź sprzedaje taki sprzęt i komuś kto chce wydać kilkanaście tysięcy na sprzęt będzie w stanie spokojnie doradzić
 

toona

New member
mischkato: może ktoś napisze jakie jest to lepsze kino?
mówisz tak bo testowałeś czy nie stać cie na takie wiec chwalisz tańsze?


Jak ci się nie podoba, jak ktoś mówi, że za tą kasę można mieć coś lepszego to idź i wywal te 12k w salonie Bose i nie wytrącaj się już tak na tym forum. Jeśli liczysz na to iż ktoś ci powie KUP BOSE BO JEST NAJLEPSZE to te forum jest nie dla ciebie bo to powie ci byle sprzedawca w Bose. Jeżeli szukasz pomocy bo się nie znasz, to słuchaj tych co się znają. Ja skorzystałem z podpowiedzi i nie żałuję

THX blackninja & kiki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mischka

New member
ja liczylem na to ze ktos mi powie sluchaj bose jest fajne bo..... ale jest cos lepszego bo mozna za te same pieniadze......... a dodatkowo istnieje mozliwosc podlaczenia........ a przy wspolpracy z........ to wogole rewelka,
kilka technicznych objektywnych wypowiedzi a nie jakies wypocini z telegazety, nie gniewajcie sie ale wszedzie mozna posluchac glupot, a mi zalezy tylko na konkretach.
jak twierdzisz ze cos jest nienajlepsze to powiedz dlaczego a jak cos jest fajne to tez uzasadnij troszke o takie wypowiedzi mi chodzi
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
mischka ... wpadłeś przed "chwilą" na forum i próbujesz "rządzić" jak Ktoś już napisał. Dość niegrzecznie piszesz do innych, cyt."jak nie potrafisz odpowiedzieć to chociaż milcz".
Do "starych" wyjadaczy z forum jakim jest Blackninja piszesz:
"mówisz tak bo testowałeś czy nie stać cie na takie wiec chwalisz tańsze?"
Dalej piszesz (do kogoś innego) "ty już się nagadałeś a teraz pozwól wypowiedzieć się komuś kto wie co mówi, bo używa w domu, bądź sprzedaje taki sprzęt".
Pierwsza część dość niegrzeczna, druga ... tą osobą jest Blackninja.
Gdybyś nieco poczytał wiedziałbyś, że Blackjninja zna się "na rzeczy"
Dalej "czy może nareszcie ktoś powie coś konkretnego zamiast biadolić po łebkach, dlaczego lifestyle 48 jest sprzętem do d....y???"
Kto biadoli (raczej Ty) i Kto napisał, że Bose jest do d..y ?
Wcześniej napisałeś "upatrzyłem sobie bose bo jakość dźwięku mnie powala z nóg" oraz "zestaw musi zajmować mało miejsca". W takim razie to MUSI być Bose. Słyszałem w mieszkaniu kolegi któryś z zestawów Bose i grał b. dobrze, ale osobiście za tę cenę nie kupiłbym. Jak dla mnie jest za drogi i wyznaję zasadę, że dobra kolumna musi być odpowiednio duża.
Tobie jeszcze raz radzę nieco powściągliwości oraz abyś kupił Bose i radował się nim.
 

mischka

New member
zgadzam sie z toba w kilku kwestiach, moze i jestem malo powsciagliwy i moze ktos kto jest starym wyjadaczem nie potrafi krotko i na temat odpowiedziec, dla mnie puki co to ty i azos potrafili powiedziec cokolwiek normalnego, wiec chwala wam za to. ja tu nie jestem po to zeby sie poobrazac tylko po to zeby sie czegos dowiedziec, a cos typu "sa lepsze" jak na starego wyjadacza to malo...
fajnie jest zapytac i uslyszec odpowiedz, a jak ktos nie ma nic do powiedzenia to moim zdaniem nie powinien nic mowic, no chyba ze chce pokazac ze istnieje i jest starym wyjadaczem...
zdecydowanie wole ludzi ktorzy gadaja mniej a na temat, z mojej strony to tyle, nie zamierzam sie wdawac w zadne zbedne dyskusje, jestem tu w jednym okreslonym celu i myslalem ze znajde osoby majace pewien stan wiedzy i ktorzy chca sie podzielic swoim doswiadczeniem.
na wszystkich forach na ktorych bywam tak to wyglada i byloby rewelacyjnie gdyby tak zostalo, a zeby nie robic off topu wylaczam sie z dyskusji bo u was i tak malo sie dowiem a cwaniakow do tego bedzie cale mnostwo, szkoda ze cwaniakow teoretykow a nie praktykow...
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Misza;
Dla wyjadaczy BOSE to porażka.
Ot taki wysokiej klasy sprzęt, który krzyczy: STAĆ MNIE NA TO.
Bo jest przewartościowany.

Chcesz mieć super audio system a masz kasę to skorzystaj z usług konsultanta - zawodowca.
Mogę Ci taki system Audio zaprojektować/zrealizować.
Jeżeli chesz, żeby Twój gość miał estetyczny i prestiżowy opad szczeny to tylko BOSE.
 

toona

New member
Jest wiele ciekawszych rzeczy/zestawów wywołujących efektowny opad szczeny, większy niż jakieś tam BOSE za 12k, które tak naprawdę kupić trochę się napinając może każdy :eek: Audio Physic Kronos- dla estetów tak dla przykładu:D
 

mischka

New member
bluray mi zależy na czymś co będzie fantastycznie brzmieć, najlepiej mało widoczne, nie rzucające się w oczy a potrafiące doskonale "zaatakować z ukrycia" nie będę ukrywał ze nie znam się na sprzęcie klasy wyższej wiec dlatego zawitałem tutaj, jeżeli zajmujesz się tym zawodowo czy hobbystycznie, jeżeli masz takie możliwości, chętnie się spotkam, osłucham, podyskutuje, zanim kupie chce się dowiedzieć jak najwięcej, poznać alternatywy do juz wspomnianego systemu bose v30 bo traktuje to jako zestaw wyjściowy, budżet nie jest nieograniczony ale bardzo elastyczny i raczej dostosowany do możliwości sprzętu, wiec jeżeli podasz jakieś namiary na siebie to chętnie się odezwę i dogadamy szczegóły, sprzęt ma służyć mi do słuchania wszelakich efektów dźwiękowych a nie do chwalenia się nim...
 

magnyc

New member
Słuchałem i obcowałem z tym Bose - szczerze lipa..... straszna...... pomijając to że głupie kino Denona 1306 + wharfedale (CRYSTAL!!!!) grają lepiej (i nie chodzi mi tu tylko o niskie tony z kolumn. Wykonanie - żenada - wszędzie kiepski plastik i krzywo wszyte maskownice!!!!! Chińszczyzna straszna - może lepiej poszukaj TANNOY Arena + dobry amp - będzie równie ekskluzywnie, ale lepiej wykonanie, przestrzeń dźwięku, separacja kanałów - tego BOSE Ci nie da
 

MacGege

New member
Mój szfagier posiada BOSE, specjalnie kupił do nowego mieszkania, co by było ładnie i dyskretnie. Sam byłem ciekaw jak to zagra, wziąłem kilka koncertów i jak puściłem pierwszy (Volbeat), następne 10 min siedziałem i się zastanawiałem co jest ku .....a nie tak.
Okazało się, że jest źle po ustawiany, więc następna godzinka prób z róźnymi ustawieniami. Efekt - jest lepiej , ale .....
No właśnie ale, muzyki się nie da na tym słuchać i oglądać koncertów, po prostu nie brzmi , filmy chodzą dobrze , ale też bez rewelacji.
Reasumując sprzęcik fajny, ładnie wykonany , ale niestety to nie gra, robi dużo huku i nic więcej.
Do czego porównywałem, dość stara elektronika Yamahy (7 lat) i B&W serii 600 oraz elektronika Teac z kolumnami Eltax (system naprawdę budżetowy)
Materiał odsłuchowy : Koncerty Volbeat Live 2007, Nightwish "End of Innocence", Within Temptation "Black Symphony" i dzwiękowo chyba najlepiej zrealizowany koncert który słyszałem o ostatnich miesiącach czyli Celine Dion "Live in Las Vegas"
Sam przed tym odsłuchem myślałem żeby sobie coś takiego sprawić do kina domowego i drugi system do stereo, a tu taka porażka.

Z super lifestylowych systemów zintegrowanych, które naprawdę super brzmiały, to był jeden który pamiętam do dziś . Był to Bang&Olufsen, świetny sprzęt, mistrzowskie wykonanie ..... ale ceny niestety mocno zaporowe :(, bo chętnie bym widział u siebie np: takie Beo Lab 5 :mrgreen:
 
Do góry