Bose SoundTouch 300 - problem z podłączeniem do komputera

GrK

New member
Witam forumowiczów.
Kupiłem dziś soundbar Bose SoundTouch 300. Niestety mam pewien problem z nim.
Założenie było takie by soundbar działał jako głośnik do komputera (PC) i do TV. W sklepie Bose dziś zapewniono mnie o tym, że jest to możliwe.
Z połączeniem i odtwarzaniem dźwięku z TV nie ma żadnego problemu. Rozpoczyna się on jednak, gdy chcę użyć soundbara jako głośnika do PC. Rozwiązanie to działa tylko, gdy dźwięk leci przez TV. Jak pewnie się domyślacie jest to rozwiązanie mnie niesatysfakcjoujące, bo przy każdym włączeniu komputera musiałbym uruchamiać też telewizor by mieć dźwięk.
Urządzenie nie jest wykrywane na komputerze jako głośnik przy połączeniu Ethernet, WiFi i kablem HDMI, z tym zastrzeżeniem, że w dwóch pierwszych przypadkach działa mi Spotify, gdy ustawię ST jako urządzenie do odtwarzania muzyki.
Pozostają mi dwie opcje do sprawdzenia:
- kupno karty muzycznej i połączenie z urządzeniem kablem optycznym
- bluetooth

Szczerze mówiąc chciałbym uniknąć obu z nich (bluetooth - utrata jakości + opóźnienia, optical - dodatkowe 200 zł + podobno gorsza jakość). Zwłaszcza, że na forum Bose wskazano, że jest to możliwe: community.bose.com/t5/SoundTouch-Speakers/Soundtouch-300-PC-connection/td-p/83169 .
Widzę także, że problem nie dotyczy tylko mnie: community.bose.com/t5/SoundTouch-Archive/Soundbar-not-detected-by-PC-Connection-issues-with-the-build/td-p/41193

Macie może jakieś pomysły co powinienem zrobić?
z góry dzięki za wszelką pomoc
 

GrK

New member
Po przemyśleniu wszystkiego przez noc myślę, że mogę się zgodzić na te warianty które jeszcze mi pozostały (bluetooth lub kupno nowej karty dźwiękowej i połączenie poprzez kabel optyczny). Pytanie tylko dla Was, czy te rozwiązania będą 100% skuteczne? ;)

PS
Atom Heart Mother na tym soundbarze mnie właśnie zniszczyło ;)
 

GrK

New member
Dla osób ciekawych tematu (może komuś w przyszłości przyda się ta wiedza). Udało mi się przez bluetooth. Urządzenie i komputer automatycznie się łączą ;).
Przez kabel optyczny nie próbowałem w końcu.
 

GrK

New member
Podłczyłem nadajnik bluetooth do komputera i za pomoca oprogramowania do SoundToucha połaczyłem kompa z soundbarem. Rozwiazanie takie jest fajne pod tym względem, że po właczeniu komputera łaczy się on od razu z urzadzeniem. Minus - opóźnienie. Na YT nie dało się koncertów czy teledysków ogladać, bo było minimalne, ale jednak drażniace opóźnienie.

Po dwóch dniach takiegofunkcjonowania kupiłem nowa karte muzyczna z wyjsciem optycznym (Najtańszy zewnętrzny soundblaster). Połaczyłem komputer kablem optycznym z soundbarem i działa ;). Jak właczam komputer muszę tylko nacisnac przycisk na pilocie (nie pamiętam co przedstawia. Jest on po prawej stronie ikony telewizora w srodkowym rzędzie przycisków) i urzadzenia łacza się, dźwięk jest dobry i nie ma problemów z opóźnieniem.

W razie pytań służę pomoca.
 
Do góry