BOSE Lifestyle- czy warto?

wujekrafal

New member
Witam,

planuję zakup porządnego sprzętu do kina domowego, który jednocześnie mógłbym wykorzystać do odtwarzania muzyki. Zastanawiam się nad zestawem BOSE z serii Lifestyle, czy wato ładować w to 10-20 tys w zależności od modelu, czy lepiej złożyć coś samemu?w co teraz warto zainwestować?
 

rymera

New member
Hi,
napisz wiecej szczegolow (powierznia do naglosnienia , budzet [tz. albo 10 , albo 20 tys ? ] czy ma to byc tylko KD , jezeli nie to jakiej muzyki
sluchasz , co za ta sume ma byc kupione - Sub , Blu-ray , Plasma ?????) .
Jezeli chodzi o Bose to zdecydowanie nie (obojetnie jaki zestaw kupisz za
podobna cenne napewno dostaniesz zdecydowanie cos lepszego ).
pozdrawiam
rymera
 

bor@s

New member
hmm

chyba najlepiej będzie jak samemu połazisz po salonach odsłuchowych. Myślę, że w tej klasie cenowej sprzedawcy będą cię dobrze traktować. Bo nie ma sensu pchać się jeśli nie usłyszysz tego. U mnie granica słuchu zatrzymała się na 3.5 tys. :) lepszy sprzęt już po prostu nie robi na mnie istotnego wrażenia.
 

matias2004

New member
Witam , bose to taki troche sprzet dla turystow , nie polecam.
Za ta cene mozna kupic duuuuzo lepsze sprzeta.
Np jbl , B&W , czy wharfedale serii diamond 9.
Bose`ow miejsce jest raczej w kuchni niz w salonie.W tym przypadku cena nie swiadczy o dobrej jakosci sprzetu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
popieram rymera - musisz podać sporo warunków ?
klasa cenowa?
mają stać czy wisieć ?
jaki kolor kolumn?
i pytania które juz padały , dostaniesz wówczas kilka propozycji -które jesli zechcesz - to możesz odsłuchać w sklepach. Albo skorzystasz z porad największych fachowców na forum - Blackninja , ArtS007 i innych.
Wbrew pozorom wybór nie jest wcale Łatwy.
 

wujekrafal

New member
A wiec tak, pokoj w ktorym bedzie TV i sprzet ma 20m2 i jest połączony z kuchnią 8m2. Pomieszczenie ma wysokosc ok 2.8 m. Zalezy mi na tym aby miec sprzet który bede mógł uzupełnic w niedalekiej przyszłosci jak spadna ceny o odtwarzacz HD/BR i oprocz tego nic nie dokupowac i cieszyc sie wszystkimi mozliwosciami ktore daje HD/BR. Bardzo lubię słuchac muzyki duzo i wszystko, z filmami to samo. Oprocz zestawu kina domowego zamierzam dokupic tv i powiesic go na scianie(nie wiem zupełnie jaki ale wielkosc ok 42 cale) dekoder tv cyfrowej (ew. z HD jak mi starczy kasiorki). Glosniki + wzmacniacz/ampli chyba w systemie 5.1 (czytalem Wasze posty i w takim malym pokoju powinno starczyc), chcialbym miec bardzo dobry dzwiek ale nie studyjny bo mam sporo mp3:) - i tutaj zupełnie nie wiem co i gdzie. Zalezy mi tez aby ograniczyc liczbe kabli do minimum albo w ogole z nich zrezygnowac. W tym wszystkim chcialbym zachowac dobry wskaznik jakosci do ceny.Na glosniki+ampli+odtwarzacz DVD chcialbym wydac ok 8.000 pln, na tv podobna kwote. BOSE poleciła mi architektka nie znam tej marki ale cena sugerowala mi ze to high end i dlatego ostatecznie bym sie szarpnął.Ale skoro moge miec lepiej i taniej to rewelacja. Co radzicie?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli cenisz sobie przyzwoitą jakość, to bez kabli się nie obejdzie. Zaznaczasz, że słuchasz sporo mp3, więc amplituner z funkcją poprawy ich brzmienia nie byłby zły. Myślę, że dobrym typem na początek może być zestaw oparty o amplituner Yamaha 661 i zestawem głośników Dali Concept 6 lub 8 (zestaw 6.1). Do tego jakiś odtwarzacz firmy Yamah lub innej. Możesz też kupić odtwarzacz innej firmy. Np Panasonic lub Pioneer. Wprawdzie do muzyki polecałbym Ci raczej Denona lub CA, ale one bezlitośnie obnażają słabości słabszych mp3.

ArtS :)
 

rymera

New member
Hi ,
czyta sie zupelnie inaczej jak czlowiek wie czego chce albo czego odczekuje.Kuchnia ( zupelnie otwarta ) czy polaczona z pokojem (np. litera L)? Podloga i meble Nowoczesne ( np. kafelki , skora ) czy dzwiekochlonne (Wykladzina,zamsz,tekstylia) , glosniki frontowe naprzeciw okna ( grube zaslony ) ?? - nie martw sie nie mam zamiaru sie do ciebie przeprowadzic- ale pomieszczenie jest wyzsze jak standartowe.Teraz co napisze sa to moje sugestie ( twoj budzet jest tylko jednym z parametrow i to zmiennym).Jezeli chodzi o TV - tutaj sprawa wydajem mi sie prosta ( na dzisiaj) Pioneer PDP 507 (obsluga 24 Hz i 50 ) kupisz 42 bedziesz zalowal bardzo szybko.Jezeli chodzi o Reciver SAT HD (Topfield 7700 HSCI - niestety bez HDD - z modulem mozesz ogladac Cyfre HD - chociaz z tym bym sie jeszcze wstrzymal(moze "n") , podobnie jak z BR i HD.Nie martw sie studyjnego dzwieku miec nie bedziesz i nikt go nie ma.My nie tylko sluchamy czy ogladamy ,ale rowniez mieszkamy- a to ostatnie wyklucza
studyjny dzwiek.Jezeli chodzi o system 5.1 czy wyzej nie zawsze wyzej znaczy lepiej ( wielkosc pomieszczenia gra role , ale nie az taka jak mu niektorzy tutaj probowali przypisac , podobnie ma sie z glosnikami tylnymi (wystarcza "sardynki") - idealny przyklad to 5 jednakowych glosnikow i SuB ( kieszen nie wyrabia). Jak masz zle rozmieszczony 7.1 czy wyzej lepiej pozostac przy dobrze wywazonym 5.1 . Zeby przy glosnikach zrezygnowac z kabli (naturalnie istnieje taka mozliwosc jednak przy
odpowiedniej jakosci sa to ceny zaporowe - akmulatory suche- glosniki o wadze 80-150 Kg)Mam nadzieje , ze twoje mp3 maja wiecej jak 128 - min.192.Myslales o podlaczeniu AVR do Internetu(PC)[ Streaming Audio (mp3 , Internetradio) i Video]i TV - jezeli ma to bez kabli mozna to zrobic poprzez instalacje elektryczna 230V (develo - firma produkujaca adaptery sieciowe o roznej szybkosci).Zapomnialem zupelnie o twoim budzecie - mozna zrobic wszystko albo wiele , wracajac do AVR jezeli ma byc podlaczony do "sieci" musi miec RJ- 45 lub conajmniej USB 2.0
(ograniczona odleglosc do 5m lub co 5m Wzmacniacz (max.5X) Yamaha RX 2700 V posiada te rzeczy (niestety tylko HDMI 1.2 co kloci sie z 24 Hz BR i HD) - jak juz tego nie potrzebujesz zaczekal bym jeszcze 6-8 miesiecy i oszczedzal. Jezeli jest odwrotnie to to glosniki kupil bym te ktore polecil ci ArtS007 lub wyzej Ikon6 lub MA Bronze.W takim ukladzie pytania ktore zadalem na poczatku potraktuj jako zart , poprostu staja sie bezpodmiotowe.Na koniec jezeli chodzi o architektke (co za wyraz) no coz gust ma niezly , o sluchu nie mozna tego powiedziec , a tak na powaznie jest duzo pieknych rzeczy ktore nijak sie maja do tego co jest w srodku i napewno ni jak do tego co kosztuja:
Zycze przyjemnego dnia
rymera
cd.jezeli kupujesz glosniki staraj sie kupic wszystkie z tej samej seri
jezeli chodzi o Sub no niestety w tej klasie budzetowej nie moge ci nic polecic ( poprostu nie slyszalem i nie chce sie na ten temat wypowiadac , jednak sie skusze Canton Ergo 650 , no i widzisz co z tego wyszlo , gdzies kolo 2500 zl ) nie znam kody i innych temu podobnych rzeczy moze Infinity .
 
Ostatnia edycja:

wujekrafal

New member
dzieki za porady, co do TV to czy mozna do tej plazmy podłączyc PC? Czy w tej cenie jest jakis full HD lub porzadny LCD 50' tez z full HD?
a tak baj de łej, kuchnia jest otwarta na salon na podłodze panele w kuchni gres duze okno balkonowe na lewo od tv, ktory jest zwrocony przodem do kuchni:)
 

rymera

New member
Hi,
jezeli chodzi o polaczenie Plazmy z PC - najlepszy efekt
i bezproblemowo jest poprzez VGA Analog (LCD sa pod tym wzgedem
lepsze i praktycznie tylko pod tym wzgledem) jezeli chodzi o DVI
cyfrowe (adapter DVI-HDMI - dodatkowo podlaczyc Audio (optyk do AVR)
DVI nie przenosi sygnalow Audio ) efekt jest raczej mierny jezeli
obraz (rozdzielczosc) ma byc jeszcze skalowany.Jezeli chodzi o cenny
nie mam pojecia jak one ksztaltuja sie w Polsce - nie napewno w tej
cenie nie ma zadnej plasmy Full HD (panasonic jest juz albo bedzie
w krotkim czasie w Polsce , ale napewno nie w tej cennie , a Pioneer
508 na jesieni i napewno duzo drozszy ).Jezeli chodzi o LCD tej
wielkosci i Full HD ( polecam Sharp 52XL1E lub 46XD1) to ceny ksztaltuja sie rowniez w granicach Plasmy Pioneera. Staraj sie ustawic glosniki od sciany i od okien co najmniej 20-30 cm i to bezwzgledu na ich budowe.Jezeli masz polozone panele konieczne jest moim
zdaniem nie tylko postawienie glosnikow na speiksach ( rowniez Sub) ale
oddzielenie ich od paneli poprzez (granit , marmor plyte - moze byc beton
nie wyglada dobrze - kolejnosc - panele , filc 30mm , plyta min 40mm ,
spiekes , glosnik.Podloga panelowa jest niestabilna jako podloze i bardzo dobrze reflektuje (podobnie jak okno) co jest nie porzadane , dlatego musisz dobrze ustawic glosniki , a z subem rowniez musisz troche "powedrowac" , no i naturalnie duzo sluchac zanim dokonasz zakupu - czas ,twoje CD , czy DVD i do sklepu , ty musisz byc zadowolony
nie ja .Jeszcze jedna sprawa jezeli kupisz Sub nie stawiaj go do
kata - bardzo niewiele subow moze w takim polozeniu sie "dobrze " prezentowac Jest kilka ktore nawet tak powinny stac jednak z duzo wyszej polki cennowe i na wieksze pomieszczenia.
pozdrawiam
rymera
 

wujekrafal

New member
wielkie dzieki co do dzwieku nie mam juz pytań ale co do TV to nadal nie jestem pewny czy plasma czy LCD. Wiekszosc firm idzie teraz w kierunku LCD i wydaje mi sie, ze top walsnie LCD jest bardziej przyszłościowe. Jakie argumenty postujują za plasma?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobra i szczegółowa informacja :blagam: .
Dodałbym tyle : Wszystko razem - będzie Cię kosztowało bliżej 20.000 niż 10.000. Ale z Bose - byłoby tyle samo.
Plama Panasonica Full hd jest już dostępna - dziś cały dzień ją testowaliśmy i to dogłębnie. Zdjecia umieścimy we wtorek.
Ale na prezentację użyłbym oprócz niej - właśnie Pioneer 507 XD. A kino przy mojej ofercie - HARMAN + Northridge lub zestaw z THX ULTRA II - JVC DP 20 .

A i przy Twoich warunkach - jakość sygnału , odległość - potrzebna jest maksymalna płynność obrazu - czyli Plazma .
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Argumenty za plasma to tylko jakosc obrazu , sam kupowalem tv jakies 2 mies temu i sprzedawca w duzym salonie rtv polecal lcd i pokazywal mi probki obrazu i ze to co widze to jest jakosc najlepsza i bezdyskusyjna , moja zona stwierdzila ze nie kupujemy telewizora.
Jakosc obrazu z lcd wiekszego niz 32 cale mozna okreslic jako horror.
Argumenty przeciw , hmmm:
loga stacji zostawiaja slad , ktory znika po jakims czasie i jest widoczny tylko na czarnym tle (brak sygnalu -wylaczony tuner sat), ale podczas ogladania tv niewidoczne.
Oczywiscie wszystkiete braki lcd zostana wymazane gdy stacje tv beda nadawaly w hd , a to stanie sie za jakis czas dluzej nie okreslony.(nigdy).Tak jak wszystkie nadaja w dd , a takie informacje byly podawane w 1998 roku n.e i mamy wielkie g.
Narazie mozna poogladac jakiegos buraka z wasami co robi motory
w new jersey i tyle , jak ktos ma czas i cierpiliwosc.
Jednym slowem do konsoli lcd , a do tv plasma.
Pozdrawiam
 

rymera

New member
Hi,
poniewaz twoj stosunek (nie mylic z czyms innym) wynosi 50/50
tz. Audio do KD(Video) nie mam nic przeciwko propozycji kiki
jezeli chodzi o HK - co do glosnikow mam inne zdanie ( JVC nie
znam , ale bylbym sklonny raczej do innego rozwiazania).
Glosniki ; Dali Concept 8 (min) , Focal Chorus 714V (chyba trudno
bedzie posluchac w Polsce) , Canton Ergo (moze za drogie ) i
Infinity Beta ( im wyzej tym lepiej).Z AVR Yamaha , juz wspomniany HK
i cenowo napewno ciekawy i bardzo dobrze wyposazony ( na teraz)
Onkyo 605, polecalbym rowniez Cambridge , Rotel, Marantz ale sa to AVR
stosunkowo drogie ( ze wzgledu na muzyke warte posluchania , nie musisz kupowac,ale uszy sie tez trenuje).Wracajac do Video , albo raczej do
TV - (zapomnijmy na razie Full HD - wroce jeszcze do tego) pytanie
co jest lepsze LCD czy Plasma jest pytaniem indywidualnych preferencji
(zakladajac naturalnie wszystkie istotne rzeczy zaczynajac od przedzialu
cennoweg , wielkosci , warunkow fizycznych ogladania..... , a konczac na
zrodlach ,materialach , ich jakosci jaka "czestujemy " swoje urzadzenia).
Mnie odpowiada bardziej obraz z plasmy dobrej jakosci (nie pisze tutaj o
innych rozwiazaniach technicznych) moglbym tutaj opisac dlaczego , ale to ty masz wybrac .Obydwie technologie maja duzo mankamentow , ale jezeli wydaje sie tobie , ze "nasza" telewizja (tz.pal czy pal+,czy NTSC lub Secam) ich nie ma , no to jestes w bledzie , ma ich o wiele wiecej - maly ekran (mniej bledow , mniej informacji , no i sie rowniez "wypala"(obraz) ect. no i przyzwyczajenie.Napisalem wczesniej,ze Pioneer 507 (nie full HD , ale teraz w przystepnej cenie (bedzie na dniach nowy model i dwa miesiace pozniej Full HD - ca. 25-30000 zl - mam racje kiki ?) jest optymalnym rozwiazaniem, z pewnoscia nie najtanszym (Panasonik jest alternatywa)) jeszcze niektore modele NEC czy Hitachi - pozostalosc przemilcze , jezeli chodzi o LCD jak pisalem Sharp, (alternatywa finasowa tak jak w panasoniku to Toshiba )Philips jest za drogi,a Samsung ma w sumie jeden czy dwa modele godne uwagi(na ta ilosc co produkuje - niewiele) , o egzotach nie bede pisal , sa niektore bardzo dobre jak rowniez o monitorach studyjnych czy glosnikach studyjnych.
Wracajac na krotko do Full HD - wszystko jest zalezne od materialu, jezeli
material jest kiepskiej jakosci to skalowanie go rzadko kiedy daje dobry
efekt. Full Hd z sygnalem np.DVD czy Premiery HD daje efekt bardzo dobry , z HD czy BR efekt jest powalajacy ( sprawy techniczne przemilcze 1080i/60 czy 1080p/24) mniej zabawnie robi sie przy normalnym sygnale SD , czy przy innych formatach PC (kompresjach). Obojetnie czy plasma czy LCD (na obecny czas + 6-10lat) musi mniec bardzo dobry tuner i to taki ktory sobie jak najlepiej poradzi z sygnalem PAL, bo to jak pokazuje rzeczywistosc jest ciagle podstawa ogladania TV i nie jest prawda , ze im wyzsza rozdzielczosc tz. (FullHD) tym lepszy bedzie obraz SD czyli Pal. Mozesz miec Full HD na ktorym obraz SD bedzie gorszy jak np.1365X768 .Trudno jest jednoznacznie odpowiedziec jak szybko TV bedzie w stanie przesylac sygnal o odpowiednie "szerokosci pasma " , zeby nastapila poprawa tego co w tej chwili otrzymujemy , nawet to co przesyla Premiera nie jest wierzcholkiem gory , nie mowiac o telewizji "n" , rowniez telewizje SKY nie robia wszystko co mozliwe w tym zakresie - jest drogie , a grono ciagle male i materialu tez nie jest za duzo.Full Hd brzmi pieknie nie koniecznie musi tez pieknie widac.Zaznaczam , ze w bardzo duzo kwestiach (audio i video) poruszamy sie w kwestiach odczuc czyli w sferach subiektywnych i wbrew pozorom dosyc trudnych i zaleznych i wypowiedz ta zawiera moje zdanie i moze nawet powinna byc rozna od innych.
przyjemnej niedzieli
pozdrawiam
rymera
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Do oglądania PAL lepiej nada się 720p, niż 1080 (nawet p). Po prostu zbyt duże skalowanie za bardzo degraduje obraz.

ArtS :)
 

wujekrafal

New member
dizekuje wszystkom za odpowiedzi. Mam troche metlik w głowie..mam nadzieje, ze po odsłuchaniu i obejrzeniu roznych alternatyw wszystko mi sie rozjasni..PS. gdzie mozna usłyszec jak graja te głośniki i amplituner, a gdzie zobaczyc najlepiej TV?
 

rymera

New member
Hi ,
o.k tylko spokojnie (wierz swoim uszom i oczom - no i nie kupuj odrazu)
Pamietaj to ty masz kase i to spora , a sprzedawca chce te twoje pieniadze ( nie odwracaj tych rol). przy wydaniu ok.20 tys musi byc rabatt
i to calkiem spory (postaraj sie kupowac wiekszosc w jednym sklepie).
Nie ma rabatu nie ma interesu i to bezwzglednie . Gdzie te rzeczy mozesz posluchac i zobaczyc nie mam pojecia (nie mieszkam w kraju).
Idz tam gdzie mozna sie "pobawic" tymi rzeczami i nie zapomni swoich CD .
Poniewaz sluchasz muzyki zabierz cos dobrego z klasyki i Jazzu (dosyc dobrze obnazaja wszystkie niedociagniecia - szczegolnie instrumenty szarpane, utwory z cisza (nie zwykle trudna do uzyskania).
To bylo by wszystko. Czas , cierpliwosc i spokoj.
pozdrawiam
rymera
 
Do góry