Bolączki h/k AVR 260, oraz jak traktuje sie klienta w Audio-Video-Serwis Katowice

3nadel

New member
Witam.

Mój forumowy znajomy jakiś czas temu składał sobie zestaw kina hi-fi. Między innymi za moją namową zdecydował się na połączenie harmana AVR260 z zestawem 5,0 spod znaku Jamo, konkretnie S608. Wszystko było by pięknie, gdyby nie kilka usterek...

Od samego początku miał wiele problemów z klockiem, oraz z samym serwisem Audio-Video-Serwis Katowice.

W tym temacie będę przedstawiał kolejne usterki ukazane w filmach na YouTube, którego autorem jest sam użytkownik. W miarę możliwości będę także informował o przebiegu sprawy. Temat ma na celu przestrzec innych użytkowników nie tyle przez samym sprzętem - bo wbrew temu co obejrzycie harman/kardon jak wiadomo produkuje całkiem dobry sprzęt, lecz przede wszystkim przed podejściem sprzedawcy/gwaranta do klienta.

Usterka pierwsza: Funkcja SLEEP
YouTube - Harman Kardon AVR-260 Problem 1 part 1
YouTube - Harman Kardon AVR-260 Problem 1 part 2
YouTube - Harman Kardon AVR-260 Problem 1 part 3
Usterka tej funkcji polega na jej nie działaniu. Na początku pierwszego i końcu ostatniego filmu zawarte są wszystkie szczegóły.
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
35 min oglądania filmów?? Chyba nie bardzo zachęcające... wydaje mi się, że prędzej byś to w słowo pisane przelał. Ja po 3 minutach Pierwszego filmu dałem sobie spokój.
 

3nadel

New member
Masz rację, dziękuję za sugestię, powinienem był pomyśleć wcześniej o tym. Edytowałem pierwszy post.

Jest to dopiero pierwsza usterka, w sumie dość banalna - SLEEP nie działa, amplituner nie wyłącza się.
 

3nadel

New member
Oczywiście. Sprzęt był już 3 razy u nich, lecz usterek nie stwierdzono. Właśnie w tym celu nakręcane są owe filmy. Jeśli tym razem to również nie poskutkuje, to trzeba będzie pomyśleć o innej drodze do porozumienia...

A tutaj kolejna dwa filmy pokazujące następne dwie usterki. Problemy amplitunera w działaniu z komputerem, oraz przy użytkowaniu tunera.

YouTube - Harman Kardon AVR-260 Problem 2
YouTube - Harman Kardon AVR-260 Problem 3
 

sankat

New member
Czy może znajomy próbował podłączyć swój komputer do innej sztuki AVR260?
Albo podłączyć dźwięk przez coaxial albo opt? bo rozumie ze ma to podłączone przez HDMI?
Tak w zasadzie to komputer nie jest podstawowym elementem domowego systemu audio-video a tego typu sprzęty są projektowane przede wszystkim pod kątem prawidłowej współpracy z odtw. DVD, BRD czy tunerami SAT. Może się wydawać że standard HDMI jest ujednolicony i wszystko powinno śmigać bez problemów ale w praktyce nie do końca tak jest i jeszcze długo nie będzie
 
Do góry