Ból oczu Samsung 40H6400 moja obiektywna opinia, jaka Aleternatywa ?

Mariusz1969

New member
witam ... po przeczytaniu wielu bardzo pozytywnych opinii kilka dni temu zakupiłem Samsung 40H6400 , telewizor według mnie ma zalety ... lecz opisze mój przypadek

na początku zaznaczam iż od 4 dni próbuje rożnych ustawień i trybów działania lecz bez rezultatu ,
posiadam kablówkę UPC . odległość od TV 3,5 m

1) nie możność ustawienia prawidłowo tzw. cieni ... czarny jest za czarny brak szczegółów

2) przełączając kanały praktycznie każdy świeci inaczej ... cześć za jasno inne za ciemno za duży kontrast za mały kontrast , blady , bardzo nasycony ... odnoszę wrażenie jakby każdy kanał wymagał osobnych ustawień , absolutnie brak spójności tonalnej miedzy poszczególnymi kanałami

3) gdy włączają się reklama z jasnym tłem . wygląda jak by mi ktoś zaświecił LAMPE w oczy
, różnice miedzy np. filmem i reklama potrafią być kolosalne , zmniejszanie ""podświetlania "" nie wiele daje , po reklamach obraz jest za ciemny

4) BARDZO SZYBKO NASILA SIĘ BÓL OCZU , mam je tak podrażnione ze nawet mój telefon mnie razi , zmniejszanie ""jasności czy też ostrości w TV nie wiele daje ,

5) gdy na ekranie sa gwałtowne ruchy Kamery zaczyna mi sie kręcić w głowie , dam przykład
kilka dni temu w TV był film "Krucjata Bourne'a " gdzie większość scen kręcona jest kamera z tzw. reki, obraz rusza się cały czas ... , nie byłem w stanie tego oglądać

zalety ...
w tym samym czasie na poszczególnych kanałach obraz może być fantastyczny , niestety ból oczu pozostaje


nie wiem czy tylko ja tak mam czy ktoś miał podobne doświadczenia ... jutro pakuje TV i odsyłam do sklepu
Jednak pozostaje PYTANIE ... CO W ZAMIAN, mam duży problem ... z uwagi na wnękę w szafie telewizor musi być 40 cali nie szerszy niż 91 - 92 cm .


na ten monet to moje typ . ale nie upieram sie cena 2000 -2200zł . z przyczyn osobistych:) SMASUNG odpada
:)

PANASONIC TX-40CS630
Sony KDL-40W705C

z góry dziękuje za pomoc:)
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Ale to nie wina telewizora tylko nadawcow
Jesli z 3.5 metra na 40 calach masz takie wrażenia to zaden telewizor nawet klasy premium nie spełni Twoich oczekiwań
Inną sprawą jest odpowiednie ustawienie telewizora ale widzę ze z tym już podjęta została batalia. Moja rada to udać sie do okulisty moze jakieś zapalenie spojówek sie zrobiło
 
Ostatnia edycja:

Mariusz1969

New member
z oczami jest wszystko Ok... kiedyś miałem podobną sytuacje z monitorem komputerowym który wypalał mi oczy :) poza tym , każdy ze znajomych ma jakiś TV ... a problem mam tylko u siebie :)
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
To po prostu
Podswietlenie 10
Konteast 80
Jasnosc 45
Kolor 45
Uplynniacz na wlasny.pierwszy suwak na 10 drugi na 5
Dynamiczny kontrast sredni
Funkcja eko włącz podswietlenie minimalne 5
I najważniejsze wymiana tv nic nie da to nadawcy tak nadaja. Zapodaj sobie studio na Polsacie czy Tvn a potem studio na tvp roznica kolosalna. To samo sport na Eleven widac włos na brodzie na tvp niestety jest ciemniej i z duzo gorsza rozdzielczością
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
1. Od szczegolow na ciemnym obrazie jest parametr gamma.
2. Wina stacji telewizyjnych.
3. Pewnie ustawiles telewizor na obraz dynamiczny co powoduje duzy kontrast i jasnosc. Zmien tryb obrazu. Ma to tez wplyw na punkt 1.
4. Patrz punkt wyzej.
5. Zle ustawiona plynnosc obrazu.
 

babus

Member
Witam.
Miałem podobne problemy parę lat temu. Najpierw przerobiłem dwa TV LCD, nie mogłem patrzeć na ekran. Ból oczu i światłowstręt. Po zmianie TV na plazmę, problem znikł. Teraz użytkuje dwie plazmy Panasonic: w sypialni 37", salon 50". Przyjemność z oglądania 100%. Niestety, aktualnie kupno nowego odbiornika plazmowego prawie niemożliwe. Może warto rozejrzeć się za używką z małym "przebiegiem".
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam proponuje Philipsa,LG na matrycy IPS,mniej daje po oczach....Jak nie to bez urazy,wizyta u okulisty ?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja zacząłbym od sprawdzenia czy nie masz trybu Dynamicznego włączonego, następnie jasność i kontrast niżej. Mam TV z tej serii i standardowo mam ustawiony kontrast wysoko i podświetlenie na maksa( zawsze używam maksymalnego podświetlenia czy to w tv czy w telefonie).

Inne osoby oglądające mają te same dolegliwości?
 

Mariusz1969

New member
dziękuje za zainteresowanie i pomoc , tryb dynamiczny omijam szerokim łukiem . włączony jest tryb Film , mam wrażenie ze to nie jest wina ustawień, bo zmiana na inne nic nie pomaga .... , kilka lat temu na tym forum ktoś pisał o podobnym problemie z TV Samsung .. poza tym tak jak pisałem wcześniej ...w programach gdzie są nagłe zmiany ruchu kamery po prostu kreci się w głowie ..
z drugiej strony moja siostra ma kilku letni SONY 50 cali LCD ... i nic się nie dzieje ..


Które TV 40 cali sa na matrycy IPS ?
 
Ostatnia edycja:

Mariusz1969

New member
mały experyment ...od czasu gdy się obudziłem nie oglądałem TV, ból minął ..
włączyłem i ustawiłem TV w bardzo łagodnych dla oka nastawach...
Podswietlenie 10
Konteast 80
Jasnosc 45
Kolor 45
Uplynniacz na wlasny.pierwszy suwak na 10 drugi na 5
Dynamiczny kontrast sredni
Funkcja eko włącz podswietlenie minimalne 5

już w trakcie ustawiania, zaczynają się dziać cuda ... z moim oczami ..
sorki ze zaśmiecam to forum ... po prostu szukam jakiegoś racjonalnego rozwiązania , na ten moment pakuje Telewizor do pudła

co sie tyczy Kalibracji .. myślę ze pomorze w ustawieniu kolorów czy tez balansu bieli , jednak to chyba kwestia częstotliwości lub trybu działania , lub samej matrycy oraz mojego organizmu , gdy nawet przy bardzo łagodnych nastawach problem istnieje
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam sądzę,że w Twoim przypadku kalibracja nic nie pomoże ! Nie pasuje,to wymień na ten TV co podałem,albo na te co sam wymieniłeś....to są dobre TV.
 

marko666

New member
Ja mam podobny problem Mam monitor do komputera w domu Samsunga 10 letni i też tak mam, a jak pracuję w pracy 8 godzin przed komputerem z innym monitorem jest ok Wracam do domu wieczorem odpalam swój komputer pracuję 1 godzinę a oczy pieką i nie mogę patrzeć na jasne kolory. Odpalam PS4 na tv gram jeszcze 2 godziny i jest ok. Zawsze na tym samsungu jest problem, jutro biorę inny monitor z pracy na próbę.

Ogólnie jest tragedia jak patrze na jasne kolory zwłaszcza białe, czytanie stron www na białym tle to tragedia, oczy pieką jak nie wiem, w ciągu roku byłem już u 3 okulistów każdy twierdzi że wszystko jest ok i daje krople, ale to jest tylko na tym jednym monitorze samsungu.
 
Ostatnia edycja:

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
W pracy korzystam z dwóch monitorów +laptop. W domu tv też jest używany może nawet w nadmiarze ale powiem szczerze od kiedy zakończyła się epoka różnej maści crt-ków to jakikolwiek problem z oczami nie występuje.
Może faktycznie masz "uczulenie"(to nie sarkazm ani złośliwość) na ekran Samsunga i czas na zmianę.
 
Ostatnia edycja:

ibotto

Member
ból oczu

Może przyczyną jest duża jasna powierzchnia ekranu odświeżanego 50 Hz ?
Oglądanie matrycy 120Hz zapewne będzie bezbolesne.
 

Mariusz1969

New member
osobiście nie myślę aby kalibracja mogła coś pomóc w moim przypadku ... to nie jest kwestia kolorów czy tez balansu bieli , jestem przekonany że problem leży zupełnie gdzie indziej , mianowicie , moje oczy nie akceptują sposobu w jaki wyświetlany jest obraz na matrycy telewizora , za każdym razem gdy następuje zmiana sceny ...czy to jest reklama czy tez inne ujące , czuje jak by mnie coś uderzało w oczy , co po kilkunastu minutach zaczyna się objawiać bólem ... , zauważyłem jeszcze jedna dziwną rzecz... patrząc sie na wyłączony tv z boku ... definitywnie widać ze matryca nie jest idealnie równa a wręcz delikatnie pofałdowana ....
 
Do góry