Bo plazma mi się skurczyła :(

loky

New member
No właśnie te 42" to jeszcze niedawno było ok, ale już nie jest i chcę 55". Kupiłbym na pewno znowu plazmę, ale technologia przeszła do historii i zostałem w czarnej (szarej) d... LCD ;)
Szukam telewizora 1080p z możliwie najlepszą czernią, najrówniejszym podświetlaniem i... tyle. Mam raczej w nosie smart, zagięte ekrany, wifi i inne coś tam - chodzi mi wyłącznie o ładny, kolorowy i jednolity obraz.
Mam 4000zł
Panasonic TX-55CS630E? Może coś ze starszych modeli? Musi być nowy, bo raty.
 

greghoryy

New member
Witam podepne sie pod temat, też jak autor tematu mialem plazme Panasonic 42x10y, cztery lata super. Od pól roku mam Panasa 47as650e też super lecz zmieniłem mieszkanie i jest za mały co sądzicie o tym LG 55LF652V ??
 

bzyq

Member
Przesiadłem się na ten model z plazmy 42G10 i moje wrażenie znajdziesz jak poszukasz moje posty. Generalnie żałuje, że nie kupiłem czegoś w rozmiarze 60 cali bo bardzo szybko mi zmalała ta wielkość a oglądam z 2,7m.
Tv jest całkiem dobry i pomału się przyzwyczajam do obrazu z lcd jednak wg mnie jedyną alternatywą dla plazmy jest oled. LCD mnie nie przekonują więc kupiłem model w miarę tani, bo liczę, że ceny oledów zaczną w końcu bardziej spadać :)
 

bzyq

Member
Cena oledów jest tym bardziej zaskakująca bo czytałem artykuł w gazecie, że niby ich produkcja jest mniej skomplikowana i prostsza niż LCD.
Tylko pewno na początku trzeba płacić frycowe za nowość ;)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Jak dla mnie, na chwilę obecną, nie ma sensu kupowanie telewizora oledowego. Myślę, że zakup takiego TV będzie miał sens za 2, 3 lata, ponieważ sama technologia jest na etapie raczkowania i jeszcze sporo czasu potrzeba na jej dopracowanie, a tym bardziej na jej potanienie.
Niedawno brat (elektronik), powiedział mi o rozmowie z kierownikiem jednego z marketów elektronicznych, który był na szkoleniu w związku z TV oledowymi. Nie znam szczegółów, ale ten że Pan powiedział, że chociaż jakość ich obrazu jest bezdyskusyjna, to ok. 50% tych TV trafia do serwisu. Tak więc, jak napisałem, ja poczekałbym jeszcze i „nie rwałbym” się do zakupu takiego TV.

Ja sam mam leciwą, bo 9-cio letnią plazmę Panasonica (gra i działa bez zastrzeżeń) i pewnie jeszcze długo będzie mi działać, lecz myślałem nad jej wymianą. Oczywiście w grę wchodzi wyłącznie oled, gdyż technologia LCD nie przekonuje mnie. Ale, że nie ma „ciśnienia”, więc dałem sobie spokój. A nawet gdybym musiał kupować w tej chwili telewizor, to byłaby to plazma.

A przy okazji. Mam pytanie do posiadaczy TV plazmowych. Ile lat mają Wasze telewizory i jaki mają czas pracy?
Mój Panasonic to TH-42PV70PA - 9 lat i 18503 godziny pracy i nigdy żadnych problemów. Pytam, aby mieć porównanie; ile jeszcze może popracować taki TV?
Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
50%? Czyli co drugi zakupiony tv trafia na serwis, ciekawa statystyka.
Nie specjalnie chce mi się w to wierzyć.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Właśnie odbyłem rozmowę z bratem, który nie do końca powiedział mi o wszystkim. Informacje, o których pisałem w poprzednim poście, dotyczyły wcześniejszego okresu wprowadzania tv Oledowych na rynek. Na chwilę obecną, sytuacja znacznie się polepszyła, co do usterkowości tychże telewizorów. Przepraszam za nieścisłości.
 

greghoryy

New member
graghoryy -
A do jakiej kwoty planujesz zakup ?

Maksymalnie 3000zl, nie jestem jakimś maniakiem tv, jedyne co oglądam to wiadomości, mini mini, i troche youtube, no i reklamy :) Widze że niektóre modele lg 55 można spokojnie za 2500zl kupić. Tylko czy warto? Czy lepiej pozostać przy tym co mam ?
 

racuh

Banned
Maksymalnie 3000zl, nie jestem jakimś maniakiem tv, jedyne co oglądam to wiadomości, mini mini, i troche youtube, no i reklamy :) Widze że niektóre modele lg 55 można spokojnie za 2500zl kupić. Tylko czy warto? Czy lepiej pozostać przy tym co mam ?

Zobacz sobie Panasonica 55CS320 do tej ceny to ciekawy model. ale pomyśl o 50 czy nie lepiej wziąć lepszy. między 50 a 55 to czasami ponad tauzen różnicy.
 

greghoryy

New member
Dzięki za odpowiedz tylko że aktualnie mam 47as650e, to przesiadka na 50 mnie nie ratuje. Do ekranu mam 4m. W sklepie był w miare duzy, w domu po paru miesiącach troche zmalał :)
 
Do góry