BluRay z laptopa na plazmie

martinno

New member
Witam wszystkich,

(jeżeli temat nie zgadza się z regulaminem strony HDTV to proszę o jego kasacje i najniższy wymiar kary :))

ściągnąłem już setki filmów różnych torrentów w wymiarze do max około 2GB, oglądałem te filmy na laptopie lub monitorze kompa stacjonarnego 22 cale, do rzeczy, kupiłem plazmę 46 cali, chce zobaczyć na co ja stać - będę ją miał w czwartek w domu, ściąłem do pierwszego pokazu Transformers: Dark Of The Moon 2011 Dual Audio 1080p BluRay X264-NTK LEKTOR PL, widziałem w markecie urywki to powiem wam obraz rewelacja, teraz moje pytanie, jak ten film przenieść z laptopa na jakiegoś zewnętrznego pendrive czy dysk, posiadam taki 320 GBs, dysk jest w FAT wiec nie mogę przenieść na niego tak wielkich plików, podłączyłem lapka do monitora od koma poprzez hdmi, tego małego, puściłem film ale obraz przycina... jak sobie z tym poradzić ? w laptopie mam tylko nagrywarkę dvd.

Pozdrawiam
Marcin
 

ranczo

New member
Bez reklam
Przyczyn przycinania może być kilka:
- słaby laptop
- karta graficzna nie wspiera HD
- brak odpowiednich sterowników
- brak właściwych kodeków
- ustawienia odtwarzacza ( ja używam VLC)
- rozdzielczość będzie można zmienić na 1080p dopiero po podłączeniu TV
A swoją drogą 2G na film HD to trochę mało. Większość filmów fullHD waży w okolicy 10G
dysk sformatuj w exFAT bo zwykły FAT pozwala zapisać pojedynczy plik tylko do 4G
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Najlepiej sformatować dysk do NTFS bardzo stabilny, a po drugie jaką kupiłeś Plazmę może ma usb z możliwością odtwarzania to by było najłatwiejsze podpinasz dysk i puszczasz mkv
 

martinno

New member
OK, dzięki, coraz więcej wiem,

laptopa mam takiego: SAMSUNG QX310 Intel Core i5 i5-460M 4GB 320GB 13,3 W7HP (NP-QX310-S02PL) - Ceneo.pl z kartą graficzną nVidia GeForce 310M, która powinna mieć HD 1080p, czyli jak podłącze przez HDMI lapka do plazmy to będę mógł wybrać większa rozdzielczość, ok po testuje wieczorem w domu

a co do tych filmów 2GB w HD to to nie, źle mnie zrozumiałeś, do tej pory to były zwykłe filmy DVDRip XviD, takie właśnie oglądałem z braku sprzętu video, transformersi których zassałem maja 23.18 GB

plazma panasonic 46G30

a ma znaczenie jakość kabla HDMI ? bo ja mam taki pożyczony od PS3
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
Z dysku podpiętego do usb hdd wszystko masz na ekranie i wybierasz do oglądania, Samsung czyta divxy i wszystkie mkv jak na razie nie miałem z żadnym problemu. Jeszcze jest DLNA, oglądałem u siebie tak Divxy. Wtedy wystarczy żeby laptop był włączony, Windows Vista i 7 ma raport dlna w standardzie. Zobacz czy Panas ma DLNA.
 

martinno

New member
czyli ściągam film z neta na dysk podpięty do laptopa przez usb, potem dysk wpinam w plazmę, plazma widzi go jako hdd i pozwala oglądać filmy ? i znika problem z kopiowaniem dużych plików z dysku na dysk, ciekawe, będziemy testować jutro :)
 

armi

New member
Bez reklam
dziwne że lapek tnie Ci filmy

ja używam MPC -HC do wsparcia odtwarzania przez karte graf
ale u Ciebie jest dobry procesor i powinno to śmigać

co do rozdzielczości
przy podłączeniu lapka po hdmi do plazmy wyłącz 'kopiowanie' obrazów
chodzi o to byś obraz miał tylko na plazmie a lapku obraz wyłączony - wtedy bezproblemowo ustawisz rozdzielczość wyjściową 1080p

co do podpięcia dysku pod plazme
wygląda to mniej wiecej tak jak pisaleś - czesto jest jednak warunek ze dysk musi byc sformatowany na FAT - jak jest u Ciebie nie mam pojecia :)
 

damian820927

New member
Bez reklam
U mnie Samsung widzi NTFS bez problemu i dysk 750GB największy plik jaki odtwarzałem przez usb hdd 28GB szedł bez problemu. Przeciętne mkv mam od 4GB do 18GB wszystko śmiga.
 

martinno

New member
testy zakończone :) wszystko śmiga płynie i pięknie :) laptop z TV przez HDMI połączony, rozdzielczość 1920x1080 ustawiona, obraz na lapku wyłączony, filmy oglądane przez allplayer, obraz rewelacja a to dopiero LG 22 cale :) plazma przychodzi jutro i tez liczę na bezproblemowe połączenie i piękny obraz :)

a wiecie skąd sie brały szarpania obrazu ? haa bo nikt nie powiedział że laptop musi być podłączony do prądu ;) na bateryjce włącza jakiś tryb eko i filmów nie pooglądasz :) wiec pamiętaj laiku młody zawsze na kabelku 220v filmy swe oglądaj :)
 

martinno

New member
46G30 juz jest ;] obraz rewelacja itd ale mam problem z dźwiękiem, po połączeniu przez hdmi laptopa z tv nie mam dźwięku w tv, walczyłem z tym trochę ale nie wiem gdzie szukać przyczyny, czy po stronie tv czy laptopa, ktoś może wie dlaczego nie mam dźwięku ?

i jeszcze jedno, jak ustawiam rozdzielczość na 1080 to obraz na tv wyjeżdża mi z ramek, nie widzę dolnego paska Windowsa itd, dopiero przy rozdzielczości 1600x wiedzę cały pulpit, czemu tak jest ??
 
Ostatnia edycja:

cob2

New member
martinno czy Twój Panasonic czyta pliki powyżej 4gb z dysku? Ja mam praktycznie ten sam model tylko że GT czyli z 3D i skubaniec nie chce mi czytać tak dużych plików a przez kompa nie chce puszczać bo wydaje mi się że z plazmy jest lepsza jakość.
 

martinno

New member
wiesz, jeszcze nie próbowałem, wszystko puszczam przez laptopa i działa bez problemów i raczej nie spróbuje bo nie mam luźnego dysku.
 
Do góry