Bluray do KD z laptopa

krzyhoo24

New member
Witam. Posiadam lcdka 100 hz Toshibę zf 40 full hd, napęd bluray mam w laptopie Sony Vaio fw21fe. Na wyjściu Hdmi lapek ma 1080p, a dźwięk Dolby Digital i Audio DTS. Chcę zmontować zestaw KD na onkyo 608 lub HK 255 z zestawem 5.1. I tu pytanie czy bluray w vaio mi wystarczy na początek jeżeli chodzi o dźwięk, czy muszę od razu szukać stacjonarnego blureya?
 

krzyhoo24

New member
Dzięki za odpowiedź. W sumie na tym akurat się nie znam. :) A dźwięk True HD przy płytach Bluray raczej z tym nie ma szans przy głośnikach 51.?
 

lysy25

New member
Witam. Posiadam lcdka 100 hz Toshibę zf 40 full hd, napęd bluray mam w laptopie Sony Vaio fw21fe. Na wyjściu Hdmi lapek ma 1080p, a dźwięk Dolby Digital i Audio DTS. Chcę zmontować zestaw KD na onkyo 608 lub HK 255 z zestawem 5.1. I tu pytanie czy bluray w vaio mi wystarczy na początek jeżeli chodzi o dźwięk, czy muszę od razu szukać stacjonarnego blureya?

Jestem bardzo ciekawy czy ci to działa. Chciałem zrobić podobnie mam Sony lapka z rewrajrerem bluray i niestety nie mogę odtworzyć filmu z bluray na tv. Pojawia się komunikat ze płyta jest zablokowana na tego typu sposób odtwarzania. Próbowałem 2012 i I am legend
Jeżeli tobie się udało to podziel się informacja jak to zrobić
Dzięki
 

Szymonidius

New member
A ja mam zewnętrzną nagrywarkę BD przez USB podłączaną do laptopa i wszystko puszczam do AV przez hdmi. Dźwięk i obraz jest taki sam jak z PS3.
 

z3

New member
Bez reklam
Zdecydowanie nie polecam, tylko jako konieczność, jeszcze nie widziałem laptopa, który umiałby w miarę poprawnie przesłać kolory na TV z BD. Miałem VAIO i HPka i oba tragicznie, a sprawdzałem jeszcze kilka innych.
 

z3

New member
Bez reklam
dźwięk powinno się odpowiednio skonfigurować w programie, natomiast aby video działało należy wyłączyć ekran komputera
 

podgóros

New member
BR z laptoka działa

Witam

Ja posiadam Laptopa Dela Studio XPS kupionego w USA w którym jest Blu Ray. I powiem że na pczątku miałem zajebiste problemy z rozgyzieniem tego żeby mi odtwarzał filmy BR na TV. Ale udało mi się to rozwiązać. Wyżej opisane problemy że nie może odczytać płyty (ale zawartość płyty napewno widać jak da się eksploruj płyte??) i niewyświetla na Tv mogą być spowodowanne tym:
- Brak odpowiednich Kodeków do BR
- wybór odpowiedniego regionu A,B,C
- Wyświetlanie wyłącznie na TV! a nie równożędnie na Laptopie i TV (grafika mi nie wytrzymywała i zacinało)
- problem z HDCP.(głupieje 1080i 1080p)
Ja miałem z tym problemy. A jak je rozwiązałem? Wybór odpowiedniego programu do odtwarzania, Aktualizacja kodeków, wybór odpowiedniego regionu.
Ja osobiście teraz podpinam Laptoka po HDMI bezpośrednio do ampli. Automatycznie zmienia się rozdzielczość wyświetlania na TV do 1080. Obraz jest naprawde jak dla mnie rewelacyjny.
Jedynie jeszcze z dźwiękiem sobie do końca nieporardziłem ponieważ płyta jest np w 5.1 a ja otrzymuje w trybie DIRECT na ampli tylko na STEREO wiem że moge użyć trybu z ampli ale to niebędzie oryginalnie to co jest na płycie. W laptopie jest tylko opcja dźwięku po HDMI która automatycznie się włącza po podpięciu do ampli. Chyba że się myle?????? Może ktoś rozgryzł ten motyw.??

Jak moge w czymś pomóc to piszcze na priv.
 

podgóros

New member
Ja natomiast rozwiazalem to w ten sposób ze kupiłem bluray panasonica i mam święty spokój
Pozdro


No właśnie powoli mnie też to zaczyna denerwować choć wszystko działa OK. Ale np jak żona kożysta z laptoka to niestety ja niemoge równocześnie używać BR.
Tak z ciekawości jakiego Panasa kupiłeś? może którąś z tych nowych wersji? mam TV LCD Panasa i też chciał bym kupić. ale jeszcze niewiem co.
 

lysy25

New member
VIERA Flat Screen TV - Full HD 3D TV - TX-P50VT20B - Awards & Test Results - UK & Ireland
Tu masz link do panasa
Blu ray to tez Panasonic bdt300 oczywiście 3d
Mam tez onkyo 708 rownież 3d i komplet eposow z 22i na froncie do tego roczna plazma 42 " Chce wlasnie dokupić panasonica ale 3d bo do tego cały czas zmiezam. Mieszkam w uk i angielski sky zaczyna nadawać w 3d mam nadzieje ze wkrótce dołączy tez cyfra do tego.
Z blu ray panasonica jestem b zadowolony mogę śmiało polecić. Oglądam filmy i słucham muzy pol na pol. Na nowo polubilem jacksona ma swietnie technicznie nagrane płyty. Z reszty sprzętu rownież jestem zadowolony eposy to rzeczywiście high end no a onkyo jak to onkyo cieżko znaleźć coś lepszego. Całość mam podpieta pod neta.
 

konradskala

New member
Witam!

Mam pytanie - jakim programem odtwarzacie w komputerze filmy blu-ray?
Mam Power DVD10 oraz Total Media Theatre 3, ale żaden nie przechodzi do menu, rozdziałów i nie wybiera ścieżek językowych?
Całe płyty z filmami mam zgrane już na dysku bez żadnej kompresji - około 40Gb jeden film.
 
Do góry