Bluray do 500, 1000, do 2000zl

p0is0n

New member
Czolem,

troche wypadlem z gry jesli chodzi o aktualnosci nt dobrych odtwarzaczy Bluray.
Wiem, ze od 3k w zwyz jest bezkonkurencyjne Oppo (przynajmniej dla wiekszosci), a co ciekawego dzieje sie ponizej ?
Zalezy mi na dobrym/b. dobrym skalowaniu DVD, odtwarzaniu 3D i ISO, DivX, MKV, napisach, SZYBKIEJ I BEZAWARYJNEJ PRACY. Podwójne wyjście HDMI byłoby dobre, ale nie jest to wymóg, za to przydałby się source direct w odtwarzaczu. W przypadku jesli jest jakis dobry typ w danym budzecie, a nie spelnia on tylko niektorych kryteriow, a wiekszosc tak, prosilbym mimo wszystko o podanie go.
Jeszcze jedno - kilka lat temu był Popcorn, Dune i inne odtwarzacze sieciowe, czy teraz w ogóle warto się w to bawić czy są lepsze alternatywy?

Z góry dzięki za odpowiedź w krótkich, żołnierskich słowach.
 

hans2

Banned
z tego co wiem to ponizej podanej kwoty nie ma takiego jednego urzadzenia,
ktore by czytalo plyty bd i bezproblemowo odtwarzalo "plikowe" multimedia.

trzeba kupic osobno bd i network player.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
ŻADEN BD PLAYER Nie czyta i nigdy nie będzie obrazów ISO,to działanie przeciwko piractwu.Mnie wystarczy za 1000 zł Panasonic BDT-500, OPPO 103d za 3600 zł ma taki sam obraz, tylko ma więcej bajerów.
 

p0is0n

New member
z tego co wiem to ponizej podanej kwoty nie ma takiego jednego urzadzenia,
ktore by czytalo plyty bd i bezproblemowo odtwarzalo "plikowe" multimedia.

trzeba kupic osobno bd i network player.

Ok, to co z bd i np polecasz?
A jak z htpc? Glownie pytam o to jaka platforma jest teraz na topie i jakosc video, bo ze jest najbardziej uniwersalny jesli chodzi o pliki i kodeki, to oczywiste.Co z dzwiekiem przez HDMI? Wiele kompów ma z tym problemy (=nie da sie puscic ) (przynajmniej jesli chodzi o lapki) ? Jakie polecasz cpu i obudowy barebone?
 

hans2

Banned
bd/np nie polece bo nie mam i nie uzywam.

z htpc to polecam haswell i3/i5. 24p i hdmi audio (w tym bitstream) dziala swietnie.
3d z tego co wiem nie jest w pelnej rozdzielczosci tylko SBS albo OU/TAB.
ja uzywam intel nuc d34010wykh, ale w tym pudelku nie ma miejsca na naped bd.
zaleta tego pudelka w stosunku do "skladakow" to niespotykanie maly pobor pradu (6W w idle).
a wiec moze caly czas chodzic i robic inne rzeczy praktycznie za darmo.
jesli chodzi o jakosc audio/video to jestem bardzo zadowolony z tego sprzetu + xbmc.
jak ktos chce lepszy scaling to mozna uzywac madvr, ale ja nie uzywam bo stracilbym OSD w xbmc.

soft open-source typu xbmc bedzie obslugiwal tylko bd-lite (bez menu).
kombajny typu jriver/powerdvd odtworza bd-full i 3d fullhd (frame packed).
 

hans2

Banned
jezeli przez "source direct" masz na mysli wylaczenie skalowania i
automatyczne przelaczanie rozdzielczosci to nie, nie obsluguje.
natomiast skalowanie do 1080p moze byc sprzetowe (dxva lub na shaderach) i tez wyglada dobrze.

automatyczne dopasowanie czestotliwosci odswiezania dziala dobrze.

ja nie widze roznicy pomiedzy xbmc a madvr na tv 40",
podejrzewam ze nie widzialbym tez pomiedzy oppo a xbmc/madvr.
 

p0is0n

New member
jezeli przez "source direct" masz na mysli wylaczenie skalowania i
automatyczne przelaczanie rozdzielczosci to nie, nie obsluguje.
natomiast skalowanie do 1080p moze byc sprzetowe (dxva lub na shaderach) i tez wyglada dobrze.

automatyczne dopasowanie czestotliwosci odswiezania dziala dobrze.

ja nie widze roznicy pomiedzy xbmc a madvr na tv 40",
podejrzewam ze nie widzialbym tez pomiedzy oppo a xbmc/madvr.
Tak, source direct w przypadku video to wlasnie to.
Nie wiem jak to mozliwe, ale ja widze roznice miedzy dobrym i srednim skalowaniem i na 42" (tv) i projektorze (86") - oczyiwscie im wiekszy obraz tym wieksza.
Samo skalowanie to jeszcze nie wszystko - nie wiem czy nie wazniejsze od niego jest dobre usuwanie przeplotu - bo to ono decyduje o efektywnej rozdzielczosci obrazów ruchomych.
OBejrzalem dema madvr w sieci i faktycznie samo skalowanie wydaje sie dobre, ale tym obrazom jakos brakuje glebi. Tak jakby wszystko bylo na jednej plaszczyznie...
 

hans2

Banned
hmm przeplot to dla mnie problem glownie minionej dekady...
ja ogladam w 99% 720p i wyzej, moze dlatego roznic nie widze.
a jesli juz zgrywam dvd do mkv to od razu robie deinterlacing jesli trzeba.

a zastanawiales sie nad oppo z darbee?
 
Do góry