BluRay cichy lektor

Lucas666

New member
Witam,
Moje kino to: Panasonic SC-BTT460EBK Full HD 3D Blu-ray Disc 5.1 Home Cinema System
Kupiłem film Stalingrad Blu-Ray wydanie angielskie.

Sprawa jest taka w filmie są głośne efekty i oryginalny dzwięk audio jak ruskie rozmawiają i mam problem bo polski lektor jest bardzo cichy :( jak są jakieś wybuchy i strzały to lektora prawie nie słychać podgłośnić bardzo głośno nie mogę bo pokojem mi trzęsie.

Co mam zrobić? Jakie ustawienia dać?

Czy to wina tego filmu blu-ray i nagrania? Zrobić zdjęcia jakie mam ustawienia dzwięku do odtwarzania filmu? Kino mam po ang. proszę o pomoc dobrych ludzi.
 

ALOJZZZ

New member
To wina tego filmu i wydania. Nic z tym nie zrobisz, wiele filmów ma albo za głośnego albo za cichego lektora względem ścieżki dźwiękowej. Najlepsza rada - oglądać z napisami.
 

Lucas666

New member
Też tak myślałem mam w opjach podwiększanie db. Ale czy w innych filmach bd i dvd nie będzie za głośno. W niezniszczalnych 2 też miałem taki porblem a w 1 nie.

Moje ustawienia:
SURROUN EFFECTS:
BD/DVD: 3D Cinema Surrond
TV/CD/iPod: Multi Channel Out

SOUND EFFFECTS:
TV/CD/iPod: Digital Tube Sound 6
ALL:
EQUALIZER: Flat
SUBWOOFER LEVEL: 3
H.BASS: On
WHISPER-MODE SURROUND: Off
CENTRE FOCUS: ON

W tym mam do wyboru "SOUND EFFFECTS: TV/CD/iPod" :Re-master 1,2,3
 

Lucas666

New member
Można by było wgrać film blu-ray na dysk i zwiększyć głośność lektora? Czy zarazem wszystko się podgłośni? Samego lektora bez efektów nie da się zgrać?
 

ALOJZZZ

New member
Nie kombinuj z jakimś zgrywaniem filmów na dysk, nie potrzebujesz tego.

Spróbuj "pogłośnić" kanał centralny. On jest od dialogów.

I tak zrób. Jeśli uważasz, że w danym filmie lektor jest za cicho/za głośno. A po filmie zmieniaj ustawienie na to jakie było z kalibracji.

Serio wolisz lektora niż napisy?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Też tak myślałem mam w opjach podwiększanie db. Ale czy w innych filmach bd i dvd nie będzie za głośno.

Witaj.
Hmmmm .... jak "podwiększysz db" to już ... trwale ?
Mimo wszystko wydaje mi się , że będziesz mógł podmniejszyć.;-)
 
Ostatnia edycja:

Lucas666

New member
Nie kombinuj z jakimś zgrywaniem filmów na dysk, nie potrzebujesz tego.



I tak zrób. Jeśli uważasz, że w danym filmie lektor jest za cicho/za głośno. A po filmie zmieniaj ustawienie na to jakie było z kalibracji.

Serio wolisz lektora niż napisy?

Lektor na pierwszym miejscu :) Jak można lubić napisy,ja nigdy nie oglądam filmów z napisami.Chba raz w rzyciu oglądałem film z napisami
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Masz tam taka funkcje whisper mode surround wiec na off chyba i taka-centralne ustawienie ostrości tam po kombinuj bo tyle dowiedziałem się ze sciagnietej instrukcji gdybym widział sprzęt :) kombinuj .Pozdro
 

Carnifex

New member
Lektor na pierwszym miejscu :) Jak można lubić napisy,ja nigdy nie oglądam filmów z napisami.Chba raz w rzyciu oglądałem film z napisami

Mocne.

Dla mnie z kolei oglądanie z lektorem to profanacja sensu korzystania z kina domowego i zawsze wybieram napisy. Wyjątkiem są animacje z polskim dubbingiem :) Ale co kto lubi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lektor na pierwszym miejscu :) Jak można lubić napisy,ja nigdy nie oglądam filmów z napisami.Chba raz w rzyciu oglądałem film z napisami

Kwestia gustu jak ktoś daje za film na bluray powiedzmy 80-100 zł to chce obejrzeć w najwyższej jakości jaka jest czyli język oryginalny, a wtedy lubi - nie lubi jest skazany na napisy, chyba że się umie angielski na odpowiednim poziomie, a wtedy już można nie czytać i delektować się dźwiękiem.. Wyjątek stanowi jak dla mnie - to co Kolega wyżej napisał animacje z polskim dubbingiem.
 
Do góry