Bluray a DVD

Mastertext

New member
IMO: jeśli cena DVD jest niższa ni BD to ktoś "nas robi"

Nie ma zadnego powodu, by cena była uzależniona od nośnika - filmy na BD są "czasem lepsze", ale żeby "skumać o co biega" wystarczy je obejrzeć na komórce - skąd więc cena x2 lub x3 - bo kupiłem "droższy odtwarzacz"?
A może "jak się wpienię to go sprzedam razem z filmami"?
IMO: Nie warto "finansować tych, którzy chcą zarabiać na pędzie baranow do postępu" - lepiej kupować DVD "i sobie wyobrażać". No chyba, że czasem....

Pozdrawiam
 

lepp

New member
Bez reklam
Mare ty dalej nie rozumiesz. Jakie przekręty, jeśli kierownik działu z płytami chce i może komuś zrobić obniżkę z jakiś przyczyn to ją robi. Jeśli nie możę a robi, to mamy doczynienia z przekrętem na którym traci sklep. Tak czy inaczej nic ci do tego. Jeśli Cię to boli poskarż dyrektorowi.
Powrzechna jest praktyka, odsprzedawania filmów i muzyki w większej ilości po cenie zakupu, ewentualnie z minimalnym zarobkiem. Dział robi duży obrót i kierownik ma się czym pochwalić, poza tym może wynegocjować lepsze ceny od dystrybutora. Nie widzę w tym nic niewłasciwego. Nie mówię oczywiście osprzedawaniu płyt po 5zł. Naprawdę nie wiesz o czym mówisz. Kolega, koledze coś opowiedział w windzie, a ty usłyszałeś z tego 5%. Jeśli faktycznie ktoś robi takie numery to długo nie popracuje. To nie warzywniak gdzie możesz policzyć za kilo pomidorów, a dać 3. Wszystko jest rejestrowane, kto komu, kiedy, za ile i z jaka marżą.
Koniec z mojej strony tego oftopa, bo nijak się nie ma do tematu. Podobnie jak to, że szwagier szwagrowi sprzedał nową Corsę za pół ceny nie ma związku, ani wpływu na ceny aut w Polsce.
 

mare37

Banned
zgodnie z tematem bd a dvd to pogadajcie o roznicach, przewadze jednego nad drugim, czy sluszny wybor padl na bd, bo kilka koncernow sie dogadalo jaki system wybrac..itd..a nie o cenach
 

klolik

New member
mare37 napisał:
...nie chodzi o fory sprzedawanego towaru dla pracownikow tylko ludzi z zewnatrz..najczesciej majacych prywatne wypozyczalnie..leci wtedy cynk ze towar moze byc obnizony itd...
Ja pozwolę sobie jeszcze do powyższego się odnieść.
Wypożyczalnie nie mogą kupować zwykłych płyt bo te nie mają licencji do wypożyczania. W przypadku jakiejkolwiek kontroli taka wypożyczalnia mająca zwykłe DVD, BD ma poważne kłopoty.
Więc argument o obniżaniu cen dla znajomego, który ma wypożyczalnię uważam za nietrafiony.
 

mare37

Banned
Ludzie w jakim wy swiecie zyjecie?? Nie wiem jak w innych rejonach kraju ale tu jest wlasnie tak..kupuje gosc z wypozyczlani kilka sztuk obnizonego towaru..w swojej wypozyczalni ma jedna czy tam dwie licencjonowane do wypozyczania..reszte wypozycza na lewo..mowie tutaj o prywatnych wypozyczalniach. Pisza tutaj chyba ludzie z malych miescin i w ogole nie wiedza co sie dzieje. Jakies teorie piszecie jakby w naszym kraju bylo tak idealnie prawnie wszystko rozwiazane.

NIE CYTUJ POPRZEDNIKA
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Pewnie w jakimś innym. Gość od którego wypożyczam dvd sra na jakieś kombinacje. Wystarczy jedna głupia kontrola i może pożegnać się z biznesem. Lewe płyty to może da się wypożyczać znajomkom (a co to za zarobek?), ale nie ludziom z ulicy. Za duże ryzyko a zyski minimalne...

Pamiętam jak jakiś czas temu bluzgał i był zagotowany. W stanie pokontrolnym. Do wypożyczalni o powierzchni 3x3 m wparowało kilku smutnych panów (cynk od "życzliwej" konkurencji). Oczywiście nic nie znaleźli. Za to na rynku, który mieści się tuż obok komisariatu, kwitnie handel "oryginalnymi" płytami (Gdańsk Wrzeszcz)...

A co do meritum. Wczoraj czytałem post na HDTV Polska o aktualizacji softu Samsunga 1400, pozwalającej np. na odtwarzanie...nowych filmów BD (takie buty to nie tylko w "szajsungu").

Co to jest do K...Y NĘDZY?

To jest produkt (standard) konsumencki, czy ciekawostka dla freak'ów?
Z takim podejściem do sprawy to można zapomnieć o popularyzacji BD.
Tylko proszę mi tu nie pisać że to żaden problem sobie zaktualizować soft.
Dla szerokiej publiki to jest problem, a po za tym publika kupuje działające urządzenie, a nie zestaw dla majsterkowicza elektronika.
 

janusz

New member
Bez reklam
Potwierdzam, że głupotą jest kupowanie tanich płyt np. z MM do wypożyczalni, gdy można kupić jeszcze tańszy pirat, oba wyglądają podobnie.
Co do Samsunga 1400, człowieku obudź się, przespałeś 10 lat?
W dziedzinie odtwarzaczy tak już jest, wchodziło DVD nie czytały odtwarzacze połowy płyt (nawet oryginałów, ale kto to pamięta), poza tym 1400 to juz zabytkowy model, dobrze, że można wogóle aktualizować. Nawet najnowsze odtwarzacze BR jeszcze niewiele potrafią odczytać.
 

lepp

New member
Bez reklam
Niestety Blu dopiero raczkuje i dobrych odtwarzaczy jeszcze nie ma. Zawsze piszę, że na razie nie warto kilku tys inwestować, tylko kupić coś taniego na początek
W 1400 sam aktualizowałem soft wczoraj, bo mi Matrix nie odpalał, teraz już oczywiście ok.
 

mare37

Banned
I TU sie zgadzam z kolega. To co sie dzieje z tymi aktualizacjami to istny cyrk. jestem informatykiem i cos nie cos kumam..ale normalny uzytkownik nie ma pojecia jak i co aktualizowac. Kupi postawi na polke i albo odczyta albo bedzie marudzil ze szajs.
Z Tv Samsunga kupa aktualizacji..wreszcie tv zaczal jakos grac ale ile sie naczytalem i naszukalem jak co poustawiac. Ciekawe czy w innych markach tez sa takie cyrki z niedopracowanym sprzetem.

Bluray to samo sie zaczyna. Wgralem soft z pazdziernika bo w nowym nie dzialaly divixy. Teraz dzialaj. Wgralem najnowszy ze strony polskiej..kolega mowi ze nie czyta niektorych plyt BD i nalezy wgrac z niemieckiej i rzeczywiscie. Niby te same pliki..ta sama godzina modyfikacji..a jak zaczalem wgrywac ten niemiecki na polski to sie w odtarzaczu wyswietlilo czy chce zamienic wersje 2.1 na 2.2 i badz tu madry. Kto to ma wiedziec ze sa takie numery?? Niby to samo a inne. Ale poki co wszystko smiga bez pudla i juz nie chce ogladac dvd z pioneera bo samsung daje taki czad prawie trojwymiarowy z dvd.

Mysle ze w koncu dopracuja ten sprzet. Tez mialem panasa odtwarzacz dvd jak wchodzily...czytal tylko verbatimy nagrywane. Pare razy chcialem go wyrzucic za okno. :)




Co to jest do K...Y NĘDZY?

To jest produkt (standard) konsumencki, czy ciekawostka dla freak'ów?
Z takim podejściem do sprawy to można zapomnieć o popularyzacji BD.
Tylko proszę mi tu nie pisać że to żaden problem sobie zaktualizować soft.
Dla szerokiej publiki to jest problem, a po za tym publika kupuje działające urządzenie, a nie zestaw dla majsterkowicza elektronika.[/quote]
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
To nie ma znaczenia że 1400 niby jest zabytkiem.

Nie piszę o dodatkowych opcjach, które wnosi aktualizacja. To miło że kupując odtwarzacz BD, poprzez aktualizację softu mogę otrzymać odtwarzacz BD i czegoś jeszcze. Nie mam do tego zastrzeżeń.

Napisałem o PODSTAWOWEJ funkcji odtwarzacza płyt Blu-Ray, jaką jest odtwarzanie płyt Blu-Ray.

Co to znaczy "zabytek"?!! Roczny odtwarzacz BD wyrzucamy do kosza bo nie czyta nowo wydanych płyt BD?

Ja osobiście jestem coraz bardziej wk...y podejściem CAŁEGO przemysłu elektronicznego.

Metody przejęte od M$ et consortes. Produkcja i sprzedaż NIEDOPRACOWANEGO sprzętu. Niech se potem użytkownik aktualizuje.

Nasz klient, nasz beta-tester... :twisted:


edit:

Weź dziesięcioletni odtwarzacz dvd, jeśli nie ma wypalonego lasera to bez problemu odczyta dzisiejszą płytę dvd. A roczny bluryj i dzisiejsza płyta?

:hmm:
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Pewnie, że syf i kicha. ale zgodnie z prawem odnośnie gwareancji, reklamacji itd można taki odtwarzacz wysłać do serwisu, żeby zrobili upgrade softu. Ja wolę to zrobić samemu.
Pod tym względem, oraz pod względem czasu odpalania płyt ta technologia jest na razie do dupy. Ja wiedziałem na co się decyduję i nie mam pretensji. Rozumiem oczywiście mniej świadomych konsumentów, którzy sadzili, żę kupują super produkt, a napotykają ciągłe problemy.
Pamiętacie jakie były pierwsze plazmy z powaznym problemem wypalania, albo pierwsze LCD smurzące jak cholera. Wszystko reklamowane oczywiście jako cud techniki. Pogoń producentów aby być pierwszymi na rynku niestety sporwadza konsumentów do roli beta testerów.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A co po gwarancji? Wymiana odtwarzacza? Odpłatna usługa aktualizacji? Podkreślam raz jeszcze, mówimy o tzw przeciętnym użytkowniku...

Zupełnie rozbroiło mnie Sony z modelem 350, reklamowanym jako pierwszy odtwarzacz z profilem BD-Live 2.0.

No za cztery miesiące, jesienią, jak wydamy aktualizację softu...

I jeszcze cytat ze strony Sony: "...Funkcja szybkiego uruchamiania – możliwość włączenia filmu Blu-ray w ciągu zaledwie 6 s...". :D
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem to troszkę wina klienta, przynajmniej takiego jak ja. Klient chce coś więcej, potem jeszcze i jeszcze. Dostaję towar niepełnowartościowy, ale mam coś nowego.
Pisałem wcześniej o DVD, gdy ten format startował pierwsze odtwarzacze też miały takie same problemy.
Kompletny Blu-Ray będzie dostępny najwcześniej za 2 lata (zgaduję), ale np. ja nie chcę czekać i godzę się na wile niedoskonałości.
 

Lord Rayden

New member
Co do cen płyt DVD - one rzeczywiscie spadły i gdyby DVD pozostawało jedynym formatem to pewnie nie byłoby źle. Ale my już tkwimy w formacie Blu Ray. Nie mam już specjalnej ochoty na kupowanie DVD po 50 zł, ewentualnie za 20 zł mogę coś nabyć. Ale filmy, które lubię wolałbym nabyć np. w tejże cenie 50 zł na BD. Na razie koło 60-70 zl udaje mi się to na Allegro (z wysyłką).
 
Do góry