Bluesound Node 2i

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Czy ktoś z forumowiczów może posiada ten streamer ?

Sam jestem nim zainteresowany i po przeczytaniu sporej ilości pozytywnych opinii na ceneo itp. wydaje się być bardzo ciekawą opcją.

Jeśli ktoś miałby chwilę czasu aby opisać jak się sprawuje i czy wbudowany DAC daję w nim radę to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdro
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie próbowałem napisać do niego wiadomość z zapytaniem ale nie mogę.
Wyświetla mi się info w takim stylu że zablokował możliwość wysyłania mu wiadomości.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
ładnie wygląda ,ale czy warto się szarpać ??? .Jeżeli ktoś na poważnie myśli o słuchaniu plików lepiej dołożyć i kupić Onkyo NS 6170 które jest lepsze pod względem budowy ,dźwięku i możliwości - DSD pociągnie do 11,2 MHz
 
ładnie wygląda ,ale czy warto się szarpać ??? .Jeżeli ktoś na poważnie myśli o słuchaniu plików lepiej dołożyć i kupić Onkyo NS 6170 które jest lepsze pod względem budowy ,dźwięku i możliwości - DSD pociągnie do 11,2 MHz

Ale ja nie potrzebuję odtwarzać plików DSD. Ja potrzebuję zestaw do słuchania muzyki z Tidala czy Spotify.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Onkyo ma jedno z najgorszych oprogramowań co z tego że urządzenie ok..
BluOS to jeden z lepszych softów do tego node zdaje się dostał tidal connect czyli połączenie na wzór spotify gdzie sterujemy natywną aplikacją.
Drugie najlepsze oprogramowanie to sprzęty Yamaha.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z oprogramowaniem są większe lub mniejsze kłopoty i to również w przypadku znacznie droższych urządzeń .Gdybym wybierał urządzenie dla siebie patrzyłbym na dźwięk i funkcjonalność a nie na aplikacje

W ogóle porównanie Onkyo do Bluesound jest trochę niefortunne ,bo to uradzenia z innych półek jakościowych .Onkyo wykorzystuje potężne dwie kości 32 bitowe pracujące w układzie różnicowym co jest w ogóle rzadkością w tej cenie - tego rozwiązania nie oferują nawet droższe odtwarzacze ,potrafi odtwarzać pliki z przenośnych pamięci podłączonych do usb oraz DSD .Głównym zakresem pracy Bluesound jest sieć
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Niech sobie ma nawet i 128 kości jakie to ma znaczenie..

Obsługa tidala na Onkyo to koszmar a o DSD nie ma sensu pisać raz że niszowy format dwa autora to nie interesuje.
Support, aplikacja to równie ważna rzecz jak jakość.
Onkyo jest porzucone naprawiają tylko to co muszą.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Be urazy ale pojęcia bladego nie masz .Nie chce mi się pisać jakie ma to znaczenie dla dźwięku kiedy kości są w układzie monoural i następuje osobne przetwarzanie kanałów lewego i prawego
Format DSD pierwotnie wymyślono do archiwizacji analogowych taśm matek - pod względem naturalności dźwięku nie ma sobie równych wśród innych cyfrowych formatów
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tak jak ty masz pojęcie o oprogramowaniu, możesz zastosować najlepsze kości na świecie które i tak kosztują grosze i g ci to da.
DSD umarł już dawno nie ma sensu o nim pisać, to że jest kilka płyt na rynku i zboczeńców tego formatu nic nie zmieni.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Dla ciebie są istotne sprawy techniczne i cie to bawi i interesuje i prowadzisz jakiś blog o tym, ale 90% tego forum chce słuchać muzyki a nie jakie kości w jakim układzie, tak samo 90% ludzi nie zwraca uwagi czy jeździ V8 min w 3 litrach bo im wystarcza 1 litrowy disel.
 
Czy zna ktoś inny niż Node 2i odtwarzacz strumieniowy w podobnych pieniądzach lub nawet lepiej tańszy, który będzie obsługiwał funkcję Tidal connect?
Szukam i szukam i nic takiego nie mogę znaleźć. Coś tam na stronie Tidala piszą którzy producenci wspierają tą funkcję, ale już konkretów żadnych. Bardzo lubię tą funkcję w Spotify i zależy mi żeby również móc z niej korzystać w Tidalu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Może Audiolab 6000N ,jeżeli chodzi o dźwięk to w zasadzie bezkonkurencyjny w swoim przedziale cenowym .Sam już dawno bym go kupił, ale nie odtwarza utworów z podłączonej pamięci
 
Do góry