BlueRay przez kino?

phoba

New member
Wpadł mi do głowy pewien pomysł. Może szalony, ale kogo mam zapytać jak nie Was :wink:

Otóż...jeżeli teraz kupujemy kompletne kino all in 1, czyli odtwarzacz DVD ze zintegrowanym aplitunerem + głośniki (powedzmy, że będzie to JVC TH-G60) to jeżeli za lat X, będę chciał dokupić jakiś odtwarzacz BlueRay to czy będzie można go podłączyć do takiego zestawu i cieszyć się obrazem BD? Sygnał video wystarczy pewnie podpiąć bezpośrednio do TV, ale czy da się wyprowadzić dźwięk z odtwarzacza BR na głośniki kina? Zakładam puszczenie audio przez kino JVC. Jakie wejścia/wyjścia byłyby potrzebne w jednym i drugim urządzeniu?:confused:

A może zupełnie źle kombinuję i taka konfiguracja w ogóle nie ma szans na to żeby zagrać i wyświetlić?:???: Pomijając oczywiście kwestie, że BR pewnie będzie już 7.1 a kino jest 5.1 :)
 

bubu54142

New member
Amplituner musi mieć cyfrowe wejście audio(coax lub optyczne) i takie same wyjście w odtwarzaczu BluRay.To połączenie gwarantuje dźwięk stereo,Dolby-Digital,DTS.Nowe dekodery (np.DTS HD) wymagają połączenia kablem HDMI wer.1.3 odtwarzacza z amlitunerem i dopiero do tv.JVC TH-G60 ma standartowe wyposażenie w dekodery więc masz szansę tylko na pierwszą wersję 5.1.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Żeby taki zestaw był przyszłościowy, to by musiał:
1) posiadać wejście HDMI (minimum 1.2, ale lepiej wyższe, teraz wchodzą 1.4).
2) przyjmować dźwięl LPCM po HDMI.

Wtedy trzeba by było tylko dokupić odwarzacz BD, który wypuszcza dźwięk LPCM po HDMI (musiałby mieć potrzebne dekodery, jak np. PS3).
 

BoDeX

New member
... no, chyba, że ma analogowe wejście 5.1 , wówczas Blu-Ray z dekoderami na pokładzie i analogowymi wyjściami 5.1/7.1 .
 

phoba

New member
bubu54142 napisał:
Amplituner musi mieć cyfrowe wejście audio(coax lub optyczne) i takie same wyjście w odtwarzaczu BluRay.To połączenie gwarantuje dźwięk stereo,Dolby-Digital,DTS.Nowe dekodery (np.DTS HD) wymagają połączenia kablem HDMI wer.1.3 odtwarzacza z amlitunerem i dopiero do tv.JVC TH-G60 ma standartowe wyposażenie w dekodery więc masz szansę tylko na pierwszą wersję 5.1.

yyyyyy....pogubiłem się chyba :) mam szansę tylko na pierwszą wersję 5.1 czyli którą?:confused: Jeśli masz na myśli DD i DTS to mi wystarczy. Do DTS HD się nawet nie przymierzam:)


Z opisu wynika, że ten JVC'a ma zarówno dekoder DTS jak i wejście optyczne:

"Złącza: wyjście/wejście audio, komponentowe, kompozytowe, RGB, SCART, audio optyczne, HDMI, USB"

oraz

"Wbudowane dekodery dźwięku wzmacniacza: Dolby Digital, DTS, Dolby ProLogic II"

Więc chyba wszystko powinno ładnie zagrać? Pod warunkiem, że odtwarzacz BlueRay będzie miał wyjście optyczne (a może nie mieć? :)) bo dźwięku po HDMI nie puszczę, ponieważ kino ma tylko jedno HDMI a to będzie użyte jako wyjście na TV. Chyba, że coś mieszam i moja logika mnie zawodzi? :confused:
 

maciekmm

Member
Witam serdecznie.
Mam pewnien problem jesli chodzi o podlaczenie bluray przez kino.
Jestem posiadaczem Panasonica SCPT860 i bluray Panasonic BD35.
Urzadzenia mam polaczone ze kablem optycznym. Problem pojawia sie gdy sciezka dzwiekowa plyty Bluray posiada format DTS. SCPT860 niestety nie przyjmuje po optyku sygnalu DTS :( Dzwiek jeste poprostu miksowany do dwoch kanalow...
Czy moze ktos z Was mi cos poradzic?

Kolejne moje pytanie dotyczy mozliwosci wykorzystania glosnikow z zestawu SCPT860. Kable glosnikowe sa zakonczone specjalnymi wtyczkami. Czy istnieje mozliwosc podlaczenia ich do jakiegos amplitunera (np odcinajac plastikowe wtyczki i rozdzielajac kabel na + i - ? Czy ktorys z amplitunerow Panasonica posiada takie same wejscia glosnikowe jak SCPT860?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
po pierwsze- ten panas powinien dekodowac DTS ! przeciez to nie jest 20 letni sprzet...! (sprawdz ustawienia)
po drugie- nawet jesli nie daje sobie z tym rady ,to jesli sie nie myle mozesz rozkodowac DTS w odtwrzaczu i przeslac sygnal jako LPCM
po trzecie - ta zabawa z glosnikami to moze byc "gra nie warta swieczki"...
 

maciekmm

Member
SCPT860 posiada dekoder DTS ale tak jak wczesniej pisalem nie dekoduje DTS otrzymanego po optyku. BD35 rowniez posiada dekodery. Jesli chodzi o LPCM to znalazlem tylko cos takiego jak PCM - gdy ustawie ta opcje to dzwiek jest formatowany do 2 kanalow.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
na bank masz cos przestawione w ustawieniach audio playera !;)
jesli odtwarzacz prawidlowo wysyla DTS to na wyswietlaczu amplitunera wyswietli ci sie komuniakat (dts) i dzwiek musi byc we wszystkich kanalach!
jest to poprostu niemozliwe zeby sprzet posiadal dekoder DTS,rozpoznawal sygnal i mixowal go do 2 kanalow jesli otrzyma go po optyku !!

sprawdz w ustawieniach playera czy wyjscie optical jest zaznaczone jako priorytetowe- w innym przypadku moga faktycznie isc tylko dwa kanaly

tak - z tym PCM - wlasnie o to mi chodzilo ,ale sprawdz najpierw to co napisalem ci powyzej
 

maciekmm

Member
Wlasnie wyczytalem w instrukcji SCPT860 ze nie moze on przetworzyc sygnalu DTS otrzymanego po optyku.
"OPTICAL IN -
This unit can decode the surround signals
received through the set top box, digital
broadcasting or satellite broadcasts. Refer
to your equipment’s operating instructions
for details. Only Dolby Digital and PCM can
be played with this connection."

A z kolei PCM po optyku w BD35 jest miksowany do 2 ch ...​


Wybacz ale jestem troche zielony w tej sprawie i rozumie ze sygnal z BD playera moge wyslac na dwa sposoby do amplitunera (SCPT860) Pierwszy to juz przetworzony sygnal DTS a drugi to PCM ktory to SCPT (amplituner) powinien sobie dopiero przetworzyc. Dodam ze z Dolby Digital jest wszystko ok.​
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
maciekmm napisał:
sygnal z BD playera moge wyslac na dwa sposoby do amplitunera (SCPT860) Pierwszy to juz przetworzony sygnal DTS a drugi to PCM ktory to SCPT (amplituner) powinien sobie dopiero przetworzyc.

jest dokladnie odwrotnie...;) dts - to sygnal zaodowany z ktorym twoj ampli ma problem, a PCM to sygnal ktory jest juz w postaci rozkodowanej
 

maciekmm

Member
Czyli jak mam rozwiazac ten problem by dzwiek byl w 5.1 skoro producent napisal w instrukcji amplitunera wyraznie ze dzwiek otrzymany przez wejscie optyczne moze byc odtwarzany wylacznie jako Dolby Digital lub PCM ?

Czy ustawienie PCM w BD playrze na off cos pomoze?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
maciekmm napisał:
dzwiek otrzymany przez wejscie optyczne moze byc odtwarzany wylacznie jako Dolby Digital lub PCM ?

zacznij od dokladnego przeczytania instrukcji i sprawdz- czy amplituner przyjnuje przez wejscie optyczne wielokanalowa sciezke PCM ?
jesli tak- wlaczenie rozkodowywania dzwieku w odtwarzaczu BD (PCM ON) powinno pomoc
 

maciekmm

Member
Wielkie dzieki za pomoc ale jednak nie ma technicznej mozliwosci uslyszec sygnal 5.1 na moim sprzecie. BD35 konwertuje na wyjscie optyczne sygnal DTS do postaci 2.0. Oto co znalazlem na jednym z forum.

"
OK, I figured it out after poring over the manuals but it isn't a good situation. The SA-PT860 handles DTS fine: when it's coming from the standard DVD that it's playing in its own player. It can only handle DD and PCM via the optical input...not DTS, apparently.

The BD35 converts DTS, via the optical out, to 2.0 channel down-mixed audio when you select PCM. So I guess I'll have to use DPLII on the receiver to emulate surround sound (without being able to access the true 5.1 sound) on any BD's I play with DTS.

Well this just sucks. Other than a small-print single line in the manual, there was no way of knowing that the SA-PT760 couldn't handle DTS via the optical input! Arrrgh...and it's too late to return it. I guess I'm stuck..."

Teraz zaczalem myslec powaznie o zakupie amplitunera jednak chcialbym zostawic sobie glosniki z SCPT860tki. Czy istnieje jakas mozliwosc podpiecia ich pod amplituner? (przypominam ze maja one specyficzne wtyczki na koncach)
 
Ostatnia edycja:
Do góry