Blue Ray czy wyższa półka dvd

mare37

Banned
witam
Mam od dawna problem z wyborem sprzętu. Czy lepiej zakupić odtwarzacz bluray jeśli tak to jaki..i czy samsung 2500 to dobry wybór? Czy jednak w dobrej cenie odtwarzacz dvd z wyższej półki np. pioneer LX50? Jaka bedzie jakość obrazu dvd czy porównywalna? Odtwarzacze dvd wyższej klasy maja przetworniki 216/12 w przypadku sa,sunga tylko 108/10 czy można w ten sposób porównywać? Czy jednak na jakośc obrazu w wiekszym stopniu ma obróbka przez procesor? Doradzcie coś. ;) Oczywiscie mam sporo płyt dvd DL i - oraz + i czy z tym nie bedzie problemu?
 

dienekes' shade

New member
Proponuję pogooglać trochę (testy, porównania) nt Playstation 3. Zarówno jako odtwarzacz BD, jaki i DVD (upscaling) to najwyższa szarża (zwłaszcza w relacji cena/jakość dźwięku i obrazu).
 

Horhe Ortega

New member
Czy jednak w dobrej cenie odtwarzacz dvd z wyższej półki np. pioneer LX50?
Mare37.
Ten BD-P2500 ma HQV(nie tyle novum-bo stosowany wcześniej WŁAŚNIE w dvd z najwyższej półki).Cenka już ok.1150PLN,radzi sobie z AVCHD,po akt.- czyta DIVX, w wypożyczalkach za 15PLN/doba-tytułów coraz więcej,płytki z Anglii za pół tego co w naszym kraju+transport symboliczne 1 Funcik... itd.No, czy warto DVD?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
mare37 napisał:
...Odtwarzacze dvd wyższej klasy maja przetworniki 216/12 w przypadku sa,sunga tylko 108/10 czy można w ten sposób porównywać?...

W praktyce rozdzielczość i częstotliwość próbkowania przetworników C/A video nie ma aż tak dużego znaczenia, dużo istotniejsza jest obróbka sygnału odczytanego z płyty (np. Reon zastosowany w BD2500). A w ogóle traci na znaczeniu, jeśli odtwarzacz łączysz z wyświetlaczem poprzez HDMI. Wtedy przetworniki są zbędne...
 

mare37

Banned
No dobrze..troche rozjaśniliscie sprawe ze nie ma sie co cofac do tylu. Testów itp poogladalem troche ale ważna jest praktyka. W MM nie maja tego 2500 zeby sprawdzic co i jak. Poza tym facet mi sugerował, że o niebo lepszy Panasonic ale jak puscił film z BD 30 to naprawde cienizną zaleciało w porownaniu moj tv plus pionek. Wchwalał ze kolory w panasonicu sa lepsze niż samsung i takie tam, że wszystko czyta.
Czy samsung 2500 to jest to samo co 2550 czy to jakis inny model?? Na stronie tutaj jest tylko 2550.
PS3 nie uzywam nie gram itd. wiec mnie nie interesuje.
 

janusz

New member
Bez reklam
BD 30 to można z wyprzedaży kupić za grosze, inaczej nie warto bo jest już BD 35 i BD 55. Skoro masz Pioneera 400, to chyba nie warto pchać się w DVD, chyba , że jakieś audiofilskie. Odtwarzacze Blu-Ray przede wszystkim dfa Ci możliwość obejrzenia płyt BD, jakośc z DVD nie będzie dużo lepsza. Można się nawet zastanowić czy nie zotawić sobie Pionka do DVD?
 

jaro1009

New member
Ja bym polecił sonego 350, czyta wszystkie płyty Blu-Ray nawet wypalane na kompie , bardzo dobrze skaluje płyt DVD do pełnego 1080p,bardzo cicho chodzi napęd.:eek:k: I cena nie jest wcale taka wysoka
 

janusz

New member
Bez reklam
Sony to dobra propozycja, tani, ale DVD i CD nie będzie lepsze niż Pionek 4oo (jak każdy Blu-Rey w cenie około 1000 zł). Można kupić i pozostawić starego Pionka.
 

mare37

Banned
No pionka zostawie, bo go szkoda oddac za grosze. Choc rewelacją nie jest. Ciagle trzeba było wgrywac jakies update, bo problemy. Serwis mi wgral cos co poprawilo przesuniecie k0oloru ale zablokowali usb. Teraz mam dobry soft..ale jakosc jakby spadla ;). Tak zachwalaja tego Bd2500 że obraz dvd nieporównywalnie lepszy..wiec ciekawe czy tak bedzie w porownaniu z Pioneerem. Kolega napisal na pw ze w porowaniu z nagrywarka pioneera to samsung duzo lepiej gra na dvd. Na panasonica jak pisalem wczesniej sie nie skusze. Mialem 3 dvd. Ciagle byly problemy z czytaniem plyt. Najlepszy model ktory wszystko czytal to s47. NO nic...dzieki za posty. Po niedizeli bede mial tego 2500 to przetestuje. Na testeo ma same dobre opinie..ale na gdzies widzialem ze go klient slabo ocenil.
 

mare37

Banned
czy to prawda ze samsung bd2500 wczytuje plyte bd minute i 20 sekund??? bo tak napisali w testach na **********..hmm.troche dlugo..a jak to jest w panasonicu 55?
 
Do góry