Blu-ray z plazmą HD Ready ?

gufi

New member
Witam!
Mam 3-letnią plazmę Panasonica 42PV60 (HD ready). Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacz Blu-ray. Czy ma sens takie połączenie, czy lepiej zbierać na telewizor full HD. Czy na tej plaźmie odtwarzacz Blu-ray pokaże coś więcej niż odtwarzacz dvd?
 

magnyc

New member
pokażę coś więcej.

mam PV80 1024x768 i z 3 m do ekranu ta rodziłaka jest aż nadto; bo po przybliżeniu widzę więcej....
 

Gucio50

New member
Bez reklam
magnyc napisał:
pokażę coś więcej.

mam PV80 1024x768 i z 3 m do ekranu ta rodziłaka jest aż nadto; bo po przybliżeniu widzę więcej....

Ale jeszcze lepiej pokaże na FullHD.
Radziłbym tak
Kupić niezły Blu-Ray powiedzmy Sony 350 lub 550
Poczekać, ceny spadają, na Tv Full HD z kilka miesięcy, rok a wtym czasie spróbować sprzedać na allegro start Tv :eek:
 

kamcyk26

New member
gufi napisał:
Witam!
Mam 3-letnią plazmę Panasonica 42PV60 (HD ready). Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacz Blu-ray. Czy ma sens takie połączenie, czy lepiej zbierać na telewizor full HD. Czy na tej plaźmie odtwarzacz Blu-ray pokaże coś więcej niż odtwarzacz dvd?
Przy tej wielkosc ekranu roznica miedzy DVD a HD bedzie bardzo duza (oczywiscie przy jakiejs sensownej odleglosci 2,5 - 3,5 m. Natomiast full HD nie da juz takiego skoku jakosciowego (wzgledem HD ready).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
eee...... to wszystko pierd...ly i teoretyczne rozwazania....
mam plazme panasa 42" z seri 7 i po kupnie playera BD zobaczylem jakas tam roznice - nie powiem widac ze to nie DVD , ale to jest wszystko co mozna powiedziec o jakosci ogladajac na 42" z odleglosci 3m. biegalem po sklepach i sprawdzalem przy jakiej wielkosci ekranie i odleglosci 3m bede mogl naprawde cieszyc wzrok jakoscia BD, no coz.... wyszlo min. 50"... a i to tak "od biedy"....skonczylo sie projektorem full hd i ekranem 90"....
jesli chcesz przejsc z tej 42" panasa na 60" "kuro" to ok- jest sens w innym przypadku pieniadze wlozone w wymiane TV mozesz uznac za wyrzucone bezsensownie

a i jeszcze jedna uwaga- w przypadku TV o malych przekatnych -tzn.ponizej 50" wedlug mnie zakup BD pod katem polepszenia jakosci odbioru ma sens jedynie jesli chodzi o dzwiek - tutaj bezapelacyjnie jest to calkiem inna jakosc !
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
mat74 nie przesadzaj!!
Będzie widać różnicę między DVD A BD. I nie pisze tu o teorii tylko o praktyce.
Oczywiście masz racje, że 42 cale to mało, żeby poczuć / raczej zobaczyć :D / wielką różnicę, ale jednak....

Wystarczy zrobić prosty test. Włączyć film na DVD a później ten sam film na BD. Fajnie mi to wyszło jak włączyłem sobie jeden z moich ulubionych filmów z kolekcji DVD - Obcy decydujące starcie. Jakość nawet niezła....
Jak włączyłem go z płyty Blu-Ray... no cóż powiem tak, nie chce już więcej oglądać tego filmu na DVD!!!!

Oczywiście dużo też zależy od konkretnego wydania danej płyty.

Ale oczywiście nie ma to jak projektor.....:(:(:(, którego nie mam...

Podsumowując ceny odtwarzaczy Blu-Ray spadają, także Gufi warto taki sprzęcik zakupić!!!
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
kupic odtwarzacz BD - oczywiscie ze warto! (nie warto juz teraz kupowac DVD)
dokladac kase i wymieniac jeden TV na drugi ze wzgledu na odtwarzacz BD- nie warto! i tak kazdy zapalony hd-kinomaniak siegnie w koncu po projektor...:D
 

Gucio50

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
... ... i tak kazdy zapalony hd-kinomaniak siegnie w koncu po projektor...:D

Chyba nie. Projektory i Plazmy w europie gwałtownie spadają w rankingach sprzedaży.
Plazmy wiadomo, komisja planuje wprowadzenie zakazu ich sprzedaźy od 2010-2011 roku.
No a projektoey, to dobre do piwiarni w staryn autobusie przy drodze a nie do domowego salonu.
50" czy 60" LCD to już wudatek ponizej 10000 i na raty to raptem 250zł przez 3 lata miesięcznie. Co to za pieniądze, oczywiscie dla prawdziwego HD Maniaka. O jakości LCD i projektora nawet nie warto wspominać.


Mam jednak świadomość, że właśnie go kupiłeś (projektor) i go kochasz, wi9ęc Cię nie przekonam do LCD. A skoro tak to porzucam ten wątek. Cześć. ;)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie wiem skad masz te dane nie wspominajac juz o zakazie sprzedazy plazm....pozyjemy zobaczymy....
co do sprzedazy projektorow - w dobrym salonie AV w ciagu 45 minut gdy bylem tam na odsluchach przyszly dwie pary umowic sie na prezentacje projektora za kilka tysiecy £.... jesli porownujesz jakosc i wrazenia z wyswietlanego obrazu o przekatnej powiedzmy 100" do jakiegos LCD 60 " do 10,000 zl- to chyba nie zabardzo wiesz o czym mowisz....ale jesli taki twoj wybor mozesz go smialo brac na raty....
projektora nie kupilem "wlasnie" juz troche sie nim nacieszylem ;)

no coz niektorzy jak widac pozostana na stale w gronie tv-maniakow...;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ja powiem jedno co do kino-HD maniaka według mnie do filmów najlepszy jest projektor przecież jeśli chodzi o cale to wciąż kupujemy kupić coraz to większy tv aby upodobnić swój kącik hdmaniaka do kina. Na drugim miejscu jest według mnie plazma bo ma najwierniejsze kolory a lcd jest na końcu.

A co do Gucia to ja bym w życiu na raty nie wziął tv bo według mnie to już głupota spłacać tv przez 3 lata po 250zł. Po co, po to aby mieć LCD za 10,000tyś ? taniej wyjdzie kupić porządny projektor i porządny ekran i na pewno będzie buzia lepiej uśmiechnięta przy takiej projekcji. To jest dopiero największa gratka dla prawdziwego kino maniaka.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Sss

Jeśli tv służy komuś do filmów a nie do gier to taka rozdzielczość jest optymalnym wyborem ponieważ DVD jak i HD będzie wyglądać bardzo dobrze, oczywiście też że skok pomiędzy DVD a BR będzie jak najbardziej zauważalny. Filmy DVD a większość to format kinowy mają rozdziałke 720x442 jak i dodać do tego należy większe niedoskonałości samego zapisu obrazu, a więc efektywnie obraz na twoim tv będzie wyglądał zauważalnie lepiej. Oczywiście są odtwarzacze dvd z których obraz był by równie niesamowity na tej przekątnej i rozdziałce (te z procesorem reon, xde toshiby, czy też skalerem trimensiona w win dvd 9) ale zakładam że mowa o zwykłym odtwarzaczu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
No a projektoey, to dobre do piwiarni w staryn autobusie przy drodze a nie do domowego salonu.
50" czy 60" LCD to już wudatek ponizej 10000 i na raty to raptem 250zł przez 3 lata miesięcznie. Co to za pieniądze, oczywiscie dla prawdziwego HD Maniaka. O jakości LCD i projektora nawet nie warto wspominać.
Też miałem spore uprzedzenia do projektora - zawsze mi się toto kojarzyło z kiespkim kontrastem, szarawą czernią i kolorkami, którym brakowało życia, a po każdej wizycie w MM tylko utwierdzałem się w tym przekonaniu (brak całkowitego zaciemnienia, nie wiadomo ile wyświeconych godzin na lampie, itp.).
Ale kumpel, który w projektorach siedzi od dłuższego czasu, w końcu mnie przekonał do projektora blisko rok temu i od tego czasu tylko jednego żałuję - że nie przesiadłem się na projektor wcześniej.
I tak projektor mi służy do blu-ray'a, x360 i satki HD (głównie sport), a po zwinięciu ekranu na ścianie wisi sobie plazma 42" z przeznaczeniem do TV SD. Jak dla mnie idealne rozwiązanie.

Zakup dobrego projektora 1080p razem z ekranem to jest koszt kilkukrotnie niższy od dobrego LCD/plazmy 60". Oczywiście nie ma co liczyć na smolistą czerń rodem z Kuro, ale ten mankament projektor odbija sobie wielkością obrazu, i to z nawiązką.

I poniżej wklejam porównanie wielkości obrazu pomiędzy 60" a 110" :)

60110.png
 
Do góry