blu-ray z dysku twardego

bredzi

New member
Witam

Poszukuje porady w jaki sposób oglądać filmy Blue Ray z dysku lub pendriver na TV.

Chodzi mi o to jaki nośnik najbardziej sie nadaje bo mam wolny 256 GB dysk SSD lub co polecacie kupić.

Czy trzeba przerabiać pliki lub instalować jakiś kodeki odtwarzacze. Mój TV to Philips Android TV 48PFS8209.
 

SternQuest

New member
Dysk ssd nie jest dyskiem przenośnym. Potrzebuje oddzielnego zasilania (z reguły jest to zasilacz komputerowy) i przeważnie łączy się go z urządzeniem za pomocą kabla SATA 3. Wydaję mi siē że raczej żaden telewizor nie ma takiego wejścia.. Dlatego potrzebujesz urządzenia pendriva lub zwykłego dysku przenośnego z wyjściem USB.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Ok ściągne jakis film i spradze czy chodzi.

Tylko jaki dysk polecacie tak jak wspominałem mam wolny ssd.

Witam,
wystaw go na Allegro weźmiesz niezłą kasę, a za nią kupisz dysk 1TB w obudowie USB 3.0
i jeszcze na dobrą kolację zostanie :).
Dysk SSD i zapisywanie filmów to jakbyś Ferrari jeździć chciał po polu -zwyczajnie szkoda !

Pozdr.
 

bredzi

New member
Dysk ssd nie jest dyskiem przenośnym. Potrzebuje oddzielnego zasilania (z reguły jest to zasilacz komputerowy) i przeważnie łączy się go z urządzeniem za pomocą kabla SATA 3. Wydaję mi siē że raczej żaden telewizor nie ma takiego wejścia.. Dlatego potrzebujesz urządzenia pendriva lub zwykłego dysku przenośnego z wyjściem USB.



Jak kupie ten adapter to dysk powinienem chodzić bez zasilania: USB 3.0 To SATA 22 Pin 2.5 Inch Hard Disk Driver SSD Adapter Cable Beliebt | eBay

Nie używam tego dysku SSD dlatego chciał bym żeby był podłączony pod tv i obsługiwał mi kodi.

Czy bedzię jakis problem jeśli podłącze adapter USB 3.0 w TV jest 2.0 ?
 

Manky

New member
Żadnego, ale może naprawdę warto zrobić tak jak piszą koledzy żeby sprzedać ten ssd i kupić zwykły przenośny hdd 2,5 cala. Za cenę tego ssd dostaniesz 1-2 tb hdd
 

bredzi

New member
Żadnego, ale może naprawdę warto zrobić tak jak piszą koledzy żeby sprzedać ten ssd i kupić zwykły przenośny hdd 2,5 cala. Za cenę tego ssd dostaniesz 1-2 tb hdd

Tylko ja nie chce za bardzo zbierać filmów w razie kontroli( jestem obecnie w Niemczech)

Dysk SSD kupiłem do starego Laptopa żeby go przyspieszyć ale nie miałem czasu an instalacje itd dlatego juz go zostawię i będę go używał do TV.
 
Do góry