Blu-ray z dwoma wyjściami HDMI

KrzysiekXX

New member
Witam,

Mam ampli Onkyo 807, które nie przetwarza 3D. Problem polega na tym, aby oglądać film 3D kabel HDMI z ps3 muszę podpinać do TV, a dźwięk idzie przez kabel optyczny z TV. Wiąże się to z brakiem dźwięku HD, na którym mi zależy przy jednoczesnym oglądaniu filmów 3D. Poza tym przełączanie kabli, choć rzadko to jednak jest uciążliwe, a do tego dochodzi chęć poprawy jakości obrazu i dźwięku poprzez wymianę odtwarzacza blu-ray (max 2500PLN), na taki, który posiada dwa wyjścia HDMI. Chyba jest to jedyne wyjście, aby w moim przypadku cieszyć się jednocześnie obrazem 3D i dźwiękiem HD.
Jak na razie spotkałem się z jednym odtwarzaczem (Oppo BDP-93), który spełnia moje oczekiwania przynajmniej te na papierze...

Czy znacie inne, tańsze, a może są jakieś zapowiedzi nowych modeli?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam,

Mam ampli Onkyo 807, które nie przetwarza 3D. Problem polega na tym, aby oglądać film 3D kabel HDMI z ps3 muszę podpinać do TV, a dźwięk idzie przez kabel optyczny z TV. Wiąże się to z brakiem dźwięku HD, na którym mi zależy przy jednoczesnym oglądaniu filmów 3D. Poza tym przełączanie kabli, choć rzadko to jednak jest uciążliwe, a do tego dochodzi chęć poprawy jakości obrazu i dźwięku poprzez wymianę odtwarzacza blu-ray (max 2500PLN), na taki, który posiada dwa wyjścia HDMI. Chyba jest to jedyne wyjście, aby w moim przypadku cieszyć się jednocześnie obrazem 3D i dźwiękiem HD.
Jak na razie spotkałem się z jednym odtwarzaczem (Oppo BDP-93), który spełnia moje oczekiwania przynajmniej te na papierze...

Czy znacie inne, tańsze, a może są jakieś zapowiedzi nowych modeli?
Panasonic DMP-BDT300 - overview - Panasonic Polska
 

destructor

New member
Bez reklam
Jakości obrazu PS3 nie poprawisz. A dźwięk HD z tego co się orientuję wyprowadzany jest wyjściami audio.
 
Ostatnia edycja:

KrzysiekXX

New member
darekguma
Ten Panasonic DBT-300 mógłby zgrać się z moim tv VT20, cena umiarkowana. Patrząc na jego wagę można trochę mieć wątpliwości co do jakości, aczkolwiek audiofilem nie jestem... Niezła propozycja i będę miał ją na celowniku. Ciekawy jestem wyjść analogowych audio - jakiej jakości dźwięk można uzyskać.

destructor
jeśli chodzi o PS3 to obraz jest bardzo dobry, ale mimo wszystko mogłoby być lepiej, wkońcu to "tylko" konsola do gier, a odtwarzacz BD porównywany do budżetowych odtwarzaczy Sony. Plus to, że jakość dźwięku niewątpliwe ma dla mnie duże znaczenie.
Dźwięk HD można uzyskać z wyjść analogowych (7.1), których PS3 nie posiada i przez HDMI.
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
darekguma
Ten Panasonic DBT-300 mógłby zgrać się z moim tv VT20, cena umiarkowana. Patrząc na jego wagę można trochę mieć wątpliwości co do jakości, aczkolwiek audiofilem nie jestem... Niezła propozycja i będę miał ją na celowniku. Ciekawy jestem wyjść analogowych audio - jakiej jakości dźwięk można uzyskać.
To juz musisz sam sprawdzić, co do jakosci obrazu bedzie git a co do dzwięku po 7.1 to się nie wypowiadam
 

destructor

New member
Bez reklam
destructor
jeśli chodzi o PS3 to obraz jest bardzo dobry, ale mimo wszystko mogłoby być lepiej, wkońcu to "tylko" konsola do gier, a odtwarzacz BD porównywany do budżetowych odtwarzaczy Sony. Plus to, że jakość dźwięku niewątpliwe ma dla mnie duże znaczenie.
Dźwięk HD można uzyskać z wyjść analogowych (7.1), których PS3 nie posiada i przez HDMI.
Więc skoro zamierzasz kupić BR to po co ci z dwoma wyjściami HDMI, skoro będziesz miał analogowe 7.1?
 

KrzysiekXX

New member
Nie wiem jakiej jakości mam wejścia analogowe w ampli, poza tym kable też trochę kosztują i nie chce wszystkiego od razu. Na początek i tak podłącze przez HDMI.
 

beginner_pl

New member
Jakości obrazu PS3 nie poprawisz.
A dźwięk HD z tego co się orientuję wyprowadzany jest wyjściami audio.


Pierwsze prawda , drugie g..o prawda.
W PS3 masz możliwość wyprowadzenia dźwięku wyjściami:
2xRCA /cinch/-stereo
optycznym-raw dla DD /AC3/, PCM, DTS reszta dźwięku w recode
HDMI-wszystkie dźwięki można wysłać jako bitstream
USB -rzadkość, ciekawostka, trudno znależć kompatybilną kartę dzwiękową USB

@. autor tematu
Twój problem i tak jest znikomy bo o ile pamiętam 3D z PS3 to jest 720p
więc wszystko łączysz ampli-ps3 poprzez HDMI bo kontroler HDMI w twojej 607 powinien sobie poradzić z powodzeniem z takim sygnałem , a gdyby nie to w bluray ustawisz 720p i powinno działać . Z odległości 10cali twego tv set to =1m odległości twojej od tegoż tv nie zobaczysz różnicy.
był problem, nie ma problemu :D
 
Do góry