Blu ray z dobrym przetwornikiem DAC ... max 1500 zl.

kwasior21

New member
Witam.Jako ze czas plynie nieublaganie i coraz to wiecej nowinek technicznych chcialbym sobie sprawic jakiegos bluraya.Kwota jaka dysponuje to max 1500 zl, chociaz wolalbym zmiescic sie w 1000zl.
Glowne zalozenia:

- nie chce zadnego playera hd.
- bezproblemowy odczyt mkv z napisami srt a jeszcze lepiej txt
- bezproblemowy odczyc flac
- w miare dobry dac .... sygnal poprzez rca pojdzie do wzmacniacza sluchawkowego ...

Jesli jakosc analoga mi nie wystarczy to zainwestuje w jakiegos zewnetrznego daca .... ale to duuuuzo pozniej. I chyba najwazniejsza rzecz, na OPPO nie mam tyle pieniedzy.

Prosilbym o wasze typy ... wiem wiem najlepiej kupic streamera audio, taniego bluraya, i zewnetrznego daca ... efekt murowany ale to niestety znaczaco przekroczy moj budzet.

Pozdrawiam.
 

bluray

Banned
Żadnych problemów z mkv !

Niestety jest w sieci mnóstwo "samodziałów".
Czyli skótków wesołej twórczości.
Zawsze możesz trafić na torrenta z pokrzywionym kontenerem / formatem pliku.
PC-komp przeczyta wszystko bo zwykle wystarczy akualizacja softu typu AllPlayer.

Sprawa druga:
porównania są wręcz nie możliwe.
Mogę się odnieść do PS3.
Zaznaczam, że jestem fanem PS3 tak w warstwie audio jak i video.
Z pewnością ASUS to dźwięk bez zastrzeżeń.

mój hardware:
PS3/ASUS BDS-700 - po HDMI - ONKYO PR-SC885P - po XLR - zestaw 5.1 monitorów aktywnych APS AEON/IO.
preferencje muzyczno-akutyczne:
głośne granie muzy akustycznej (bigbandy) i rock grany z ręki.
topowe dla mnie realizacje to Steely Dan, Dave Weckl ...
Piszę bo to baza na jakiej dokonuje ocen.
 
Ostatnia edycja:

kwasior21

New member
Rozumiem, a moglbys sie odniesc do Panasonica 500? Ponoc bardzo udana konstrukja rowniez audio, topowy model panasa.Jak wypadlby w porownaniu z asusem?Owszem kosztuje swoje ale ..... czego sie nie robi dla uciechy ;)

Pozdrawiam. dylemat jest a kwoty tez nie male dlatego tak drecze ;))
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Efekt nie będzie murowany gdyż wiele zależy od napędu - jeżeli jest kiepski to odczyt danych będzie obarczony dużym błędem jiteru z którym sobie rady nie da nawet najlepszy DAC

W cenie 1500zł faworytem jest Phillips BDP 9600 w sekcji audio pracuje przetwornik Burr -Brown 24/196 spotykany w wysokiej klasy odtwarzaczach , sekcję wideo wyposażono w Qdeo Marvell co na dzień dzisiejszy jest szczytem ,jednak najciekawiej przedstawia się zasilanie w postaci transformatora toroidalnego (osobno zasilana sekcja audio i osobno wideo) w zasadzie żaden producent z tego zakresu cenowego nie stosuje takiego zasilania .Dźwięk z płyt CD na poziomie dobrych odtwarzaczy z przedziału 1000-1500zł
 

bluray

Banned
Takie odniesienia może robić dealer mający na półce ASUSa- i Panasy.
ASUS BDS-700 kosztuje teraz ok. 850 pln.
Ukraińcy omówili wszystkie procki na pokładzie.

Mam zasadę:
nigdy nie wdaję się w przymiotniki o audio.

Ala mam za sobą 35 lat na estradzie jako muzyk.
Więc znam jak brzmią akustycznie instrumenty, te tanie i te bardzo drogie.
Wiem także co robi z tym obróbka produkcyjna i post-produkcyjna.
Odnoszę te doznania do tego co wypuszcza system AV.

I tyle w temacie.
 
Do góry