Blu-ray Sony który ???

Bmw5er

New member
Koledzy doradźcie proszę !!
Który odtwarzacz BR wybrać od Soniaka ??
Ma być cichy czytać co mu się zapoda + USB DLNA też mile widziane :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Lepiej jakąś solidniejszą markę np. LG, a jeszcze lepiej odtwarzacz sieciowy, napęd BR to zabytek.
 
Z

zerga

Guest
sony bdp-s570,770 lub najnowsze 580 780 nie czytaja vcd.i ciche sa:popcorn:
 

Bmw5er

New member
Dzięki za informacje koledzy na tą chwilę kupiłem S370 zobaczymy czy będę zadowolony, ewentualnie się zmieni ;)
Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Lepiej jakąś solidniejszą markę np. LG, a jeszcze lepiej odtwarzacz sieciowy, napęd BR to zabytek.
Witam.
Taaak solidniejsza marka. Co Kto lubi. Miałem LG 390 i "zamieniłem" na Sony coś tam 360. 370 (następca 360) będzie w porządku.
Do mkv i innych "cudów" mam Dune. BR to zabytek ? Hmmmm. Masz jakiegoś następce BR ?
Jak myślisz skąd są pliki HD do odtwarzaczy sieciowych.
 
Ostatnia edycja:

wucash

Active member
Bez reklam
Przyłączę się do wątku i nieśmiało zapytam :p - wiadomo może już jak radzą sobie z plikami NTFS i mkv nowe modele sony 480 i 580 ?
 

janusz

New member
Bez reklam
Witam.
Taaak solidniejsza marka. Co Kto lubi. Miałem LG 390 i "zamieniłem" na Sony coś tam 360. 370 (następca 360) będzie w porządku.
Do mkv i innych "cudów" mam Dune. BR to zabytek ? Hmmmm. Masz jakiegoś następce BR ?
Jak myślisz skąd są pliki HD do odtwarzaczy sieciowych.
Oczywiście, jest nim np. twardy dysk. BR, a włąściwie dysk optyczny to przeszłość, ma zbyt wiele ograniczeń. Oprócz pojemności (50 GB płyt dwuwarstwowych), dochodzą jeszcze problemy z różnymi formatami, które możnaby częściowo zmniejszyć przez lepsze firmware. To, że pliki pochodzą od Br to tylko wina dystrybutorów, którzy stosują nośnik BR, na disiaj wydaje się wystarczający i wygodny do sprzedaży.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie sądzę. BR jest już od kilku lat i do dzisiaj się nie znalazł zainteresowania nabywców. Nawet w wypożyczalniach stanowi jedynie śladową ilość. Większość odwiedzających wypożyczalnie to ludzie nie mający czasu na interesowanie się technologią, mają stare DVD i to im wystarcza. Osoby bardziej cywilizowane zamieszczają obraz płyty w internecie i nie marnują zbędnych płyt do wypalania. Poza tym zaczynają działać wypożyczalnie w kablówkach i platformach satelitarnych VOD. Format BR jeszcze nie zaistniał na dobre, a już jest archaiczny. Dystrybutorzy powoli zrozumieją, że ganianie się od wypożyczalni do domu z zapisem cyfrowym to absurd.
 

blurejs

New member
Częściowo masz rację, ale.. Blu-ray nie nadaje się do wypożyczalni. Blu-ray jest dobry dla kolekcjonerów, którzy chcą mieć najwyższą jakość audio i wideo oraz wartościowe materiały dodatkowe dotyczące filmów.
To a tylko Blu-ray, żadne wypożyczalnie ani pliki w internecie. Wiesz ile trwa ściąganie 30 czy 50 GB?
 
Do góry