Blu-Ray nie odtwarza DVDR DL i w większiśći DVD R

lorry

New member
Witam .
Nagrałem kilka płyt DVD R dwówarstwowych i żadnej blu ray nie chce odtworzyć , a odtwarzacz DVD nie ma z nimi problemu.To zjawisko dotyczy także w większośći DVDR mojej kolekcji .Co jest tegpo przyczyną co jest blokowane jak to wyeliminować na przyszłość.
 

lorry

New member
SierzantHarris napisał:
Przed nagraniem filmu ustaw w nero UDF 2.50 i to powinno rozwiązać twój problem.


Nie mam nero i nigdy nie miałem . Te płyty to ZZ TOP 208 , SARAH BRGHTMAN SYMPHONY po 7GB poj odtwarzją tylko menu i koniec .To samo jest z płytą DVD z marketu bez licencji na wyporzyczanie blu -ray odtwarza tylko reklamy . To dziwna blokada w tym odtwarzaczu.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
lorry napisał:
Witam .
Nagrałem kilka płyt DVD R dwówarstwowych i żadnej blu ray nie chce odtworzyć , a odtwarzacz DVD nie ma z nimi problemu.To zjawisko dotyczy także w większośći DVDR mojej kolekcji .Co jest tegpo przyczyną co jest blokowane jak to wyeliminować na przyszłość.


Sprawa jest prosta, najwyraźniej nie umiesz kopiować. Znajdź kogoś kto Cię tego nauczy. Istnieje też mionimalna sznsa (1%) , że masz uszkodzony S550. Sprawdź nagrana płytę u kolegi.
 

lorry

New member
Sprawa nie jest prosta bo ja nic nie kopiuje ja tylko nagrywam gotowy katalog który otrzymam VIDEO TS (BUP,IFO VOB) Jeśli odtwarzacz był
by uszkodzony to nie odtworzyłby żadnej płyty a kilka płyt dvdr dl śmiga jak złoto Guciu jak taka sprawa prosta to dlaczego odtw.dvd odtworzy film z płyty dvd video kupionej w markecie a blu ray tylko z niej reklamy ,tu tez jest problem kopiowania.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli nie odtwarza oryginalnych płyt DVD to być może jednak jest uszkodzony?

A gdzie kupiłeś? Może ma jakąś blokadę regionalną?
 

bluray

Banned
Zrób rip w AnyDVD do obrazu ISO.
I dopiero wtedy z ISO wypal DL.
Będzie działało w każdym przypadku.

W AnyDVD poklikaj stosowne opcje.
 

lorry

New member
orginalne płyty DVD odtwarza z wyjątkiem jednej która nie ma licencji na wypożyczanie ,tylko reklame. Odtwarzacz nowy od Sony . Żeby było śmiesznie to nagrałem kolejną płyte z koncertem DVD R DL 7 GB. z katalogu video ts i śmiga jak talala obraz żyleta. Widać w tamtych płytach muszą być zakodowane pliki z wyjątkiem menu
 

Gucio50

New member
Bez reklam
lorry napisał:
orginalne płyty DVD odtwarza z wyjątkiem jednej która nie ma licencji na wypożyczanie ,tylko reklame. Odtwarzacz nowy od Sony . Żeby było śmiesznie to nagrałem kolejną płyte z koncertem DVD R DL 7 GB. z katalogu video ts i śmiga jak talala obraz żyleta. Widać w tamtych płytach muszą być zakodowane pliki z wyjątkiem menu


Być może, a wniosek jest taki. Masz kłopoty z wytwarzaniem płyt. Jedne Ci "wychodzą" a inne nie. Przyczyną może być, piszę w malejącej kolejności prawdopodobieństwa:
- brak wiedzy, lub odpowiedniego oprogramowania,
- rozregulowana nagrywarka, raz nagra ok A CZASEM "TROSZKĘ nIE TAK"
- wada Sony S-500, w co wierzę


Cały Twój problem mnie ciekawi, nie mam wcale zamiaru udowadniać Ci "że się nie znasz", jest jakiś problem i ja też próbuję ... ... coś zgadnąć.
 
Ostatnia edycja:

DZ_R

New member
Nie znam się na nagrywaniu płytek do odtwarzania przez DVD, więc to najlepszy powód, żebym zabrał głos w tej dyskusji...

Jak robiłem na odwrót - to znaczy chciałem zawartość płytek DVD odtwarzać na komputerze, to najpierw programem DVD Decrypter musiałem odkodowywać zawartość DVD. Jeśli się tego nie dekodowało, tylko przegrywało zawartość DVD na dysk, to ta zawartość niezdekodowana za bardzo (wcale) nie chciała się odtwarzać.

Więc może jak ktoś robi w drugą stronę - zawartość katalogu z VOB-ami chce nagrać na płytkę DVD, to pownien to jakoś z powrotem "zaszyfrować"???
 

kast6

New member
A ja zaproponuję coś prostszego.

Otóż, kup płytkę DVD-R DL, bo zapewne masz "+". (Strzelam, gdyż "plusy" są bardziej dostępne w sklepach, a za "minusami" trzeba pochodzić.) Mój problem rozwiązały płyty "VERBATIM DVD-R DL"

Jeśli natomiast nagrywałeś na "minusach" - zrób odwrotnie - kup "plusy".

Pozdrawiam
 

lbk

New member
Z ciekawości przetestowalem różne stare płyty dvd. Co prawda posiadam s350, ale to akurat nie powino mieć znaczenia. Odtwarza wszystko: plusy, minusy, DL. Oczywiście płyty markowe: TDK, Verbatim. Wynalazków typu EMTEC nie używam.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
DZ_R napisał:
Nie znam się na nagrywaniu płytek do odtwarzania przez DVD, więc to najlepszy powód, żebym zabrał głos w tej dyskusji...

Jak robiłem na odwrót - to znaczy chciałem zawartość płytek DVD odtwarzać na komputerze, to najpierw programem DVD Decrypter musiałem odkodowywać zawartość DVD. Jeśli się tego nie dekodowało, tylko przegrywało zawartość DVD na dysk, to ta zawartość niezdekodowana za bardzo (wcale) nie chciała się odtwarzać.

Więc może jak ktoś robi w drugą stronę - zawartość katalogu z VOB-ami chce nagrać na płytkę DVD, to pownien to jakoś z powrotem "zaszyfrować"???

o rany tym programem, usuwa sie zabezpiecznie z plyty i to wszystko, co do ostatniego to kompletna bzdura, jak juz sie usunelo zabezpieczenie to wypalasz plyte bez.
staszne wynalazki ostatnio ludzie tu pisza
 

abcaa

New member
Wynik końcowy musi być wypalony jako BDMW. Tylko taki plik będzie czytany przez BR. Nie wszystkie odtwarzacze widzą takie pliki.
 

manek1973

New member
lorry napisał:
Witam .
Nagrałem kilka płyt DVD R dwówarstwowych i żadnej blu ray nie chce odtworzyć , a odtwarzacz DVD nie ma z nimi problemu.To zjawisko dotyczy także w większośći DVDR mojej kolekcji .Co jest tegpo przyczyną co jest blokowane jak to wyeliminować na przyszłość.

Witam
Trudno wyrokować z tak szczątkowych informacji, ale choć nie jestem profesjonalistą postaram się podzielić swoją wiedzą w tej dziedzinie, którą zdobyłem przy rozwiązywaniu podobnego problemu. Mianowicie nagrałem DIVIX-a na DVD i chciałem odtworzyć na odtwarzaczu Bly Ray ( Panasonic DMP-BD30). Wszyctko działało. Następnie znowu nagrałem kolejne DIVX-y na inną płytkę DVD i lipa. Nie szło. Mój playerek mówił że coś jest nie tak. Porównałem te 2 płytki i okazało się, że pierwsza to DVD-R i na niej śmiga, natomiast ta druga to DVD+R. Okazało się, że na +R DIVx-y nie idą. Może u Ciebie są takie ograniczenia również z DVD-Video. Nie wiem.
Kolejna sprawa to program do nagrywania. Używam NERO 9 i tu wszystkie płytki wypalają się super. DIVX i DVD-Video odtwarzam bez problemów. Może więc warto zmienić program do nagrywania?
Tak na marginesie radziłbym poczytać instrukcję obsługi. Tam napewno będzie opisane jakich płyt należy uzywać aby wszystko było ok. Pewnie napisali tam również o tym jak nagrywać.
 

abcaa

New member
BoDeX napisał:
Nie wypisuj bzdur ....
Fakt że nie doczytałem że chodzi o płytki DVD ale nie zmienia to faktu że jeśli chodzi o odtwarzacze BR to należy sprawdzać wcześniej czy czytają BD-R/RW oraz BDMV dla kamer.
 
Do góry