Blu-Ray LG BD 370 i audio do niego

asdlol500

New member
Witam.
Zakupiłem bardzo zachwalany odtwarzacz LG BD370 i jestem niemile zaskoczony. Ktoś mi jest w wytłumaczyć dlaczego z tyłu są tylko 2 wyjścia na głośniki? Nie mam pojęcia jakim cudem mam tam podłączyć 5.1.
Sprzęt za 6 baniek bez wyjść na 5.1 ...

Pozdrawiam
 

GrzegorzN

New member
Jak wygląda twoja konfiguracja sprzętowa, tzn. masz jakiś wzmacniacz AV.
BD390 ma wyjścia o które Tobie chodzi ale jest droższy.
 

LUPO78

Banned
amplituner AV może byc 7.1 np. Denon AVR-1910 http://www.euro.com.pl/amplitunery/dane-techniczne-denon-avr-1910-czarny.bhtml#content_3c bd podłączasz przez wyjście optyczne
coaxial lub hdmi http://www.buyblurayplayers.com/wp-content/gallery/lg370/370d.jpg jężeli chcesz mieć dźwięk 5.1 lub 7.1 - do wyboru do kolory,kwestia zaznajomienia się ze specyfikacją sprzętu,amplitunerów na rynku jest do wyboru do koloru,ale nie zapomnij by miał hdmi i zorientuj się w specyfikacji amplitunera przed kupnem bo jeżeli chodzi o bd 370 to wybór :eek:k: szukaj amplitunerów z dolby digital plus,dolby true hd,dts hd ósma strona instrukcji bd370 Uwagi dotyczące kompatybilności
 Ponieważ BD-ROM jest nowym formatem, możliwe są problemy
kompatybilności określonej płyty, podłączenia cyfrowego i innych
elementów. Jeśli wystąpią problemy z kompatybilnością, prosimy o
kontakt z centrum obsługi klienta.
 Oglądanie zawartości wysokiej rozdzielczości i konwertowanie
standardowej zawartości DVD może wymagać odpowiedniego wejścia
HDMI lub wejścia DVI obsługującego urządzenie.
 Niektóre płyty BD-ROM i DVD mogą wymagać użycia komend
operacyjnych lub właściwości.
 Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus oraz DTS-HD są obsługiwane dla
maksymalnie 7.1 kanałów, jeżeli używasz złącza HDMI dla wyjścia
audio.
 Można używać urządzenia USB, które zawiera informacje związane z
płytą, włączając informacje pobrane z sieci.
Długość przechowywania informacji zależy od używanej płyty.
Wymagania systemowe
Dla odtwarzania video wysokiej jakości:
 Wysokiej jakości wyświetlacz, który ma gniazda wejściowe COMPONENT
lub HDMI.
 Płyty BD-ROM z zawartością high definition.
 Dla niektórych treści zawartych na płytach konieczne jest użycie
wejścia DVI obsługującego HDMI lub HUCP (jak określono przez
autorów płyty).
 Dla konwersji standardowej płyty DVD, konieczne jest wejście DVI
obsługujące HDMI lub HDCP na odtwarzaczu do skopiowania
zabezpieczonej treści.
Dla wielokanałowego odtwarzania audio DolbyŸ Digital Plus, Dolby
TrueHD i DTS-HD:
 Wzmacniacz/ odbiornik z wbudowanym dekoderem (Dolby Digital,
Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS lub DTS-HD).
 Głośnik główny, środkowy, surround oraz subwoofer w wybranym
formacie.
8
ten amplituner co podałem będzie dobry
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
napisze ile chcesz przeznaczyc na to kino , czy bedziesz ogladal tylko filmy czy rowniez w gre wchodzi odtwarzania muzyki - jezeli tak to jakiej i czego wiecej film/muzyka no i jaka powierzchnie masz do naglosnienia ... zabawna historia :lol:
 

asdlol500

New member
@LUPO78
W zupełności wystarczy mi 5.1. Jednak piszesz ze aby mieć 5.1 lub 7.1 musi być na coaxial lub hdmi. Hdmi mam zajęte przez telewizor więc zostaje te drugie wejście.
Amplituner podany przez Ciebie jest bardzo drogi, o wiele za drogi. Potrzebuje coś dla 'niedzielnego' oglądacza filmów, aby obsługiwał standardowe tryby z dolby digital plus,dolby true hd,dts hd

@marecki 6
Na amplituner + głośniki chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 600zł. Nie stosuje do odtwarzania muzyki, tylko filmy. Pokój mam o wymiarach 3,7m x 4,5m
 

marecki6

New member
Bez reklam
w takim razie zapomnij o dobrej jakosci sprzecie bo za 600zl nie da sie nawet dobrych frontow kupic nie mowiac juz o ampli i kolumnach ... pozostaje ci poszukac na allegro jakiegos uzywanego sprzetu ... ewentualnie Koda DRA-660 ale watpie zeby oferowalo to cos sensowna jakosc
 

asdlol500

New member
za 600zł nie mogę mieć audio z przestrzennym dźwiękiem? no chyba sobie jaja robisz. Zwykłe głośniki 5.1 kosztują około ~ 350zł za resztę amplituner, co to jest za problem?

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, ja chcę przestrzenny dźwięk, zwykły, po prostu przestrzenny, a nie jakieś audiofilskie audio lepsze od nagłośnienia w kinach...
 

asdlol500

New member
Piszę bo się w ogóle nie znam na głośnikach czy też doborze amplitunera. Ale zamiast pomocy to nie wiem co tu jest prezentowane...
 

wilhelm1983

New member
Witam
z twoim budżetem nie jest możliwe zaprezentowanie nic rozsądnego z czego byłbyś zadowolony.Proponowałbym zwiększenie go do 1700 zł to jest minimum gdyż najtańszy amplituner to cena około 1000 zł a i tak trzeba liczyć na odrobinę szczęścia aby znaleźć coś ciekawego.
Pamiętaj, że zestawów KD nie kupuje sie na rok tylko jest to zakup na kilka lat i nikt Ci nie zaproponuje zestawu z którego byłbyś później niezadowolony.
Kupując Blu ray napewno chciałbyś wykorzystać pełne możliwości jakie daje nowy format czyli nie tylko wysoka rozdzielczość ale także dźwięk DTS-HD.

Jeżęli mogłbym cos doradzić to proponowałbym z głośników JAMO S416 HCS3 cena 577 + jeżęli masz bardzo ogranicznoy budżet i kupienie najtańszego amplitunera Sony używanego np SONY STR- DE445 dostępny na allegro za około 400 zł jednak będzie to półśrodek ponieważ ampli nie bedzie posiadał możliwości zdekodowania dźwięku DTS-HD ale pozwoli CI uzyskać ładny dźwięk przestrzenny. Jak będziesz za jakiś czas dysponował jakimiś większymi pieniędzmi to wymieniłbyś ampli na nowy dekodujący nowe standardy dźwieku.

Mam nadzieje że pomogłem

P.S. Jeżeli chodzi o głośniki to zdecydowanie odradzam zakupu za 350 zł ( najprawdopodobniej miałeś na myśli VK 6100) polecam Jamo - dobre głośniki które posłużą Ci wiele lat.
 
Do góry