blu ray i jakość obrazu

romario77

New member
czy salony RTV w akcji promowania wybranych TV stosują specjalnie stworzone filmiki reklamowe (scenki np. z filmów) tak iż jakość sprawia wrazenie naprawde bardzo realistycznej ?
Pytam poniewaz według mnie gdy odtwarzam blu ray i ogladam np batmana to według mnie odbiega on znacznie od jakosci tego obrazu prezentowanego w sklepach i tych samych scen z batmana?
O co chodzi czy to kolejny chwyt marketingowy salonów iz posiadaja one własne , specjalne dla potrzeb reklamowych filmy które maja przykuwać wzrok potencjalnego klienta?
Telewizor jaki posiadam odbiera sygnał 1080p , odtwarzam blu-ray poprzez konsole ps3 i przekazuje sygnał przez HDMI a jednak jakośc wciąz nie taka jaka mozna spotkać w salonach... hmmm
:-? no więc o co kaman???
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prosta sprawa, niemal w kazdym sklepie leca materialy demo, a te sa zrealizowane z glowa, o to sie nie boj. Do tego dochodzi (bardzo czesto) zalaczony w tv tryb "sklepowy", czyli podbicia kolorow, kontrast itp.
To wszystko sprawia wrazenie "jakosci", ale to zgubne myslenie, w domowych warunkach wszystkie te ustawienia sa nic nie warte, przerysowane i nienaturane.
Podobnie jest z sprzetem audio, zazwyczaj tony niskie/wysokie sa podbite na maximum, jest duzo basu, jest duzo cykania, a to laikow przyciaga, tyle tylko ze to nie ma nic wspolnego z naturalnym brzmieniem.
Jezeli mimo wszystko odtwarzajac film BR nie jestes zadowolony, to pobaw sie ustawieniami obrazu. To podstawa.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Filmy to co innego niż demo. Na demkach zazwyczaj są statyczne, lub mało dynamiczne obrazy, tryb sklepowy podbija niemal wszystkie parametry, a na filmach często dochodzi filmowe ziarno czy "zażółcenie" obrazu, mające niby imitować wypłowiałe płótno ekranu ;)
Puść sobie te same demka to prawdopodobnie będziesz już zachwycony.
 

romario77

New member
W takim razie, zapewne zalaczony jakis tryb "dynamiczny".
tryb dynamiczny tez ząłaczam, opcję pixel w pixel itp i wciąż nie to samo. Pobawie sie jescze ale wydaje mi sie ze prubowałem juz wszystkich parametrów. Może chodzi o jakis specjalny sygnał w wysokiej częstotiliwości Hz ? Mysle ze te demowki z batmanem nie jeden z Was widział bo jakis czas temu mielili je w wiekszosci salonów media markt lub AGDRTV...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chodzi o to zebys Ty zalaczal tryb dynamiczny, ale o to ze w sklepie mogl taki byc zalaczony. Lub cos, co sprawia ze obraz jest bardziej nasycony i kolorowy, czyli podbity kontrast, kolory, ostrosc itp.
Takie tv w sklepie maja przyciagac wzrok, ale jak wspomnialem, to zazwyczaj nie ma nic wspolnego z naturalnoscia.
Co dokladnie jest nie tak? Kolory slabe, ostrosci, jasnosc?
Gry na PS3 wygladaja ok, czy tez w Twoim mniemaniu cos nie tak?
Moze kwestia podlaczenia, ustawien, lub zwyczajnie chcesz bardzo intensywnych barw, czyli to co w sklepach.
 
Pewnie chodzi o wrażenie jakby płynności, np hobbit 48fps jest taki płynny, poza tym mój Panasonic też to ma w ustawieniach, ale wyłączone mam :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No nie, ale w sklepie mogl byc zalaczony tryb dynamiczny lub sklepowy.
Sklepowy to w zaleznosci od tv, ale zazwyczaj to sa reklamy (funkcji,menu) czy tez prezentacja roznych mozliwosci tv, dynamiczny to jeden z trybow wyswietlania obrazu, zazwyczaj cos co ladnie wyglada w swietle marketowym, a w domu wypala oczy.
 

tdx

New member
Bez reklam
zależy mógł być sklepowy bez pop-upów i wtedy tylko kasuje ustawienia co 30min...
A pamiętasz czyje to było demo SONEGO?
na Sony 2012 Bravia Interactive Demo Disc jest Batman Begins (1:41) TrueHD 5.1
 

romario77

New member
zależy mógł być sklepowy bez pop-upów i wtedy tylko kasuje ustawienia co 30min...
A pamiętasz czyje to było demo SONEGO?
na Sony 2012 Bravia Interactive Demo Disc jest Batman Begins (1:41) TrueHD 5.1
nie pamietam czy było to demo sonego ale bardzo mozliwe . jesli chodzi o batmana to z pewnoscią nie był to BEGINS lecz nastepna część ta z Jokerem (chyba najlepsza, według mnie) a prezentowany fragment to ten w którym batman dosiada swojego bat motocykla i rusza na ulice wprost na nadjezdzjacego jokera.
Nie chodzi o efekt jaskrawosci i nasycenia kolorów lecz o super detal i płynność obrazu niemalze az za naturalny...
Sprawdziłem własnie sygnał jaki odbiera tv podczas ogladania Avatara i w momencie załaczania filmu telewizor w lewym górnym rogu na kilka sekund pokazuje informacje 1080p/24Hz
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli plazma, a Ty pewnie powolujesz sie na porownania do lcd w sklepie? Tak, czy nie, bo to by duzo wyjasnialo. Chyba ze dokladnie ta sama plazma w sklepie swiecila "lepiej"?
 
Do góry