Blu-ray czy zwykłe dvd do sharpa 42dh77e

scoobydoo19911

New member
Witam

Mam takie małe pytanie. Czy do sharpa 42dh77e lepsze będzie dvd czy blu-ray? Tak sobie myśle czy będe widział jakąś różnice w obrazie miedzy tymi dwoma formatami. Wczoraj oglądałem ze zwykłego dvd po komponencie z włączonym progressive scanem królestwo niebieskie i asterixa: misje kleopatra i obraz był super, wgniótł mnie w kanape. Zastanawia mnie czy jestem wstanie zauważyć różnice pomiędzy 576p z dvd i 1080p z blu-ray siedząc od 3m do 4m od telewizora? Po dłuższym ogarnianiu tematu przypomniałem sobie że blu-ray najlepiej podpina się przez hdmi nowe dvd też można, czy da to lepszy obraz w porównaniu do komponenta? Czy film dvd puszczony z blu-ray będzie lepiej wyglądać na telewizorze? I moje ostatnie pytanie. Czy są odtwarzacze blu-ray odtwarzające divxy
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak, będzie lepiej!!!! Zobaczysz różnicę, nie powalającą, ale widoczną.
A jak zadbasz jeszcze o dźwięk to dopiero będzie wypas! ( dźwięk z płyt Blu-Ray DTS HD MA, o PCM 5.1 nie wspominając)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak, ale tutaj cudów się nie spodziewaj.
Powiem Ci tak - mam skaler do wyższej rozdzielczości w nagrywarce DVD i w odtwarzaczu Blu-Ray. Filmy DVD oglądam z Blu-Ray bo wyglądają lepiej....
Markowe dobre ( czytaj drogie) odtwarzacze DVD mają ponoć dobre skalery, ale nie mam, nie widziałem to nie mogę ocenić.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Są odtwarzacze BR odtwarzające Divixy, np. LG Bd390. Mogę sie mylić, ale po komponencie będzie max 1080i a po HDMI 1080p.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
różnica przy dobrych materiałach jest duża.
Problemu bym się dopatrywał gdzie indziej. Czy masz większą dostępność do dobrych filmów na dvd czy na BD ?
 

scoobydoo19911

New member
w zasadzie większą dostępność mam do dvd bo blu-ray w zasadzie zerową moje jedyna spotkania z tym formatem były w marketach.

a co do odtwarzaczy to da się kupić jakiś przywoity sprzęt za około 800 zł widział mi by sie jakiś z pod znaku lg albo panasonica bo jeżeli niema sprzętu w tych okolicach cenowych to poczekam z zakupem może do wakacji.

morzecie jakies propozycje z tych marek no może jeszcze philipsa zarzucić w tym przedziale cenowym

generalnie jak bym był na bieżąca z nowym sprzętem to bym takich głupich pytań nie zadawał, więc wybaczcie mi mój brak wiedzy
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
sprawa prosta - jesli masz odtwarzacz DVD i chcesz kupic
odtwarzacz BD zeby miec lepszy obraz nie majac jednak dostepu do plyt BD - troche bezsensowne wydawanie pieniedzy
stojac przed wyborem kupna odtwarzacza ,przy obecnych
cenach trzeba byc frajerem zeby pakowac sie jeszcze w DVD
 

Horhe Ortega

New member
Dodać można , że jeżeli nawet nie chcesz kupować wielu drogich płyt Blu - to może jakaś wypożyczalnia od czasu do czasu ...Sporo osób "testuje" też playery(np. tani LG 350 kosztujący teraz ~460pln) MKV-kami itp.W okolicach 800pln ciekawy jest Philips 7500(również dysponujący "szerszą funkcjonalnością";)).DivX/napisy też raczej bezproblemowo-zależy na ile dobre w tym względzie jest to Twoje stare DVD.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jeżeli nawet nie chcesz kupować wielu drogich płyt Blu - to może jakaś wypożyczalnia od czasu do czasu ...Sporo osób "testuje" też playery(np. tani LG 350 kosztujący teraz ~460pln) MKV-kami

przez brak dostepu do plyt BD rozumialem tez brak
wypozyczalni w poblizu ;)
nie jestem entuzjasta mkv,a nawet przeciwnikiem....:D
jednak nie jestem rowniez "oszolomem" -dlatego
moge przyznac ,ze w przypadku 42" TV i braku
jakiegokolwiek "w miare" sprzetu audio (tak mi sie wydaje-
moze nieslusznie) takie mkv byloby dla zalozyciela watku
interesujaca alternatywa w stosunku do DVD
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie bardzo wiem co można mieć przeciwko mkv? Naprawdę trudno cokolwiek mi wyobrazić, oczywiście jeżeli się świadomie i rozsądnie z niego korzysta. W porównaniu z DVD jest o wiele lepszym formatem, a wielkość plików jest taka sama lub mniejsza. Oczywiście wolę za 7-10 zł wypożyczyć oryginalny BR, ale gdy takiego nie ma mkv jest najlepsze.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
sam sobie odpowiedziales
na przez siebie zadane pytanie :D
wlasciwie nic nie mam do dodania
oprocz tego , ze mnie wypozyczenie plyty
kosztuje jakies 6.5 zl i dostawa do domku !:D
 

Horhe Ortega

New member
Ja oczywiście również jestem przeciwnikiem mkv...jedynie o umiarkowanej zagorzałości...:p.Ściągam taki trailerek HD który okazuje się m2ts-em i co? TV nie czyta więc przerabiam w kilka sekund na mkv i oglądam.Podobnie pliki z kamer HD.Zasadniczo to tylko kontener.W Chinach czy jakoś tak krążą podróbki Blu-Ray i oby tylko tam.
 

czesio_666

New member
Nie zgodzę się z tym "frajerem".
Bd jest teraz nowością na której chca zarabiać więcej producenci sprzętu.
Cena filmu jest też dość wygórowana. Wypożyczenie też kosztuje więcej niż w przypadku dvd.
Kiedyś podobnie było jak wchodził na rynek dvd.
Więc może lepiej poczekać jeszcze z zakupem i kupić dvd z tym co aktualnie potrzebujemy.
Nie dajmy zwariowac się marketingowi, bo okaże się że kiedy obejrzymy lub kupimy swoją pierwsza płytę bd nasz odtwarzacz będzie jakimś przestarzałym sprzetęm.
Ja osobiście kupię dvd z "bajerami" które bedą mi potrzebne a potem jak bd będzie już "powszechnym" standardem zdecyduje się na niego.
Sprzętu przecież nie kupuje się na dłuuugo.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nowoscia ?! nowoscia to moze byl BD jakies dwa
lata temu ! :D
nawet jesli wypozyczenie plyty BD jest drozsze
o kilka zlotych od DVD to co ?! nie warto kupowac
playera BD ?! nie warto tez brac platformy cyfrowej
bo jest drozsza niz "analog" , wlasciwie to nie warto
kupowac TV full hd, a najlepiej uzytkowac 29" crt bo wszystko inne to marketing i lepiej poczekac az HD
tak spowszednieje,ze bedzie osiagalne z anteny siatkowej....:D
a jakie to kuszace " bajery" ma to DVD ? robi full hd z div'x?!

ps.nie mialbym takiej cierpliwosci z oczekiwaniem
na "spowszechnienie" zeby zakup DVD planowac w 2010 roku ! :hmm:
 
Ostatnia edycja:

vasyndrom

New member
Nie zgodzę się z tym "frajerem".
Bd jest teraz nowością na której chca zarabiać więcej producenci sprzętu.
Cena filmu jest też dość wygórowana. Wypożyczenie też kosztuje więcej niż w przypadku dvd.
Kiedyś podobnie było jak wchodził na rynek dvd.
Więc może lepiej poczekać jeszcze z zakupem i kupić dvd z tym co aktualnie potrzebujemy.
Nie dajmy zwariowac się marketingowi, bo okaże się że kiedy obejrzymy lub kupimy swoją pierwsza płytę bd nasz odtwarzacz będzie jakimś przestarzałym sprzetęm.
Ja osobiście kupię dvd z "bajerami" które bedą mi potrzebne a potem jak bd będzie już "powszechnym" standardem zdecyduje się na niego.
Sprzętu przecież nie kupuje się na dłuuugo.

sek w tym ze na zachodzie plyta blu-ray nie jest wcale o wiele drozsza niz dvd, prosty przyklad Ci podam, tydzien temu mialem ochote nabyc dystrykt 9 obok siebie lezaly wersje blu-ray i dvd, roznica miedzy nimi wynosila 3 funty czyli ~13zl nie dolozylbys tyle do blu-ray'a?

problem jest w polsce gdzie ceny plyt sa prawie 2 razy wieksze niz na zachodzie, no ale nie ma co sie dziwic skoro prym wiedzie u nas okrojony rip blu-ray'i aka h264 zapakowane w matroske.
 

janusz

New member
Bez reklam
A tu się z oszczędzającymi nie zgodzę. O ile cne zakupu jest może , za wysoka przy BR w stosunku do DVD, to kupuje się tylko rzeczy, które ogląda się wiele razy i można dołożyć kilkanaście zł a nawet więcej, a jak nie to np. świetne okazuje się mkv. Przy filmach, które ogląda się raz, wypożyczenie jest w tej samej cenie lub minimalnie wyższej, więc warto postawić na BR, tym bardziej, że cena biletu rodzinie do kina już jest o wile większa.
Są jeszcze rzeczy niedostępne na rynku. Mam kilka świetnych koncertów na mkv, obraz miażdzy DVD, prawie BR, dźwięk jakości DVD. Tyle tylko, że nie kupię tego ani na DVD, ani BR, bo to koncerty z HDTV, nie dostępne w sprzedaży. Wtedy mkv jest najlepsze i BR można w buty włożyć, bo gówna tego tylkko tyle co w ofercie detalicznej.
 
Do góry