Blu-ray bardzo dobrze skalujący DVD

Buti

New member
Witam.
Chcę wybrać odtwarzacz blu-ray, który bardzo dobrze skaluje filmy DVD. Spotkałem się z opiniami, że każdy blu skaluje lepiej niż dvd ze skalerem. Posiadam pionka dv 400v podpiętego przez hdmi do proja 720p. Ile trzeba wydać by mieć odczuwalną poprawę obrazu z krążków dvd? Oczywiście od czasu do czasu będę też oglądał materiał z płyt blu-ray.
Dodatkowo chciałbym by sprzęt był cichy. Wielu twierdzi, że ps3 bardzo dobrze radzi sobie z dvd ale wentylator daje o sobie znać. Wolę wiec cos cichego i konsola odpada. Do kwoty 700zł troche tego jest na allegro. Proszę użytkowników konkretnych odtwarzaczy blu-ray o podpowiedź.
Pozdro.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Oppo? Zajefajna maszynka, ale miało być 700 złotych a nie euro... ;)

Z tego co można poczytać, to LG 370, Panas 60 i Sony 360 bardzo dobrze sobie radzą z wymienionym zadaniem, niewiele gorzej niż Samsung 2500. Oppo to oczywiście inna liga.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie wiem jak to wyglada w innych odtwarzaczach ,w kazdym badz razie porownujac obraz DVD z playera pioneera 410 a sony 550 nie zauwazylem skoku jakosciowego nawet na duzym ekranie. o wiele wiekszy wplyw ma sama jakosc materialu na plycie DVD, dobre wydanie mozna obejrzec na 90" ,kiepskiego wydania nic nie ratuje i jest nie do obejrzenia.
 

Buti

New member
Tego właśnie próbuję dociec czy różnica będzie zauważalna, bo może się okazać, że mój pionek skaluje na tyle dobrze, że niewiele więcej da się już zrobić.

Propozycja samsunga jest jednak za droga. Liczę się z tym, że za jakiś czas obecne blu będą znacząco tańsze i tym bardziej nie chcę przepłacać.
Może ten lg s370 - wentyla nie ma i cichy ponoć jest.
 

Buti

New member
Czytam o tym HQV. Nie widziałem jeszcze obrazu na sprzęcie, który ma to na pokładzie ale z tego co widzę to właśnie ma to na celu poprawę materiału z DVD. Czyli samsung to chyba jedyny sprzęt w zadanym przedziale cenowym, który to ma...
Ciekawe jak to w nim zdaje egzamin. Czytam wątek o bd 2500 i tam jego użytkownik stwierdza:
"Obraz w porównaniu z moim Pioneerem 400 nie jest lepszy jeśli chodzi o dvd. Jest bardzo wysostzony bo jest regulacja ostrości..ale też i odszumiania. Pioneer niby ma ale nie widać tego po hdmi żeby coś regulował. Z pioneera obraz jakby monetami bardziej teatralny..w Samsungu bardziej płynny." Chyba to porównanie tyczy sie dvd dv 400v jak sądze:confused:. To albo te różnice są niewidoczne jak się ich nie szuka albo nie do końca to działa tak dobrze:cool: .
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Mogę Ci podpowiedziec jedno. Kupowanie odtwarzacza blu-ray, w roli odtwarzacza DVD mija się z celem. Nie napisałeś, czy zamierzasz ogladać na nim filmy blu-ray.

Sądze, że nie można się spodziewać cudów w dziedzinie odtwarzania DVD od odtwarzaczy blu-ray. One nie do tego w pierwszej kolejności służą. Nie wiem, skąd przekonanie, że pierwszy lepszy odtwarzacz BD spełni się w roli odtwarzacza DVD lepiej od odtwarzacza DVD. Skaler swoje kosztuje i budżetowy BD odtworzy płyte DVD na zbliżonym poziomie do budżetowego odtwarzacza BD.

Posiadam LG BD390. Obejrzałem na nim jeden film DVD skalowany do 1080p na ekranie HD Ready (więc był przeskalowany w dół przez TV). Efekt był zaskakująco przyzwoity. Jednak na co dzień filmy DVD oglądam na odtwarzaczu Panasonic S100. Na LG oglądam wyłacznie pozycje BD.

Tobie radziłbym tak samo. Chyba, że masz kupca na swojego Pioneera. Wówczas możesz pogodzić odtwarzacz BD z odtwarzaniem DVD. W przeciwnym przypadku kupuj odtwarzacz BD wyłącznie do płyt BD.

Pioneer 410 jest jednostką budżetową i sądze, że znajdziesz odtwarzacz BD potrafiący zagrac z płyt DVD na zbliżonym poziomie. Jakiegos skoku jakościowego nie powinieneś się spodziewać.

I jeszcze to, o czym pisze Mat. Dobre wydanie DVD wypadnie dobrze. Słabe wypadnie słabo. O tym, jak dobrze może wypaść wydanie DVD przekonałem sie, gdy przerobiłem kiedyś plik mkv 720p na DVD. Chyba żadne oryginalne wydanie, jakie miałem w ręku nie równało się pod względem wyrazistości obrazu.

Coraz częściej mam wrażenie, że wydawcy DVD specjalnie obniżają rzeczywistą rozdzielczość materiału, aby pokazać różnicę między DVD, a BD.

ArtS :)
 

Buti

New member
Oczywiście, że mam zamiar również oglądać bd - i informacja o tym jest w pierwszym moim poście - kolega przegapił :) .

O to chodzi by zrezygnować z jednego urządzenia skoro drugie może zastąpić dwa a tym samym spróbować jeszcze polepszyć jakość odtwarzanego materiału dvd. Wyszedłęm z założenia, że blu-ray może na tym polu zdzialać więcej niż dvd, ale wypowiedzi w tym wątku mogą pomóc to zweryfikować. Urzytkownicy dzielcie się spostrzeżeniami.
 

Horhe Ortega

New member
Jasne że podstawa to dobre wydanie DVD.Też co innego obraz jako taki(ogólnie cały czas-tu cenne bywa odszumianie) a specyficzne-"trudne" sceny w wielu tytułach i różnie z tym sobie radzące sprzęty.Różnica w kilku tylko momentach-to dla wielu żadna różnica( mogli nawet nie zauważyć).Dodatkowo taki ulepszacz może czasem zdać egzamin , ale wymaga wprawnych prób/regulacji-całość nie odbywa się automatycznie i takie "dłubanie" może z czasem zniechęcić.HQV było już dawno w playerach DVD( z wyższej półki) jak i bywa w amplitunerach.Cudów trudno się spodziewać , ale skoro dla wymagającego videofila liczą się nawet drobiazgi.
 

setunia

New member
Bez reklam
Będąc kiedyś w Katowicach zajrzałem do Electro World, Tam na 50"LCD Sharpa leciały Gwiezdne Wojny IV. Podeszłem na ok 1m i byłem w szoku. W pierwszej chwili mmyślałem, że wypuścili to na BR :D :D :D , więc zacząłem myszkować gdzie te płyty. Okazało się, że film leciał z DVD z odtwarzacza Toshiba HD DVD to był ten legendarny E1, czy A1 z Reonem na pokładzie. Gdybym dzisiaj miał kupić dla siebie BR z porządnym skalowaniem DVD, kupiłbym właśnie Samsunga 2500 - on ma taki chip "onboard" To byłoby na tyle :D
 

Buti

New member
Sprawdziłem w sklepie naocznie. Wiatrak istnieje w p2500, ale nie wiem jak z kulturą jego pracy. Cena w media zaporowa. Alternatywy z HQV w tej cenie jednak nie ma. Pewnie ostatecznie wybiorę innego ze wzgledu na dodatkowe bonusy mimo braku HQV.
 

Buti

New member
Nie, nie w media. Tam to pralkę, którą kupiłem w innym sklepie za 1000zł mają za 1449zł więc przy blu mają też takie zawyżone ceny :).
Pooglądałem każdego możliwego blu z każdej strony i wnioski mam takie, że jakość wykonania jest tandetna bez wzgledu na cenę. Tanie, fortepianowe, palcujące się tworzywo sztuczne. 700zł to max co można dać za jaki kolwiek blu. Wiadomo, że obudowa to nie wszystko ale to z wyglądu przypomina sprzęt, który powinien za góra rok trafić do kosza na śmieci.

Ostatnio negatywnie jestem nastawiony do urządzeń elektronicznych, które szumią itd. Kompa doprowadziłem do stanu niesłyszalności bo już mnie denerwował. Obecnie jedynie mitsu szumi podczas filmu ale to mu wybaczam bo ma dużo wiecej plusów i podczas seansu mi nie dokucza zagłuszony muzyką z filmu.

Niestety wydaje się, że tylko lg robi blu bez wentyla w tym przedziale... szkoda, bo miałbym więcej do wyboru. Chyba, że któregoś pominąłem... wszystkich nie oglądałem z tyłu.
pozdro.
 
Do góry