blu ray a pliki mkv

Lukisz

New member
Witam
Przymierzam się do kupna panasonica bdt330 i chciałbym się poradzić czy jakość płyty blu ray jest dużo lepsza od pliku mkv. Bo jeśli jest taka sama to nie wiem czy jest sens kupować w ogóle odtwarzacz plus drogie płyty.
 

TomaszTor

New member
wszystko zależy od jakiego mkv... w stosunku do mkv w fullHD z dobrym bitrate przepaści nie będzie, na bluray dochodzą opcje dodatkowe, wygodniejsza nawigacja, itp.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To zależy od jakości pliku MKV...
Jak film zajmuje 4-5 GB to jakość na pewno będzie gorsza, 12-15GB będzie już najczęściej porównywalna...
Wiekszości ludzi wystarczają przyzwoite pliki w jakości 720p.
To już się świetnie ogląda...

Przejdz się do sklepu i sam oceń najlepiej...
 

Tomasz93

Member
Dokładnie tak jak napisał wyżej TomaszTor - wszystko zależy od tego jaki to będzie plik MKV. Mam na przykład kilka plików 40 gigowych MKV i w ich przypadku nie widać różnicy w stosunku do płyty Blu Ray. Poza tym dożo też zależy od przekątnej na jakiej będzie wyświetlany film. Im mniejszy plik i bitrate tym gorzej wypadnie na dużej przekątnej - na przykład na 60 calach.
 

TomaszTor

New member
podobną sytuację masz z FLAC i audio CD, niektóre flac będą na poziomie CD, inne będą wyraźnie gorsze.. kwestia też sprzętu czy tą różnicę będzie słychać/widać
 

Lukisz

New member
Tv na którym oglądam to 50 cali a pliki mkv jakie aktualnie posiadam mają od 5GB do 8 GB i 720 p czyli z tego co się orientuje to HD ready. Ale materiał na płytach blu ray też chyba może mieć 720 p
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Pewnie może ale raczej standardem jest 1080p, w praktyce film może być różnie nagrany... ważne są też inne parametry jak "kolory" "ziarno" i różne takie. (nie znam sie szczególnie na obróbce obrazu więc wole zastosować potoczną ale chyba zrzoumiałą terminologię ;P)

(W skrajnych przypadkach kiepski Blu Ray może wyglądać gorzej niż dobrze wydane DVD)

Ale to na prawde są szczegóły, nie znam nikogo normalnego dla kogo 720p nie jest wystarczające... ale zawsze dla lepszego samopoczucia można zasysać pliki 1080p. U mnie to też zależy od filmu, efektowne wizualnie produkcje (np.Hobbita) staram się ściągać w jak najlepszych dostępnych wersjach, a takie "Filmy ze Stathamem" wystarczą mi w 720p 4,7 GB.
 
Do góry