Blu-ray 3D

Karuuss22

New member
Witam !

Planuję zakup blu-raya full hd 3d w cennie 700-800 zł. Byłem nastawiony już na zakup panasonica 320 ale dostałem odpowiedź, że bardzo kiepsko odczytuje dyski zew. i pliki ntfs.

Głównie będą odtwarzane filmy z dysku zew. (1Tr) więc z tym musi sobie dobrze radzić sprzęt. Musi odczytywać pliki ntfs i popularne formaty oraz funkcję 24p True Cinema. Jakość obrazu oczywiście też jest bardzo ważna i tutaj mile widziana opcja regulacji 3D.


Proszę nie piszcie mi żebym kupił do moich potrzeb hd-playera bo żona na to nie pójdzie. Czasami będzie potrzeba odpalić jakąś płytkę i obejrzeć wypożyczony film :p
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem Wam jedno, im więcej się czyta tym człowiek głupszy:) Ja też stoję przed wyborem BD. Z tanich odtwarzaczy zwróciłem uwagę na Panasonic DMP-BDT 120/130/220/230 ,LG BD660, Panasonic DMP-BDT500, ASUS bds-700, LG BP620, PIONEER BDP-150/450 . Tylko w necie 10 opinii jest pozytywnych a następnie kilka negatywnych itd. Nowe modele Panasa 130/230 z tego co widzę nie posiadają analogu. BDT 500 trochę droga. Pioneer 150 pomimo że wyglądem mi najbardziej pasi, wyczytałem że lubi się przywiesić. Model Pioneer BDT 450 pomimo że droższy i już posiada lepsze wykonanie, nie posiada wyjść analogowych ( trochę smieszne to i dziwne) . LG, tu juz są rózne opinie. Jedni bardzo chwalą, a inni że głośny napęd i brak rewelacji zarówno w dźwięku jak i obrazie. Asus chyba ma niezły dźwięk, ale też coś wyczytalem że lubi sprawiać kłopoty. Paranoja:bober:
 

Karuuss22

New member
Powiem Wam jedno, im więcej się czyta tym człowiek głupszy:) Ja też stoję przed wyborem BD. Z tanich odtwarzaczy zwróciłem uwagę na Panasonic DMP-BDT 120/130/220/230 ,LG BD660, Panasonic DMP-BDT500, ASUS bds-700, LG BP620, PIONEER BDP-150/450 . Tylko w necie 10 opinii jest pozytywnych a następnie kilka negatywnych itd. Nowe modele Panasa 130/230 z tego co widzę nie posiadają analogu. BDT 500 trochę droga. Pioneer 150 pomimo że wyglądem mi najbardziej pasi, wyczytałem że lubi się przywiesić. Model Pioneer BDT 450 pomimo że droższy i już posiada lepsze wykonanie, nie posiada wyjść analogowych ( trochę smieszne to i dziwne) . LG, tu juz są rózne opinie. Jedni bardzo chwalą, a inni że głośny napęd i brak rewelacji zarówno w dźwięku jak i obrazie. Asus chyba ma niezły dźwięk, ale też coś wyczytalem że lubi sprawiać kłopoty. Paranoja:bober:

Tu się z Tobą Krzysiu zgodzę, im więcej człowiek czyta tym staje się głupszy.... heh. Dobrze, że nie kupiłem tego pasikonika 320 bo do moich potrzeb z tego co ktoś napisał byłby fatalny wybór skoro słabo sobie radzi z dyskami zew i plikami ntfs.
Poczekam popatrzę może ktoś coś doradzi jeszcze sprawdzonego i trafionego w moje oczekiwania :)


Ps. Jakbyś miał wybierać do 800 zł powiedzmy to coś byś ostatecznie wybrał ??
 

fazo

New member
Jeżeli czasami chcesz obejrzeć "płytkę" to twoim problemem jest wybór "hd-playera". Do niego dokupisz np panasonica 120 i nic nie przebije tego zestawu pod względem jakości obrazu (panas BD i DVD) i funkcjonalności. Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę CINAVIĘ. Co z tego że kupisz nie wiadomo jaki sprzęt jeżeli obejrzysz na nim tylko tę przysłowiową płytkę.
 

Karuuss22

New member
Jeżeli czasami chcesz obejrzeć "płytkę" to twoim problemem jest wybór "hd-playera". Do niego dokupisz np panasonica 120 i nic nie przebije tego zestawu pod względem jakości obrazu (panas BD i DVD) i funkcjonalności. Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę CINAVIĘ. Co z tego że kupisz nie wiadomo jaki sprzęt jeżeli obejrzysz na nim tylko tę przysłowiową płytkę.

Tak, zgadza się.. 90% Będę chciał odtworzyć filmy full hd i full hd 3d ściągnięte z neta. Ale nie chciałbym mieć tylu rzeczy, jedna do tego druga do tamtego.
Nie ma takiego blu który by dobrze sobie radził z dyskami zew, ntfs i czytał popularne formaty? Żona dawała warunek że musi być napęd bo jak przyjdzie coś pożyczyć, obejrzeć coś z płytki od znajomych to ma to być i koniec co zrobisz. Poza tym hd-player 1.4 to koszt zapewne z 700 zł + blu-ray to już sporo ponad 1000 zł ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tu się z Tobą Krzysiu zgodzę, im więcej człowiek czyta tym staje się głupszy.... heh. Dobrze, że nie kupiłem tego pasikonika 320 bo do moich potrzeb z tego co ktoś napisał byłby fatalny wybór skoro słabo sobie radzi z dyskami zew i plikami ntfs.
Poczekam popatrzę może ktoś coś doradzi jeszcze sprawdzonego i trafionego w moje oczekiwania :)


Ps. Jakbyś miał wybierać do 800 zł powiedzmy to coś byś ostatecznie wybrał ??

Ja mam trochę inne potrzeby, bo mnie głównie zależy na dobrej jakości obrazu i dźwięku, oraz bezawaryjnej eksploatacji. Nie zalezy mi na internecie, DLNA itp., bo ja oglądam głównie filmy na nośnikach DVD lub BD. Muzyka to CD-Audio. Divix to może ogladam ze 2 razy w roku. Mozliwe że jakieś MP3 z pendriva, więc mnie nie potrzebne jest czytanie wielu formatów itd. Na dzień dzisiejszy chyba bardziej bym się przychylał do jakiegoś Panasonica DMP, pomimo że do zestawu wizualnie bardziej mi się podoba srebrny Pioneer BDT 150. No i ja lubię taki klasyczny wygląd odtwarzaczy CD, a nie cukierkowych, zbajerowanych urzadzeń. Panas ma sporo pozytywów, dobrą jakość dźwięku i obrazu, oraz brak problemów z zawieszaniem, cichą pracę itd. Tylko nie wiem czy model 120 czy 220?
 

fazo

New member
Sprawdź cenę Panasonica BDT-120. Player z hdmi 1.4 czyli 3D? Po co? Jedyne co obsłuży w porównaniu ze "zwykłym" to BD ISO 3D. Filmy full HD z netu (mkv) są o tyle full hd że 2 obrazy mieszczą się (pod/obok) w klatce 1920x1080 a taki obraz wyświetlą wszystkie odtwarzacze.
Myślę że w cenie 700-800zł spokojnie można się "obkupić" w obie rzeczy.
 
Ostatnia edycja:

Karuuss22

New member
Ja mam trochę inne potrzeby, bo mnie głównie zależy na dobrej jakości obrazu i dźwięku, oraz bezawaryjnej eksploatacji. Nie zalezy mi na internecie, DLNA itp., bo ja oglądam głównie filmy na nośnikach DVD lub BD. Muzyka to CD-Audio. Divix to może ogladam ze 2 razy w roku. Mozliwe że jakieś MP3 z pendriva, więc mnie nie potrzebne jest czytanie wielu formatów itd. Na dzień dzisiejszy chyba bardziej bym się przychylał do jakiegoś Panasonica DMP, pomimo że do zestawu wizualnie bardziej mi się podoba srebrny Pioneer BDT 150. No i ja lubię taki klasyczny wygląd odtwarzaczy CD, a nie cukierkowych, zbajerowanych urzadzeń. Panas ma sporo pozytywów, dobrą jakość dźwięku i obrazu, oraz brak problemów z zawieszaniem, cichą pracę itd. Tylko nie wiem czy model 120 czy 220?

Rozumiem, mi też nie zależy na internecie, dlna itd itp, divix w sumie też mi jest nie potrzebny bo na tv 46' oglądanie divixa jak dla mnie mija się z celem. Fakt, najważniejszy powinien być obraz i dźwięk.
Modelu 320 nie bierzesz pod uwagę???
 

Karuuss22

New member
Sprawdź cenę Panasonica BDT-120. Player z hdmi 1.4 czyli 3D? Po co? Jedyne co obsłuży w porównaniu ze "zwykłym" to BD ISO 3D. Filmy full HD z netu (mkv) są o tyle full hd że 2 obrazy mieszczą się (pod/obok) w klatce 1920x1080 a taki obraz wyświetlą wszystkie odtwarzacze.
Myślę że w cenie 700-800zł spokojnie można się "obkupić" w obie rzeczy.

Jeżeli chcę oglądać filmy 3d to musi być hdmi 1.4 tak?
 

fazo

New member
Jak MKV 3D to nie trzeba. Filmy BD 3D mają sklejone 2 klatki po 1920x1080 i wtedy musisz mieć odtwarzacz który to zdekoduje, czyli tzw. 3D (1.4 nie jest konieczne, np ps3). mkv też składają się z 2 sklejonych klatek tyle że razem mają najwyżej 1920x1080 (każda mieści się w połówce obrazu: OU lub SBS) i są wypuszczane jako zwykły obraz 2D z którym wszystko sobie poradzi (na zwykłym tv bez 3d zobaczysz 2 zwężone klatki obok siebie). TV/Projektor 3D rozpoznaje że ma podany obraz 3D i odpowiednio go wyświetla.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Modelu 320 nie bierzesz pod uwagę???

Nie, bo nie podoba mi się wygląd tego playerka. Nawet nie wiem czy jeżeli będę brał, to nie będzie to model 120. Kolega Ramzes testował 120 vs. 500 i sam pisał że różnice w dźwięku po analogu są cięzkie do wychwycenia i bardzo subtelne, więc po co dopłacać 1k. Ale sam jeszcze zobaczę. Nie pali mi się. Podejrzewam że wyższe modele, to dokładanie tylko nowych bajerów ( wi-fi, dźwięk wzmacniacza lampowego, piloty dotykowe itp) a nie lepsza jakość obrazu czy dźwięku.
 

fazo

New member
W przypadku Panasonica dokładnie tak jest, przynajmniej z obrazem i dźwiękiem po HDMI. Co do dźwięku w modelu 500 nie wypowiem się ale po analogu ponoć jest lepszy (ale do tego trzeba mieć SPRZĘT i raczej nie do kina domowego). Funkcjonalność 120/220/320 jako media playera jest raczej słaba a użytkowanie mocno frustrujące. Niby ma dlna i dostęp po SMB ale ich działanie jest SŁABE (co nie działa było już opisywane w innych wątkach). Moim zdaniem jeżeli miałby to być odtwarzacz do wszystkiego to NIE POLECAM GO i radzę się trzymać z daleka. Jako odtwarzacz BD/DVD/CD jest bardzo ok.
 

Karuuss22

New member
Jak MKV 3D to nie trzeba. Filmy BD 3D mają sklejone 2 klatki po 1920x1080 i wtedy musisz mieć odtwarzacz który to zdekoduje, czyli tzw. 3D (1.4 nie jest konieczne, np ps3). mkv też składają się z 2 sklejonych klatek tyle że razem mają najwyżej 1920x1080 (każda mieści się w połówce obrazu: OU lub SBS) i są wypuszczane jako zwykły obraz 2D z którym wszystko sobie poradzi (na zwykłym tv bez 3d zobaczysz 2 zwężone klatki obok siebie). TV/Projektor 3D rozpoznaje że ma podany obraz 3D i odpowiednio go wyświetla.

Teraz już rozumie :) Czyli najlepiej kupić hd playerka i pasikonika 120 powiedzmy. Tylko co do playera to jednak chcę żeby miał hdmi 1.4. Teraz mogę tego nie używać, ponieważ tak jak piszesz do sbs nie będzie to potrzebne ale w przyszłości może się to wykorzysta ściągając prawdziwe filmy 3d (iso?).
Więc pozostaje podzielić zakup na dwie raty bo to będzie koszt ok 1000 zł-najpierw player,a następnie pasikoń 120. Polecisz jakiś dobry player z hdmi 1.4?
 

Karuuss22

New member
Nie, bo nie podoba mi się wygląd tego playerka. Nawet nie wiem czy jeżeli będę brał, to nie będzie to model 120. Kolega Ramzes testował 120 vs. 500 i sam pisał że różnice w dźwięku po analogu są cięzkie do wychwycenia i bardzo subtelne, więc po co dopłacać 1k. Ale sam jeszcze zobaczę. Nie pali mi się. Podejrzewam że wyższe modele, to dokładanie tylko nowych bajerów ( wi-fi, dźwięk wzmacniacza lampowego, piloty dotykowe itp) a nie lepsza jakość obrazu czy dźwięku.


To prawda, wygląd nie przyciąga i nie powala :p Tak to chyba przeważnie już jest że te wyższe modele mają "bebechy" te same tylko dokładane są czasami dobre nikomu nie potrzebne rzeczy :) Dzięki za pomoc chyba faktycznie jak już będę kupował to też 120 (po co przepłacać). A jak na razie kupić hd-playera i tyle....
 

fazo

New member
Co do playera to nie poradzę, wybór jest bardzo duży. Jak trzeba coś na teraz to brałbym coś najtańszego z powodów:
- jak będzie trzeba czegoś lepszego (3D) to się sprzeda z małą stratą
- sprzęt cały czas tanieje i może się okazać że jak będzie potrzebny lepszy to będzie za pół ceny
- od długiego czasu nie wyszły nowe chipy realteka i sigmy....
Osobiście czekam na media playera na którym chodzi poprawnie (z akceleracją, dżwiękiem HD, Lanem itp...) XBMC, może konsola OUYA?
 
Ostatnia edycja:
Do góry