Błędny adres Mac 40c650

bzul

New member
z tego co szperalem na forum to nie jestem pierwszy, ktory ma problem z lanem w tv 40c650
przy tescie sieci wyskakuje mi mac adres 00:00:00:00:00:00 :confused:

ktos z Was pisal ze pomaga sposob podobny jak przy uspionych portach usb, tzn wylaczenie tv pilotem, pozniej wylaczenie tv z gniazdka, pozniej ponowne wylaczenie tv pilotem i ponowne podlaczenie tv do pradu. niestety ten sposob okazal sie nieskuteczny.
wyczytalem tez, ze mozna sprobowac zaktualizowac soft do najnowszego i to ponoc pomaga. nie chcialbym tego robic z wiadomych wzgledow ... problemy z filmami itp. chcialbym zostac przy sofcie ktory mam obecnie.

w zwiazku z tym problemem, ktory mi sie przytrafil, prosze o pomoc osoby ktore uporaly sie z tym problemem. (z gory dziekuje za rady typu oddaj tv do serwisu)

pozdrawiam
 

3eski

New member
Witam. Mi przy modelu 550 pomogło wejście w menu serwisowe. Na wyłączonym TV wciskamy na pilocie kolejno info, menu, mute i power. TV uruchomi się w trybie menu serisowego. uwaga: ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! można na tyle zamieszać w systemie, że jedyne co pomoże to serwis! W którejś z zakładek można znaleźć MAC adress i go edytować, tak aby LAN zadziałał, mnie to pomogło. Przy uruchomieniu menu serwisowego polecam zrobić sobie zdjęcia bo gdybyś coś przypadkowo pokręcił to zawsze bedziesz mógł to odnaleźć.
 

stroozyk

New member
To jest objaw jakiegoś błędu w oprogramowaniu 200x. Najczęściej występuje gdy w trakcie uruchomienia TV włożone jest coś do portu USB. Wtedy karta sieciowa oraz porty USB nie są zasilane, a tym samym czytane przez TV. Pomaga wyłączenie TV na więcej niż 5 min lub zupełne jego odłączenie z sieci i ponowne włączenie. Można oczywiście również zaktualizować oprogramowanie ale to przyniesie chyba więcej zmartwień niż korzyści.
pozdrawiam
 

twalkow

New member
Witam,

Sposób na złego MAC-a - ktory u mnie zadziałał (40C650).
Wyłączyć z prądu na długo (co najmniej z 20 minut) - najlepiej całą noc (wtyczka z kontaktu).
Potem włączyć i MAC się pojawi.
Na przyszłość nie wyłącząć na krótko tzn. na mniej niz 5 minut. Bo u mnie to powodowało taką sytuację (powtarzalny błąd). Lub zmienić na nowy soft który to rozwiązuje (teraz mogę spokojnie wylączyć na 1 minutę).

Ja puszczam filmy via komputer przez DLNA więc mi nowy soft mi nie przeszkadza.
Chodzi to rewelacyjnie i dekoduje wszystko co dekoduje PC-et. A nie trzeba zadnych penów itd...

TW
 

bzul

New member
Witam,

Sposób na złego MAC-a - ktory u mnie zadziałał (40C650).
Wyłączyć z prądu na długo (co najmniej z 20 minut) - najlepiej całą noc (wtyczka z kontaktu).
Potem włączyć i MAC się pojawi.
Na przyszłość nie wyłącząć na krótko tzn. na mniej niz 5 minut. Bo u mnie to powodowało taką sytuację (powtarzalny błąd). Lub zmienić na nowy soft który to rozwiązuje (teraz mogę spokojnie wylączyć na 1 minutę).

TW

u mnie jest dokladnie jak opisales z tym tylko szczegolem ze jak zniknie mac to wystarczy wylaczyc pilotem telewizor na 5 min. po ponownym wlaczeniu mac adres wraca.
 
Do góry