Błagamy, pomóżcie nam w wyborze plazmy!

sdrozd

New member
Witam wszystkich bardzo ciepło i serdecznie!

2 tygodnie temu ożeniłem się z cudowną dziewczyną, wynajęliśmy małe mieszkanko, jednopokojowe, ale pokoik 4,5 x 5,2 m całkiem spory jak dla nas dwoje, no i chcielibysmy bardzo kupić sobie jakiś duży telewizorek na ścianę. Po długich dyskusjach i przeczytaniu tysiąca postów na różnych forach, zdecydowaliśmy się na plazmę 42". I tutaj mamy ogromną prośbę do Was, kochani forumowicze. W sklepach ceny są jeszcze jak dla nas tyrochę kosmiczne, ale na Allegro można chyba znaleźć coś fajnego do kwoty 3000 zł. (ew. max 3500).
Bardzo Was prosimy o pomoc i opinię, który spośród poniższych modeli najlepiej wybrać:

1) PHILIPS 42PFP5332 42" (ok 3300 zł)
http://www.allegro.pl/item250186801_tv_plasma_philips_42pfp5332_42_2ms_od_ss.html

2) PANASONIC 42PV7P (ok 3150 zł)
http://www.allegro.pl/item251746603_panasonic_42pv7p_gwar_f_vat_raty_022_861_56_38.html

3) SAMSUNG PS42C6H (ok 3400 zł)
http://www.allegro.pl/item249834394_hit_plazma_ps42c6h_samsung_gw_2_lata_pl_fvat_wawa.html

4) SAMSUNG PS42C91H (ok 3600 zł)
http://www.allegro.pl/item252049636_samsung_42_ps42c91h_promocja_kredyt.html

5) LG 42PC51R (ok 3350)
http://www.allegro.pl/item249196658_tv_plazmowy_lg_42pc51r_hd_ready_hdmi_najtaniej_.html

6) LG (z dyskiem twardym 80GB) (ok 3550 zł)
http://www.allegro.pl/item252097200_tv_plazowy_lg_42pc1rr_80gb_dysk_1024x768_eisa_raty.html

Nie możemy wydać więcej niż 3500zł, najlepiej coś koło kwoty 3200zł. Bardzo proszę o opinie o tych modelach i błagam, poradźcie który z nich najlepiej kupić. A może jakiś inny do tej kwoty? Można gdzieś w jakim sklepie (nie w necie) w tych pieniążkach kupić w miarę dobrą plazmę?

Pozdrówka dla wszystkich!

Aguś i Sławek ;-)
 

szwajcar

New member
O ilę się nie mylę to tą ostatnią można kupić w (tu szwankuje pamięć :) ale jest to do sprawdzenia) albo w NeoNet, albo w Avansie za 2999,-
Jest na pierwszej stronie gazetki.
 

kini0

New member
Bez reklam
LG świeci ładnie, ale ja przymierzam sie do zakupu Samsunga Q91. Według mnie jest troszkę lepszy, ale to już sami musicie ocenić- bo to WY macie mieć radochę!:D
Tymniemniej możecie go śmiało "oglądnąć" w jakimś sklepie!
 

ewing

New member
No te telewizory sa porownywalne, tylko jak widze ile maja samungi usterek to jednak musze odmowic.

Kup Lg bedziesz mial go w domu a nie w serwisie:D
 

kini0

New member
Bez reklam
Myślę że z tą awaryjnością jest tak , ze jak ktoś ma pecha to wszystko mu sie popsuje..... Prawda jest taka że nie ma czegoś takiego jak "niezawodny TV". Nie twierdze że samsungi się nie psują, z tej prostej przyczyny że każdy tv ma prawo się popsuć.
 

pamil68

New member
Życzę szczęścia.
TH-42PV7P - na www.agito.pl kosztuje 2985 + 39 zł dostawa. Korzystam z tego telewizorka i jestem zadowolony, ale oczywiście każdy chwali swoje. Aby uniknąć rozczarowania, najlepiej udać się samemu do jakiegoś większego sklepu i trochę sobie pooglądać.
Pozdrawiam
 

sdrozd

New member
Witamy wszystkich i bardzo serdecznie dziękujemy za opinie!

Naprawdę bardzo pomogły nam one zawęzić wybór do dwóch modeli:

1) SAMSUNG PS42C91H (od ok 3300 zł)

2) LG 42PC1RR (z nagrywarką i dyskiem 80GB) (od ok 3200 zł)

Samsung oferuje ponoć rewelacyjną jakość obrazu, jest trochę tańszy od modelu z literką Q bo ma 2 a nei 3 wejścia HDMI (jak dla nas w zupełności 2 wystarczą). No i wygląd zdecydowanie na korzyść Samsunga.

Za to LG ma ten wbudowany dysk twardy 80GB i nagrywarkę, co naprawdę jest dużym plusem, no i jakość oferowaneo obrazu też nie jest najgorsza...

No i teraz pozostaje nam tylko szukać dobrej oferty, może poczekać na jakieś promocje i jeśli któryś z tych tv trafi się po okazyjnej cenie to pomoże nam podjąć decyzję.. Bo łatwa nie jest...


Acha, sygnał jaki będziemy oglądać, to przede wszystkim:

1) osiedlowa kablówka (sygnał analogowy) (podłączenie standardowym koncentrykiem??? Jest jeszcze takie wejście w plazmach???)

2) obraz z komputera, w tym tv sat cyfrowa DVB z karty SkyStar (sygnał cyfrowy z wyjścia DVI karty graficznej Radeon 9600 na wejście HDMI plazmy - jak kupię tv chyba muszę kupić sobie jeszcze kabelek 3 metrowy DVI-HDMI, na Allegro są takie za ok 60 zł pozłacane i z filtrami przeciwzakłóceniowymi). Jeśli udało by się uzyskać na plazmie ostry wyraźny obraz z komputera to nie widzę potrzeby kupowania odtwarzacza dvd, przecież można będize włączyć film z komputera i cyfrowo przesłać sygnał na plazmę. Nie wiem tylko czy na pewno nie będzie w taki sposób straty jakości oglądanego obrazu w porównaniu ze stacjonarnym odtwarzaczem dvd...


Jeszcze raz dziękujemy za pomoc!

Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś uwagi to bardzo prosimy.

Gorące pozdrówka dla wszystkich!


Aguś i Sławek :wink:
 
Ostatnia edycja:

ASTONDB9

New member
Odpowiedz na Wasze zapytanie:)

Witam:)
Jest żeczą oczywistom że można podłączyć zwykłym kablem, tak jak w Waszym przypadku sygnał telewizji kablowej:) Raczej zastanowiłbym sie nad tym LG z twardym dyskiem bo takie mariaże nie kończą sie zbyt dobrze i co najważniejsze jest to chyba starszy model tego LG ;)
Ja osobiście polecałbym tez LG 42 PC 51, widziałem go w sklepioe i wygladal rewelacyjnie jak za takie pieniądze w NEONET jest za 3499zł ale jestem pewien że na stronach internetowych skąpiec i innych napewno kupicie taniej może za jakieś 3200zł:) polecam jeszcze przetestowanie modelu w sklepie i zapoznanie sie na forach internetowych z opiniami urzytkowników, a sam przeglądając te serwisy jest dużo pozytywnych opini:) Wieccie że taki sprzet jest cszybko wypierany z rynku nowymi modelami i warto kupić coś z n owosci gdzyz nie jest to wydatek na rok, ale na kilka lat, a w przszłości w Polsce sygnal analogowy zostanie wyparty sygnałem cyfrowym co juz bedzie sie odbywać 2008r. Pozdrawiam Paweł:)
 

bankrootghost

New member
ASTONDB9 napisał:
Witam:)
Jest żeczą oczywistom że można podłączyć zwykłym kablem, tak jak w Waszym przypadku sygnał telewizji kablowej:) Raczej zastanowiłbym sie nad tym LG z twardym dyskiem bo takie mariaże nie kończą sie zbyt dobrze i co najważniejsze jest to chyba starszy model tego LG ;)
Ja osobiście polecałbym tez LG 42 PC 51, widziałem go w sklepioe i wygladal rewelacyjnie jak za takie pieniądze w NEONET jest za 3499zł ale jestem pewien że na stronach internetowych skąpiec i innych napewno kupicie taniej może za jakieś 3200zł:) polecam jeszcze przetestowanie modelu w sklepie i zapoznanie sie na forach internetowych z opiniami urzytkowników, a sam przeglądając te serwisy jest dużo pozytywnych opini:) Wieccie że taki sprzet jest cszybko wypierany z rynku nowymi modelami i warto kupić coś z n owosci gdzyz nie jest to wydatek na rok, ale na kilka lat, a w przszłości w Polsce sygnal analogowy zostanie wyparty sygnałem cyfrowym co juz bedzie sie odbywać 2008r. Pozdrawiam Paweł:)


ale debil !
 

smoku666

New member
a ja napisze wam tak... mam LG42PC1RR od niecałych 2 lat...
wielu twierdzi że nagrywarka jest zbędna, 2 tunery też ... mi akurat jedno i drugie sie przydaje i jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu.
problem słynnego wypalania w tym modelu jest znikomy, jakość obrazu jest bardzo dobra, (obraz HD rewelacja) i prawdopodobnie awaryjność tego tv jest niska.. (mam już troje znajomych co po przetestowaniu mojego tv kupili identyczny) i jak narazie wszyscy sa zadowoleni.
no i oczywiście pozostaje cena...w chwili obecnej ze tą cene (2999zł-3499zł) lepszej plazmy nie kupicie!:eek:k:


gdybyście mieli więcej konkretnych pytań odnośnie tego modelu to piszcie, chętnie pomoge.

pzdr.:krol:
 

sdrozd

New member
No i stało się! ;-)))

Zamówiliśmy w końcu nasz wymarzony telewizorek plazmowy!
Po dosyć obszernej lekturze tego forum wybór padł ostatecznie na model LG 42PC51. Zdecydowaliśmy się na niego (a nie na LG 42PC1RR) bo (podobno) jest nowszy, ma 100 Hz, ma nowszy XD Engine, czyli powinien (teoretycznie) mieć lepszy obraz niż jego starsza wersja z nagrywarką i dyskiem twardym (które tak naprawdę nie są mi potrzebne, bo nie można podobno nagrywać sygnału po componencie, a tak właśnie chyba podłączę kablówkę (no właśnie, jak najlepiej podłączyć kablówkę? gniazdko w ścianie jest na zwykły koncentryk... ???????????????????????????)

Zamówiliśmy go w sklepie MF Electronics (www.mfe.pl), zapłacimy za niego (odbiór osobisty) 3099 zł także myślę że nie najgorzej.
Teraz mam prośbę, polećcie nam gdzie najlepiej (i najtaniej) kupić uchwyt na ścianę (niedrogi, jak np te na Allegro, zeby tylko pewnie trzymał plazmę, żeby niedaj Boże nam nie spadła. No i jaki kabelek dvi-hdmi kupić na Allegro -szukam taniego a dobrego (budżet i tak już mamy mocno nadszarpnięty;)

Dzięki za wszystko, pozdrówka!

Aguś i Sławek
 
Ostatnia edycja:

czarnuch13

New member
witam; gratuluje zakupu LG-od 2 lat mam juz moze troche leciwy ale w/g mnie rewelacyjny model 42PX4RVA-ZA; mam nadzieje ze poogladaliscie sobie wczesniej wiele monitorkow i nie bedziecie rozczarowanii obrazem-pisze to poniewaz ja nie zdecydowal bym sie na zakup plazmy podlaczajac go do kablowki; zrodlo to (kablowka) moze wrecz zniechecic do telewizora-jakosc jest (oczywiscie to tylko moja opinia) delikatnie mowiac nie najlepsza; ja osobiscie mam abonament cyfry, dodtakowo niezly tuner, dobre kable i jestem zadowolony (czytaj-nie zachwycony ;) ) -ale stawiam sobie duze wymagania....Mimo wszytko-milego ogladania
 
Do góry