Błagam pomocy !!!!!!!!!!!

pop 70

New member
Witam serdecznie wszystkich . Błagam o pomoc w rozwiązaniu problemu. Kupiłem panasonica z serii
s 20 e 42 cale Po 30 dniach wypaliła się cienka linia na matrycy,więc oddałem telewizor do naprawy.Po ok 4 dniach telewizor powrócił do mnie . Wszyscy domownicy zauważyli ciągły ciągłe zakłócenia (szum) na czarnym tle ,zielonkawe drobniutkie kropeczki które non stop wirują. Natychmiast wykonałem telefon do serwisu i na następny dzień oddałem telewizor. Panowie z serwisu próbowali mi wmówić że to wina dekodera może kabli więc dostarczyłem im mój sprzęt i nic sprzęt sprawny.Po ok 3 dniach powiedziano mi że te telewizory tak mają i że ja wcześniej tego nie widziałem.
Obecnie telewizor został wysłany do serwisu w WARSZAWIE BO NIE ZGODZIŁEM SIĘ Z OPINIĄ MOJEGO MIEJSCOWEGO.Długo nie miałem odpowiedzi w końcu zadzwoniono z sugestią że muszą poczekać na taki sam model żeby to porównać . Bardzo proszę o pomoc jak ta wygląda u was i jakie macie sugestie :cry:
 

don111

Banned
może masz za duża jasność ? jak zwiększyłeś mocno kontrast to zmniejsz też minimalnie jasność
te "kropki" to są wyładowania w komórkach ale dziwne że to zauważasz, chyba że siedzisz bardzo blisko tv (~<1m)
 

neutron1

New member
Plazmy w taki sposób wyświetlają obraz, tego normalnie nie widać, widać tylko z bardzo bliska a w ten sposób nie ogląda się przecież telewizora
 

pop 70

New member
Dziękuje za reakcje na moją prośbę.Panowie siedze od ty ok 3m ale co ciekawe czasami te mrowienie ukazuje się centralnie na środku tv w kształcie owalnego koła( koło lekko spłaszczone) ale zwykle jest na całym ekranie.Próbowałem ręcznie zmienić proporcje obrazu aby powstały ciemne pasy po bokach ekranu żeby zaobserwować co się dzieje i nieraz było brak mrowienie ale po chwili znów wskakiwało.Zaznaczam że to widać tylko na czarnym tle bez względu na sygnał DVD lub dekoder.Wtedy gdy mrowienia nie mam wydawało mi się że obraz jest bardziej wygładzony i litery na pasku TVN są bardziej czytelne.Myślę gdyby miało znoczenie ostrość czy jaśność w ustawieniach o których piszecie mrowienie powinno byś non stop jeśli nie zmieniam ustawień dotychczasowych jakie mam . GDY MROWIENIE JEST W KSZTAŁCIE OWALNEGO KOŁA OBRAZ JEST ZDECYDOWANIE LEPSZY ALE PO BOKACH .Proszę napiszcie co o tym myślicie
 
Do góry