Błagam o pomoc!

Piti11

New member
Podłączyłem kino sony bdv e880. Dokonałem automatycznej kalibracji. Włączyłem film. Nagle coś pieprzło... Teraz włączam sprzęt, to wyskakuje ładne logo sony, a potem nagle wszystko gaśnie, a na odtwarzaczu pojawia się napis "PROTECTOR PUSH PWR". No i z tylnego głośnika wylatuje jakieś buczenie...

Proszę o pomoc, bo naprawdę cokolwiek kupię to coś jest nie tak :(
 

pedro1

New member
według instrukcji
wyłącz zestaw
sprawdź:
•Czy nie ma zwarcia na przewodach głośnikowych + i –?
•Czy używane są głośniki określone w instrukcji?
•Czy nic nie blokuje otworów wentylacyjnych zestawu?
•Po sprawdzeniu powyższych elementów i skorygowaniu wszelkich
problemów włącz zestaw. Jeśli po sprawdzeniu powyższych elementów
nie można określić przyczyny problemu, skontaktuj się z najbliższym
przedstawicielem firmy Sony.
Z drugiej strony to buczenie w głośniku jest troszkę niepokojące, wygląda tak jakby końcówka mocy się spaliła (a zabezpieczenia do końca nie zadziałały), czy to buczenie jest mocne, jak membrana tylnego głośnika się zachowuje po włączeniu, czy czasami nie wychyla się mocno w jedną czy drugą stronę od położenia początkowego i pozostaje w nim, jeśli tak to wyłącz to szybko i oddaj na serwis.
 

Piti11

New member
Wszystko jest dobrze podłączone. Na ampli położyłem dekoder tv, ale myślę, że to nie przeszkadza, przecież wszyscy tak mają... otwó wentylacyjny jest przecież i tak z tyłu.

Tylny głośnik po prostu buczy, nagle przestaje i wtedy pojawia się ten napis...
 

Piti11

New member
Wyłączałem parę razy zasilanie, wyciągałem kabel, i ciągle jest to samo...

Niby jak mam sprawdzić, czy nie ma zwarcia? Wszystko podłączone jest poprawnie..
 
Ostatnia edycja:

pedro1

New member
Wszystko jest dobrze podłączone. Na ampli położyłem dekoder tv, ale myślę, że to nie przeszkadza, przecież wszyscy tak mają... otwó wentylacyjny jest przecież i tak z tyłu.

Tylny głośnik po prostu buczy, nagle przestaje i wtedy pojawia się ten napis...

Zrób tak
ten głośnik co buczy odłącz i sprawdź jak wtedy zestaw zareaguje jeśli ok, to wygląda na zwarcie w głośniku albo uszkodzoną końcówkę mocy, chociaż ja obstawiam nadal końcówkę mocy
i dwa sprawdź tak jak pisałem jak membrana głośnika się zachowuje zaraz po włączeniu (mam nadzieje, ze pokrywa ochronna od głośników jest zdejmowana), czy czasami niema sporego wychyłu w jedną czy to w drugą stronę, bo zakładam, ze miernika nie masz
 
Ostatnia edycja:

Piti11

New member
Właśnie że pokrywa nie jest zdejmowana :(

Zrobię tak, właśnie tak planowałem. A jeśli uszkodzona jest końcówka, to co należy zrobić? Wystarczy wymienić kabel? Wysłałem mail do SONY.
 

pedro1

New member
tzn buczenie ustąpiło, bo głośnik jest odłączony tak rozumiem, ale napis protector nadal się pojawia.
W tym wypadku wymiana kabla nie rozwiąże twojego problemu, sprawdź na spokojnie jeszcze raz czy wszystko jest dobrze podłączone jeśli tak i problem nadal występuje, to skontaktuj się z serwisem.
 

Piti11

New member
Tak.

Napisałem maila do sony, a jutro przez gg skontaktuję się z autoryzowanym dilerem sony, u którego kupowałem.

Na pewno wszystko jest dobrze podłączone, bo wczoraj działało, a nic nie zmieniałem...
 

pedro1

New member
możesz też spróbować wymienić w sklepie w którym kupowałeś na wolny od wad z tytułu niezgodności towaru z umową.
 
Do góry