Błagam o pomoc bo fiksuje...

daniello85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!

Nad telewizorem zastanawiam się już od pół roku...ale w końcu nadszedł moment podjęcia decyzji. W głowie mam straszny mętlik od 1000 przeczytanych testów/opinii/postów itp.

odległość od ekranu - 2-3 m
jak słońce świeci w pokoju -bardzo ciemny od północnej strony, non stop lampka zapalona ;]
Jak duży jest pokój - 3,5 m x 5 m
jaki masz obecnie telewizor- CRT 29"
preferowana technologia - LCD
jakie programy najczęściej oglądasz głównie- różne badziewie filmowe/seriale
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem- dzień 30 % wieczór 70%
preferowana wielkość telewizora - 40-42" w zupełności wystarczy (co prawda marzy mi się - 46" ale raczej za te pieniądze nic przyzwoitego nawet wy nie znajdziecie :)
preferowana marka- jestem skłonny do wszystkiego (może średnio lubie lg i philipsa - bez uzasadnienia)
czego nie lubisz w telewizorach - rozmytego obrazu, nie równego podświetlenia, smużenie, opóźnień itp.
Telewizor musi doskonale radzic sobie z - kanałami z kablówki i grami ps3.
jakie urządzenia będą podłączone- ps3, tuner upc, laptop
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 30% TV, 30% laptop (filmy divx, mkv), 40% ps3,
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- na wprost
telewizor ma mieć wifi- niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy - niekoniecznie bo wystarczy mi podpięty laptop
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - 3x HDMI
jaki masz sygnał - dekoder cyfrowy? upc (takie małe czarne coś)
ile programów HD - 5 chyba w standardzie
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 4-8h
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-3
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa ? absolutne maksimum to 3000pln - najlepiej w okolicach 2500pln

Zainteresowany byłem już wieloma modelami ale na żaden nie potrafię się ostatecznie zdecydować.
Chciałbym telewizor uniwersalny, z dobrym obrazem o ładnych ciepłych kontrastowych barwach, przyzwoitej czerni, ładnym dizajnie, dobrze współgrającego z konsolą... na kilka lat a przy tym moje fundusze są mizerne...

Myślałem już o:
Samsung 40 C530/C550 +cena +wygląd -50Hz -input lag?
Samsung 40 C630/C650 +multimedialność +obraz +100Hz -input lag?
Toshiba 40XV733 +obraz +mały input lag -wygląg -dostępność? -trzeszczenie obudowa/głośniki
Sony 40 EX400/EX500 +wygląd +obraz -cena(zawyżona jak dla mnie) -input lag? -50hz w ex400

dzisiaj widziałem w podobno dobrej cenie ~2,7k Philipsa 40" 5605 z podświetleniem LED -co o tym myślicie?

a może coś w 42" calach przyzwoitego się znajdzie bo jak wiadomo rozmiar ma znaczenie ;]

a może Sony 46V5500 - niby stary model ale 46" i jest za 2999pln


Bardzo proszę o pomoc!
Muszę się w końcu zdecydować bo oszaleje ;/
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam!
Błagam o pomoc bo fiksuje...


Diagnoza prawidłowa. Lubisz sie zamartwiać i jestem pewien, że zaden Tv nie da Ci satysfakcji.

Ale jest wyjście.
Połóż pieniądze na stół.
Policz je 3 razy i włóż do portfela.
Idź do MM lub do saturna i kup największy jaki dostaniesz za te pieniadze.
Dzisiejsz Tv są naprawdę dobre i właściwiie liczy sie wielkosć czyli przekątna ekranu.
No oczywiście dla firm Sony, Samsung i Philips.
Jeżeli stać Cię na okołó 5-6tysięcy zł kup tv 52".
Na dzisiejsze czasy, do pokoju 3*3 do oglądania z odległości 2m będzie akurat.

Aby kupić Tv innej firmy trzeba trochę się znać, a Ty się nie znasz.

Pamiętaj: Sony, Samsung, Philips. Tylko te firmy.


Przyjemnego oglądania :krol:
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Jeżeli stawiasz na wielkość to jeżeli v5500 za 2999zł to nowy telewizor (niepowystawowy) to masz dobrą alternatywę dla np. ex400. Starszy model posiada BE3 także dobrze radzi sobie z obróbką sygnału SD (na poziomie ex500), jedynym minusem tutaj będzie brak 100hz, ale nie każdy lubi obraz poddawany takiej obróbce, także musisz pomyśleć do której grupy należysz.
 

daniello85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym brakiem satysfakcji z czegokolwiek bym nie przesadzał...po prostu chciałbym wybrać możliwie najlepszy telewizor spełniający większość moich wymagań w kwocie do 3tys.

Trochę zweryfikowałem swoje oczekiwania i jednak jako target zostają TV 40-42"...wszystkie 50Hz - EX400 i C550/530 odpadają także...
EX500 widziałem dzisiaj w sklepie i dla mnie miał mega wyblakłą czerń dlatego też go narazie skreślam...wspomniany Philips 5605 podobno kilku użytkownikom trafił się wadliwy więc też rezygnuje z niego...

Na placu boju pozostają:
Samsung 40C650
Toshiba 40XV733
Panasonic TX-L42s20
i
Sharp LC40LE705E (dzisiaj znalazłem za 2816zł)
i spodobał mi się
LG 42SL9000 ale nie wiem co o nim myśleć - wygląda zarąbiście, obraz był ok tylko to lustro i cena ciut ponad 3k

Podpowiedzcie który spełni najlepiej wymagania z 1 postu (PS3 + SD +PC) ewentualnie zaproponujcie prosze coś innego wystrzałowego :D
 
Ostatnia edycja:

K.A.J.

New member
Pozostawiłbym wybór pomiedzy Toshiba XV773 a Panasem S20. Najmniejszy input lag, dobre skalowanie sygnału SD. A osobiście z tych dwóch raczej skłaniałbym się ku Panasowi.
 

Lassman

New member
Ja też miałem niezły problem z wyborem. Czytałem, chodziłem po sklepach i porównywałem. Niestety porównania sklepowe, bez wcześniejszej własnej kalibracji TV niewiele wnoszą. W końcu powiedziałem: dość. Pojechałem do MM na "czyszczenie magazynów" i kupiłem Philipsa 46" 5605 za 3699 PLNów. Opinie na temat tego TV są skrajnie różne, ja osobiście jestem bardzo zadowolony. Jako źródło sygnału mam dekoder n-ki i xbox'a. Obraz jest Ok, szczególnie na HD. W SD też jest ok, nawet porównując skalowanie TV i dekodera, mam wrażenie że TV radzi sobie z tym lepiej lepiej. Dźwięk też jest bardzo dobry (TV stoi 30 cm od ściany, głośniki ma z tyłu). Jedynie co może irytować to słabe kąty pionowe, ale przy normalnym oglądaniu to nie ma znaczenia. Podsumowując - polecam ten TV. Cena rozsądna do jakości, matryca Sharpa full LED.
 

daniello85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na placu boju pozostają:
Samsung 40C650
Toshiba 40XV733
Panasonic TX-L42s20
i
Sharp LC40LE705E (dzisiaj znalazłem za 2816zł)
i spodobał mi się
LG 42SL9000 ale nie wiem co o nim myśleć - wygląda zarąbiście, obraz był ok, tylko to lustro i cena ciut ponad 3k

Dzisiaj znalazłem jeszcze LG 42LE5300 za 2999zł - co o nim myślicie?


Który TV z tej puli byłby najodpowiedniejszy do moich warunków?
 

daniello85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolejna moja własna weryfikacja oczekiwań do możliwości:
Sharp LC40LE705E - jednak nie realny do 3k z pewnego źródła
LG 42SL9000 - też wykracza poza budżet

Wybór zawęża się do:
Samsung 40C650
Toshiba 40XV733
Panasonic TX-L42s20
i ewentualnie LG 42LE5300

Doradźcie proszę który jest "best of the best" do moich potrzeb (30% TV SD, 30% laptop (filmy divx, mkv), 40% ps3

;]
 

sylw80

New member
za 2999 dostaniesz lg42le5500 ja go posiadam juz 2 mc i tez sie wachalem nad roznymi modelami tv i padlo na tego.pytajac jaki polecacie nie dostaniesz odpowiedzi bo kazdy co innego poleca.
 

daniello85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po kolejnym weekendzie spędzonym na "zakupach" jestem przed ostatecznym wyborem:

Toshiba 40XV733 czy Toshiba 40SL733

Niestety w żadnym z odwiedzonych sklepów nie było tych telewizorków razem i nie mogłem porównać obrazu.

Może potraficie podpowiedzieć który z wymienionej dwójki będzie miał lepszy obraz i będzie się lepiej sprawował w moim przypadku?


Pzdr
 

daniello85

Klub HDTV.com.pl
VIP
40XV733 czy 40SL733

wyglądowo bardziej mi się podoba SL a cenowo XV ;] obraz na obu był wg mnie bardzo dobry, parametry na papierze podobne...podpowiedzcie na co się zdecydować?

warunki i wymagania w 1 poście ;]
 
Do góry