Bioshock - demo

dienekes' shade

New member
Witam :)

Zapewne większość z Was, a zwłaszcza ci, którzy nie grali w Bioshock' a na PieCach lub x boxie, rzuciła się na to demo, jak sfora wygłodniałych lwic na kulawe Gnu :p W każdym razie, ja byłem w tej grupie :D

Demko pobierało się wyjątkowo ślamazarnie (1 mb/s), więc zostawiłem ps3 włączoną na noc, by po sesji w Burnout' a zaznać trochę snu. Plan był prosty, wstać wcześniej i przed wyjściem do pracy trochę posmakować Rapture. Godzina 5, pobudka, instalka i jedziemy! :mrgreen:

Co prawda miałem tylko pół godziny na zabawę, ale...JESTEM ZACHWYCONY! Nie wiem, jak prezentowała się gra na pozostałych platfromach (zwłaszcza na x boxie) - wg jednych, jest tak samo, wg innych wersja na ps3 jest ładniejsza, są też tacy, którzy uważają, że wersja na platformę MS prezentowała się lepiej.

Mogę ocenić bez porównania i jak na grę, cokolwiek leciwą, daje jej bardzo wysokie, choć nieskonkretyzowane, noty :-D Wszak to tylko demo.

Gra już od pierwszej minuty uwiodła mnie niesamowitym klimatem. Nie grałem jeszcze w FPSa, który tak mocno odcina się od reszty stawki. I ta "filmowość"... Ogon samolotu niszczący szklany korytarz, matka z wózkiem... Takie wyreżyserowane akcenty to mistrzowstwo świata :krol:

Jestem tak nakręcony na ten tytuł, że zaraz zacznę razić prądem z lewej dłoni i machać "żabką" drugą ręką :p

Zmartwiła mnie jednak jedna rzecz - na samym początku, po katastofie, na dole ekranu i po jego prawej stronie widać było biały margines. Później to samo przytrafiło mi się po scence w kiblu (widmo kobiety na umywalką). Tak jakby cały ekran został minimalnie przesunięty w kierunku lewego, górnego rogu. Po wejściu do menu i wyjściu z niego, problem znika... Mam nadzieję, że to wina dema i że w pełnej wersji tego nie będzie...:(

Czy ktoś zauważył ten bug?

Jak Wasze wrażenia?
 

Banzai

New member
Jak nie przepadam za FPSami, to muszę przyznać, że ten mi podszedł. Nie pograłem za długo, ale wystarczyło mi, aby się wciągnąć i jeszcze powrócić do dema a może i nawet do pełnej gry.

Niestety nie zauważyłem takiego buga, ale mógł uciec mojej uwadze.
 

smoku666

New member
ja równiez tego buga nie zauważyłem...

heh, ja też ściągałem to demko wczoraj wieczorem jak połowa ludzi z mojej friend listy:D
o dziwo non stop szło max (mam 6mbit i tyle raczej szło nonstop)

co do samego dema to wygląda ładnie, i śmiało moge powiedzieć że jeśli full będzie wyglądał tak samo jak demo to gierka będzie identyczna jak na moim piecu, co prawda na piecu miałem okrojone detale z racji braku mocy mojego blaszaka, ale gierka dawała rade... naprawde fajny klimat ma ta pozycja...
 

dienekes' shade

New member
Zwróćcie uwagę przy kolejnym podejściu do demka, może tego nie zauważyliście.

Winny może być tylko soft (gra sama w sobie lub gra plus FW i ustawienia rozdzielczości). Sprzęt odpada, bo wszystkie pozostałe gry i filmy wyświetlane są tak, jak powinny, bez tej połowicznej ramki.
 

boxik

New member
Ja również niczego takiego nie zauważyłem, ale od razu mówię, że byłem pochłonięty klimatem gry.
Sam również nie jestem fanem FPS'ów, ale ten prezentuje się bardzo ciekawie. Mroczny klimat gry udziela się zwłaszcza podczas nocnych zmagań przy zgaszonym świetle :p

Na szerszy opis przyjdzie jeszcze pora, póki co brakuje wolnego czasu. :cool:
 

dienekes' shade

New member
To ja już nic nie rozumiem :confused: W żadnej grze nie widziałem tego zjawiska, więc zakładam, że jest ono nierozerwalnie związane z tym tytułem (demkiem). Pytanie, czy ja widzę za dużo, czy Wy za mało, a może ten "ramking" jest losowy :mrgreen::mrgreen::mrgreen: i nie występuje zawsze i w tych samych miejscach.

Swoją drogą, jakie macie ustawienia graficzne w XMB? 1080 p i w dół?

EDIT: (głośne) AHA!!!! Znalazłem "bratnią duszę", hehe:

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=13055081&postcount=212

"I have beaten BS on 360 like 15 times and the framerate looks identical.

Weird thing is, I had a white stripe on the rigth part of the screen at all times. and on the lower part for some time.

I'll call this an old build for sure, the graphic errors on the demo (misaligned text ftl) make me think it could be an old build or at least not tested."

Uff :cool:

Ogrze, teraz już wiesz, dlaczego performance BS na ps3 wydawał Ci się gorszy.
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Gra wyswietla sie w 1080p.Ja choc posiadam wersję na 360 ,to i tak muszę zakupic wersje ps3:) To jedna z ulubionych pozycji, mojej żony oczywiscie moja równiez:D .
dienekes' shade liczyłem na taka opinie z twojej strony hehe:D
Ten problem z ekranem umnie nie wystepuje!
P.s Przy okazji, na USA demko Brothers in Arms: HH bardzo byłem ciekaw tej pozycji wiec zasysam ;)
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
To jest właśnie gra o której ja (narzekacz) mogę Wam powiedzieć że chwyta za serce a czasem nawet za jaja. Moim zdaniem to najlepszy, najbardziej oryginalny i ciekawy tytuł w ostatnim czasie. Skończyłem Bioshocka na x360 i według mnie wersja ps3 jest identyczna. "I wonder if he`s still got some adam on him" - ci goście w maskach są strasznymi zjebo-ćpunami adam, a ratowanie dziwczynek ma power. "look mr. Bubbles, it`s an angel.I can see the light coming from his..." Fabuła rewelacja, teksty rewelacja, voice acting rewelacja, grafa rewelacja, lokacje rewelacja, itp.itd. Łykać i giercować, kasy nie żałować! (jak w pewnym momencie pada tekst "what`s taking so long" to aż się włos jerzy bo wiemy co się zaraz stanie a momentów jakich próżno szukać w innych grach takich jak np. mgs4 jest tu cała masa, co sprawia że to jedna z kilku moim zdaniem najlepszych gier EVER!.
 

Bambolo82

Banned
Zagrałem w demo Bioshock na PS3. Było to moje pierwsze podejście do tej powszechnie lubianej gry (nie grałem to ani na PC-ta, ani na Xbox'a360).

Jakoś mi się szczególnie nie spodobało. Lubię trochę pograć w fabularne strzelanki ale Bioshock specjalnie mnie nie zachwycił. Trochę pograłem, połaziłem po podwodnym mieście Rapture, zebrałem kilka broni i gadżetów i nagle zaczęło mi się nudzić. Wszędzie na mapie są skrypty i bestie po prostu wyskakują na nas zza węgła jak im program wcześniej nakazał. Walka jest chaotyczna i polega na cofaniu się i jednoczesnym pruciu z rewolweru albo naparzaniu kluczem francuskim. Co parę chwil odzywa się krótkofalówka i jakiś koleś prosi nas żebyśmy posuwali się do przodu ciasnymi korytarzami. Wędrując poprzez podwodne miasto Rapture co prawda natykamy ciekawe lokacje i różne dziwy, ale jest to tylko oderwane tło dla tej bezmyślnej naparzanki i jakoś mnie ten klimat nie ruszył.

Mam taką swoją teorię, że gry jako takie i porty gier z Xbox'a 360 czy PC-ta na PS3 są raczej przeciętne, i generalnie gry te nie dorównują ogólną jakością, innowacyjnością, rozmachem, grywalnością, jakością grafiki i dźwięku exclusive'om na PS3 (GT5, MGS4, Little Big Planet, Singstar, Afrika, Eye Toy Pet, Killzone 2 i inne tego typu).
Co prawda Bioshock na PS3 został trochę podrasowany graficznie względem wersji na Xbox'a 360 (podbito rozdzielczość do Full HD 1080p jak w GT5 albo MGS4), ale estetyka i poziom grafiki odstaje od gier wydanych specjalnie zmyślą o PS3. Powiedziałbym, że ogólny design, mechanika gry i estetyka są takie...PC-towe...

W sumie fajnie, że takie gry PC-towe też wychodzą na konsole, ale ja wolę nieco inne gry. PC-towa jakość i brak innowacyjności mnie odrzuca (na 3 gry na PC przynajmniej jedna jest odtwórczym FPS'em). Wolę typowo konsolowe gry i ikrę.

No cóż...nie chcę obrazić licznej grupy fanów tej gry...może nie byłem w nastroju i odniosłem mylne wrażenie na temat Bioshock, bo zagrałem tylko raz w demo. Spróbuję jeszcze raz w to pograć. No, ale na razie nie pochwalę tej gry.

PS. faktycznie, zauważyłem, tak jak Dianekr'sShade, że grafika w demie jest zabugow'ana m. in. widać czasem biały pasek na brzegu ekranu.
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Wczoraj odbyłem drugą (i dłuższą) podróż do Rapture... Pora zatem zrewidować pierwotne stanowisko i opisać wrażenia dotyczące Bioshock' a.

W piątek miałem bardzo mało czasu na grę, stąd nie zaszedłem zbyt daleko. Najwięcej czasu pochłonęło podziwianie oryginalnych lokacji i napawanie się detalami. Kiedy rozmawiałem z Ogrem, mówił, że im dalej się zajdzie, tym demko zacznyna mocniej odbiegać od wersji z x boxa 360. Wiedziałem, że jako osoba, która przeszła ten tytuł, wie co pisze.

Wtedy, mimo tego, co napisałem powyżej, nie do końca dowierzałem w to, co opisywał Szanowny Kolega (chyba za bardzo chciałem, żeby ten port się udał :p) ale teraz wiem, że o ile na początku obie wersje pędzą jedną drogą w tym samym kierunku, to po pewnym czasie, ta jezdnia rozdwaja się, a bolid w barwach "Bioshock PS3" zaczyna poważnie zbaczać z kursu :rolleyes:

Krótko: potworna pixeloza wyzierająca z ekranu. Screeny porównawcze zamieszczone w sieci nie kłamią - wersja na ps3 (demo) wygląda jak gra na PieCa w konfiguracji sprzed 10 lat! Koszmar. Do częstych zjawisk należy też "dogrywanie" textur ścian w schemacie: gówniana textura ->słaba textura -> znośna textura -> "taka jak powinna być" textura. A wszystko w ciągu kilku sekund, na oczach gracza.

Kolejnym problemem jest bardzo poważny spadek frame rate' u. Kiedy wpadłem z tommy gun' em do pomieszczenia z kilkoma splicerami, zobaczyłem wredny slide show. SLIDE SHOW!!! WTF??:hmm:

Szczerze, na pewno pierwowzór wymiata, zwłaszcza klimatem, którego brakuje w banalnych FPSach wydawanych na lewo i prawo (niezależnie od platformy), ale póki co, port na ps3 ma u mnie czerwone światło. Z decyzją odnośnie zakupu wstrzymam się do pierwszych, wyczerpujących recenzji i testów. Developer, który dopiero po roku wypuszcza na ps 3 tytuł i to tak niedopracowany, nie zasługuje na mój sos.

Ps. Pastwię się (słusznie przecież) tylko nad demem. Wg. bijącego się w pierś developera błędy umknęły im w demie. Jak będzie z pełną wesją? Zobaczymy. Faktem jest, że gra już dawno trafiła do tłoczni i mowa o jakich kolwiek zmianach jest oczywistym kłamstwem.
 

mataman

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Co prawda Bioshock na PS3 został trochę podrasowany graficznie względem wersji na Xbox'a 360 (podbito rozdzielczość do Full HD 1080p jak w GT5 albo MGS4)


Nic nie zostało podrasowane obie wersje wyglądaja identycznie. Jedyna różnica to spadki frameratu na PS3
 

Ogr

New member
Bez reklam
dienekes' shade to co ci opisałem porównałem z pełną wersja gry.Miejmy nadzieje ze tak nie będzie :( Mataman pisał ze jest identycznie ,fakt poczatek dema tak wyglada ,ale dalej ?Mam dobry wzrok i jestem teraz pewien ze jest gorzej jak w wersji xbox360 która razi ostroscia jakoscia obrazu !!!Na wstepie wersje róznia sie ustawieniem jasnosci !
Tyle gadania było o ulepszeniu :rolleyes: szkoda, szkoda:(
 

dienekes' shade

New member
Grając w demo wypatrzyłem straszne textury, a widziałem na screenach te same obiekty z wersji z x boxa (podobno) i tam wyglądały o niebo lepiej. Nie jest identycznie, jeśli porównać pełną, pierwotną wersję i demko na ps3.

Jedno jest pewne, demo zawiera masę błędów graficznych, fatalne textury i wyraźne spadki frame rate' u. Powyższych doświadczyłem na własne oczy. Czy pełna wersja będzie 1:1 z tą z x boxa, dowiemy się po 21szym.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Panowie nie wiem co z tą sonką (ps3) ale Fifę 09 kupiłem na x360 bo po porównaniu demek na obie platformy stwierdziłem że to co widać na ps3 to jakiś mały dramacik podczas gdy wersja na x360 rewelka. Pomijam fakt że na x360 giera hula w 1080p (ps3 720p) ale framerate i jakość tekstur (na ps3 taka dziwna pikseloza na murawie podczas treningu na arenie) to połowa tego co być powinno. I tak czytam co chwila podobne relacje że aż się zastanawiam czy będzie teraz tylko coraz gorzej z grami na tą konsolę? Exclusive`y rządzą ale to trochę za mało. (a krzyżak na padzie od x360 sucks)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Kurcze jak mi FAR CRY 2(który niby ma wygladac zdecydowanie najlepiej )spier... czy DEAD SPACE to sie zastanowie ponownie czy jeszcze kupie na ps3 gre multiplatwormową:p.S fifa wyglada strasznie na ps3 !!!
 

dienekes' shade

New member
W przypadku Bioshock' a na ps3 słaba jakość była niemal oczywista, wszak błędy i ogólna słabizna jest domeną portów z x boxa. Zresztą, z ostatecznym osądem trzeba poczekać na pełną wesję. Demo może być zbugowane do granic :p

Na szczęście coraz więcej developerów zaczyna pisać pierwotnie gry na ps3, a dopiero później portować je na x boxa (Burnout Paradise, Skate 2). Wówczas wszyscy są zadowoleni, choć i tak porty, standardowo, są ciut słabsze :rolleyes:

Pozostaje mieć nadzieję, że pełna wersja Bioshock' a przełamie złą passę.

Ogrze, masz o tyle wygodną sytuację, że zawsze możesz kupić multiplatka na klocka :eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry