Biały czy szary ekran do projektora Benq w1210st (2200 lumen)

Mesjasz1

New member
Witam;
Posiadam projektor benq W1210ST (2200 lumenow wedlug specyfikacji) krotkiego rzutu. obraz rzucam z odleglości 1,7-1,8m ( zoom ustawiony na min. powiekszenie) co daje przekatna ekranu 100 cali siedze w odleglosci okolo 3 m od ekranu. Projektor lezy na stoliku okolo 80 cm nad podloga, ekran jest na wprost projektora (nie musze korzystac z korekcji trapezowej). Ściany oraz sufit mam białe. Okna mam przyciemniane po przez system rolet.

Pytanie brzmi biały czy szary ekran ? Jaki gain ? Mozecie polecic jakis ekran ? Preferuje ekran ramowy ...

Bede wdzieczny za pomoc.
 

Mesjasz1

New member
A czy ekran ALR magicscreen future 2 sprawdzi sie z tym moim projektorem benq w1210st ? Mam biale sciany i sufit jak mowilem, obecnie jak ogladam na bialej scianie (matowa) filmy nawet w trybie eco to caly pokoj mi swieci od odblaskow czy po prostu zwykly szary 0,8 gain ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Taki ekran ARL sprawdzi się o wiele lepiej niż zwykły biały czy szary ekran w nie przystosowanym pomieszczeniu. Jeśli masz jasny salon taki ekran da Ci najlepszy obraz. Natomiast on ma dwie wady tzw. Hot spot czyli obraz na środku będzie jasniejszy niż na bokach oraz srebrzenie powierzchni. Dla jednych te dwa argumenty dyskwalifikuje ten ekran a dla innych to bez znaczenia.
 

Frog_PL

New member
Podepne sie pod temat bo mam ten sam dylemat. Kupilem kilka dni temu BenQ TK800M. Rzucilem obraz na sciane w salonie (rozmiar bedzie 110-110`). Sciany w salonie mam w kolorze jasno szarym, Sufity wiadomo bialy i salon jest otwarcie polaczony z aneksem kuchennym gdzie sciany sa zolte. Sprawdzilem jakosc obrazu w dzien okolo 17tej przy zamknietych roletach (rolety ciemny braz) oraz w nocy. i obraz w zasadzie mnie zadowalal. Ale musze sobie kupic ekran zwijany bo ta sciana na ktora rzucam wolna nie bedzie dlugo... Ten model BenQ TK800M ma 3000 lumenow... Bede ogladal glownie wieczorami ale jakies mecze czy dzieci bajki beda popoludniami przy zakrytych roletach.. Myslicie SZARY bedzie lepsza opcja niz bialy w takich warunkach ? Czy mialbym jeszcze lepszy obraz niz na szarym tle jak teraz ? A moze lepiej moc lampy zmniejszyc jesli sie da ? W sumie to nawet nie wiem na jakim ustawieniu teraz jest po wyjeciu z pudelka fabrycznie jeszcze sie nie wglebialem....
 
Ostatnia edycja:

rturos

New member
Nie ma co ograniczać mocy lampy, tym bardziej, że nie będziesz siedział w pokoju z non stop zasłoniętymi roletami.
Mimo wszystko polecam jednak zdecydowanie biały ekran, ewentualnie z czarną ramką. Jeśli ma dłużej służyć to jeszcze lepiej jakby miał napinacze.

Jak coś pisz PW to coś Ci mogę dobrać np. z polskiego K.A.U.B.E.Ra
 
Do góry